Univerzita třetího věku

Veškerá výuka na Univerzitě třetího věku probíhá do odvolání on-line. Úřední hodiny jsou až do odvolání zrušeny.

Umění, objednavatelé a umělecký styl v dějinách

O kurzu

6 semestrů = 3 roky

Tento dlouhodobý kurz je koncipován jako tříletý, do každého ročníku se ale přihlašujete zvlášť.

Výklad vybraných uměleckých děl

Kurz je zaměřen na dějiny umění, konkrétně na výklad vybraných uměleckých děl v kontextu

Kurz je určen všem, kteří mají rádi dějiny umění a vnímají je jako cestu k porozumění bohatému světu obrazů minulosti, stejně jako moderní doby a přítomnosti. Kurz se zabývá především výkladem vybraných uměleckých děl v okolnostech jejich vznikání a v kontextu jejich působení. První rok je zaměřen na spolupráci architektury, sochařství a malířství. Ve druhém roce budou posluchači seznámeni s objednavateli a sběrateli uměleckých děl. Tématem třetího ročníku kurzu je: Co je nového v současných dějinách umění. Na koncepci a obsahu kurzu se podílejí akademičtí pracovníci Semináře dějin umění Filozofické fakulty MU.

Po úspěšném absolvování tříletého cyklu obdrží účastníci na slavnostní promoci za přítomnosti vedení Masarykovy univerzity, zástupců Filozofické fakulty a garanta kurzu prof. PhDr. Jiřího Kroupy, CSc., osvědčení o absolvování.

Místo a termín konání

Jednotlivé přednášky základního programu trvají 2 vyučovací hodiny (90 minut) a konají se jednou za čtrnáct dnů od října do května.

Předpokládaný čas a místo konání: středa (od 13 nebo od 15 hodin) distanční formou, tedy on-line.

(po obnovení kontaktní výuky budou přednášky probíhat v Sále Otakara Motejla (sídlo ombudsmana), Údolní 39, Brno)

Načítám mapu…

Program kurzu

V akademickém roce 2020/2021 se kurz uskutečnil naposledy. V akademickém roce 2021/22 se kurz již konat nebude.

Programy kurzu na akademický rok 2020/21:

Cena kurzu

Platí se zápisné ve výši 800 Kč za celý akademický rok.