Mimořádné přednášky
a další aktivity

Obecné informace k mimořádným přednáškám

Co jsou mimořádné přednášky?

Mimořádné přednášky doplňují nabídku základního programu univerzity třetího věku MU.

Přednášejí na nich významné osobnosti k tématům vysoce společensky a odborně aktuálním.

Pro koho jsou mimořádné přednášky určeny?

Mimořádné přednášky jsou určeny nejen pro účastníky dlouhodobých kurzů Univerzity třetího věku, ale také pro seniorskou veřejnost.

Jak se na přednášky přihlásit?

Přihlašovat se na mimořádné přednášky můžete prostřednictvím elektronické přihlášky, na kterou naleznete odkaz u každé přednášky.

Proběhlé přednášky

Cyklus mimořádných přednášek Nebuďme lhostejní

Zajímá Vás, jak studují lidé s handicapem? Co obnáší vychovat slepeckého psa a co se děje s těmi vysloužilými? Jak vypadá běžný den lékaře bez hranic? Nebo kde všude pomáhá Člověk v tísni? Pokud ano, máte jedinečnou příležitost na své otázky najít odpovědi a to díky cyklu mimořádných přednášek U3V MU s názvem Nebuďme lhostejní. Přidejte se k nám a poslechněte si přednášky a životní příběhy zástupců organizací, které se snaží zlepšit svět.

Program cyklu Nebuďme lhostejní

Cyklus mimořádných přednášek o udržitelnosti Šetrně k planetě

Co znamená pojem „udržitelnost“? Jaká je role jednotlivce v čase klimatických změn? Co všechno ze své zahrady můžete použít ke své spotřebě? Jak můžete pomoci českým lesům? Na tyto a další otázky bylo možné najít odpověď v rámci jedinečného cyklu mimořádných přednášek U3V MU o udržitelnosti. Proběhlo seznámení s brněnskými organizacemi, které se snaží o zachování světa pro další generace.

Program cyklu o udržitelnosti

Všechny mimořádné přednášky, které se konaly on-line a které jsou dostupné ke zpětnému zhlédnutí najdete na našem YouTube kanále U3V MUNI.

Mimořádné přednášky ke zpětnému zhlédnutí Fotogalerie, ve které naleznete nejen fotky z mimořádných prezenčních přednášek