Vybrané právní otázky pandemie covid-19

• 19. května 2021
    • Online přednášku můžete sledovat zde

Srdečně Vás zveme na první přednášku z cyklu Pandemie v celospolečenských souvislostech na téma Vybrané právní otázky pandemie covid-19, kterou si pro Vás připravil doc. JUDr. Filip Křepelka, Ph.D., vedoucí Katedry mezinárodního a evropského práva na Právnické fakultě Masarykovy Univerzity a docent Ústavu lékařské etiky na Lékařské fakultě Masarykovy Univerzity.

Covid-19 ovládl v roce 2020 celou Zemi. Jen málo zemí zůstává ušetřeno. Navzdory bezprecedentním omezením se touto nemocí nakazilo osmdesát milionů lidí a téměř dva miliony lidí zemřely. Zaslouží si tedy označení pandemie. Česko úspěšně čelilo první vlně na jaře, ale na podzim čelila obrovské druhé vlně, pročež nemoc kazí Vánoce. Přednáška přináší ucelený přehled právních aspektů pandemie Covid-19 a zároveň zvažuje zjevné sociální, ekonomické, politické a psychologické aspekty. Zásadní význam má v Česku protiepidemická reakce. Nicméně komparativní a integrační perspektiva ji obohacuje.

Přednáší doc. JUDr. Filip Křepelka, Ph.D., vedoucí Katedry mezinárodního a evropského práva na Právnické fakultě Masarykovy Univerzity a docent Ústavu lékařské etiky na Lékařské fakultě Masarykovy Univerzity.

Přednáška se uskuteční on-line na Youtube - https://youtu.be/jbGzIw-aBQg.

Přednáška je zdarma. Přednáška bude opatřena přepisem mluveného slova (titulky).

Pokládání dotazů je možné na chatu přímo u přednášky. Případně Váš dotaz zašlete na e-mail u3v@rect.muni.cz je zajištěno, že dotazy z emailu budou přepsány do chatu.