Univerzální design ve vzdělávání: Služby pro studenty se zdravotním postižením.

• 13. prosince 2023
  • Zasedací místnost Sira Rogera Scrutona č. 300

Anotace:

Přednáška nabízí průřez teoretických i praktických informací o přístupnosti vysokoškolského vzdělávání pro osoby se zdravotním postižením a zaměří se na aktuální standard služeb zajišťovaných pro studenty Masarykovy univerzity. Vysvětlí koncept univerzálního designu ve vzdělávání a uvede typické příklady nezbytného doplňku k tomuto konceptu - jednotlivé typy individuálního přizpůsobení pro studenty nevidomé, neslyšící, s pohybovým omezením i s problémy psychickými. Přednáška bude doplněna o praktické ukázky technologií, pomocí nichž Středisko Teiresiás zajišťuje potřebné služby těmto studentům, a umožní tak posluchačům U3V, aby samostatně posoudili, zda některá z těchto služeb nemůže zvýšit komfort studia i jim.

Jedná se o druhou přednášku z cyklu Nebuďme lhostejní a přednáška je zdarma.