Kancelář U3V MU se nachází opět v místnostech č. 352 a č. 353 ve 3. patře v budově na Komenského náměstí 2.

Dějiny umění: globální, světové, národní

O kurzu

6 semestrů = 3 roky

Tento dlouhodobý kurz je koncipován jako tříletý, do každého ročníku se ale přihlašujete zvlášť.

Dějiny umění

Kurz je volným pokračováním dosavadních kurzů dějin architektury a výtvarného umění.

Zcela nový kurz "Dějiny umění: globální, světové, národní" je organizován ve spolupráci se Seminářem dějin umění FF MU, jako volné pokračování dosavadních kurzů dějin architektury a výtvarného umění. V průběhu kurzu se postupně zamyslíme nad historií umění v jeho geografické různorodosti na jedné straně, ale též v jeho stylové podobnosti v historickém čase či uvnitř národní pospolitosti na straně opačné.

Po úspěšném absolvování tříletého cyklu obdrží účastníci na slavnostní promoci za přítomnosti vedení Masarykovy univerzity, zástupců Filozofické fakulty a garanta kurzu prof. PhDr. Jiřího Kroupy, CSc., osvědčení o absolvování.

Místo a termín konání

Jednotlivé přednášky základního programu trvají 2 vyučovací hodiny (90 minut) a konají se jednou za čtrnáct dnů od října do května.

Předpokládaný čas a místo konání vždy ve středu od 15.00 hod. v Sále Otakara Motejla (sídlo ombudsmana), Údolní 39, Brno.

Program kurzu

Program kurzu na akademický rok 2024/2025:

Cena kurzu

Platí se zápisné ve výši 960 Kč za celý akademický rok (16 přednášek).

Jak se přihlásit

• Přihlašování na akademický rok 2024/2025 bylo ukončeno 30. 6. 2024.
  • Kapacita 1. ročníku kurzu Dějiny umění: globální, světové, národní je pro akademický rok 2024/2025 naplněna.
  • V akademickém roce 2024/2025 se bude otevírat pouze 1. ročník kurzu.
  • Přihlášky bude možné podávat elektronicky prostřednictvím Obchodního centra MU nebo osobně na speciálním formuláři v kanceláři U3V MU.

Elektronická přihláška

Přihlašování na akademický rok 2024/2025
bylo ukončeno 30. 6. 2024.

Písemná přihláška

Přihlašování na akademický rok 2024/2025
bylo ukončeno 30. 6. 2024.