Umění, objednavatelé a umělecký styl v dějinách

O kurzu

V akademickém roce 2021/2022 se tento kurz konal naposledy a byl nahrazen kurzem Umělecká díla a podoby jejich uměleckohistorického vysvětlení.

6 semestrů = 3 roky

Tento dlouhodobý kurz je koncipován jako tříletý, do každého ročníku se ale přihlašujete zvlášť.

Výklad vybraných uměleckých děl

Kurz je zaměřen na dějiny umění, konkrétně na výklad vybraných uměleckých děl v kontextu

Kurz je určen všem, kteří mají rádi dějiny umění a vnímají je jako cestu k porozumění bohatému světu obrazů minulosti, stejně jako moderní doby a přítomnosti. Kurz se zabývá především výkladem vybraných uměleckých děl v okolnostech jejich vznikání a v kontextu jejich působení. Tématem třetího ročníku kurzu je: Co je nového v současných dějinách umění. Na koncepci a obsahu kurzu se podílejí akademičtí pracovníci Semináře dějin umění Filozofické fakulty MU.

Po úspěšném absolvování tříletého cyklu obdrží účastníci na slavnostní promoci za přítomnosti vedení Masarykovy univerzity, zástupců Filozofické fakulty a garanta kurzu prof. PhDr. Jiřího Kroupy, CSc., osvědčení o absolvování.