Veškerá výuka na Univerzitě třetího věku probíhá od 22. 11. do odvolání on-line. Úřední hodiny jsou až do odvolání zrušeny.

Umění, objednavatelé a umělecký styl v dějinách

O kurzu

6 semestrů = 3 roky

Tento dlouhodobý kurz je koncipován jako tříletý, do každého ročníku se ale přihlašujete zvlášť.

Výklad vybraných uměleckých děl

Kurz je zaměřen na dějiny umění, konkrétně na výklad vybraných uměleckých děl v kontextu

Kurz je určen všem, kteří mají rádi dějiny umění a vnímají je jako cestu k porozumění bohatému světu obrazů minulosti, stejně jako moderní doby a přítomnosti. Kurz se zabývá především výkladem vybraných uměleckých děl v okolnostech jejich vznikání a v kontextu jejich působení. Tématem třetího ročníku kurzu je: Co je nového v současných dějinách umění. Na koncepci a obsahu kurzu se podílejí akademičtí pracovníci Semináře dějin umění Filozofické fakulty MU.

Po úspěšném absolvování tříletého cyklu obdrží účastníci na slavnostní promoci za přítomnosti vedení Masarykovy univerzity, zástupců Filozofické fakulty a garanta kurzu prof. PhDr. Jiřího Kroupy, CSc., osvědčení o absolvování.

Místo a termín konání

Jednotlivé přednášky základního programu trvají 2 vyučovací hodiny (90 minut) a konají se jednou za čtrnáct dnů od října do května.

Předpokládaný čas a místo konání: středa od 13.00 hod., forma výuky bude upřesněna podle epidemiologické situace.

(v případě kontaktní výuky probíhají přednášky v Sále Otakara Motejla (sídlo ombudsmana), Údolní 39, Brno, v případě výuky distanční se výuka odehrává v prostředí YouTube)

V akademickém roce 2021/2022 bude tento kurz nahrazen 1. ročníkem nové řady pod názvem pod názvem Umělecká díla a podoby jejich uměleckohistorického vysvětlení. Kurz je koncipován jako tříletý a jeho tématem budou umělecká díla od raného novověku po současnost v oblastech architektury, sochařství, malířství a užitého umění. V celém kurzu bude hovořeno jak o dílech známých, tak také o dílech, jež jsou pozapomenutá nebo dokonce velmi málo známá.

Načítám mapu…

Program kurzu

V akademickém roce 2021/22 doběhne poslední navazující ročník, tedy 3. ročník

Aktuální program 3. ročníku kurzu na akademický rok 2021/22 naleznete níže:

Cena kurzu

Platí se zápisné ve výši 800 Kč za celý akademický rok.

Jak se přihlásit

• Do 3. třetího ročníku se lze zapsat pouze po absolvování předchozího ročníku, tedy pro přihlášení do 3. ročníku je nutné absolvovat 1. a 2. ročník.
  • Přihlašování na nový akademický rok se koná vždy v květnu.