Od 2. 5. 2023 nás DOČASNĚ najdete v kanceláři č. 249 ve druhém patře na Komenského náměstí 2.

U3V pro UNICEF

  • 13. prosince 2022
    13:00 – 18:00
  • Komenského nám. 2 (ve vnitřních i venkovních prostorech)

Rádi bychom Vás pozvali na charitativní akci v úterý 13. 12. 2022, která je završením spolupráce U3V MU s organizací UNICEF. Na všechny se těšíme na Komenského náměstí 2 (ve vnitřních i venkovních prostorech).

Plakát akce

V rámci tohoto odpoledne jsme si pro Vás nachystali následující program (na přednášky a tvořivou dílnu Vám doporučujeme se přihlásit, kapacita je omezená):

Stánek s panenkami

od 13:00 do 18:00 hod. - naproti soše T. G. Masaryka

Zájemci mohou „adoptovat“ vybranou panenku, jejímiž tvůrci jsou například zaměstnanci U3V MU, dobrovolníci z DobroCentra u sv. Anny, ale především mnozí z posluchačů Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Zakoupení neboli adopce panenky umožní očkování jednoho dítěte z rozvojové země proti šesti smrtelným nemocem (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna).

Panenky mají jednotnou cenu 600,- Kč.

Všechny panenky mají rodný list, díky kterému se nakupující dozví, jak se panenka jmenuje a kdo ji vyrobil. O tom, že panenka nalezla nový domov bude výrobce informován.

Pokud již nyní víte, že byste panenku rádi adoptovali, můžete si ji rezervovat níže.

Jestliže si nevyberete žádnou z nabízených panenek, můžete přispět jakoukoliv částkou. Po celou dobu konání akce budou k dispozici zapečetěné pokladničky UNICEF. Veškeré získané finanční prostředky půjdou na očkování dětí z rozvojových zemí.

Stánek s občerstvením

od 13.00 do 18.00 hod. - naproti soše T. G. Masaryka

Pro účastníky bude připraveno drobné občerstvení, včetně teplých nápojů pro zahřátí.

Přednáška o aktivitách Dobrocentra u sv. Anny

od 13:30 do 14:30 hod. - zasedací místnost č. 300

Zájemci se dozví, co to obnáší být dobrovolníkem ve zdravotnickém zařízení. Přednášet a odpovídat na dotazy bude koordinátorka dobrovolníků DobroCentra u svaté Anny Ing. Sára Hloušková a zástupce z řad dobrovolníků.

V případě zájmu se přihlaste níže, kapacita místnosti je omezená.

Přihlásit se

Přednáška zástupce organizace UNICEF

od 14:30 do 15:45 hod. - zasedací místnost č. 300

O jedné z mnoha aktivit organizace UNICEF, pomoci dětem z rozvojových zemí, bude přednášet její zástupce Adam Ulbricht.

V případě zájmu se přihlaste níže, kapacita místnosti je omezená.

Přihlásit se

Tvořivá dílna

od 13:00 do 16:00 hod. - seminární místnost č. S116 (lze kombinovat s účastí na doprovodných přednáškách)

Zájemci se mohou zapojit do výroby vánočních přáníček pro pacienty Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. K dispozici radou i pomocí bude Mgr. Petr Vybíral, Ph.D. z Katedry technické a informační výchovy PdF MU, případně dobrovolníci z DobroCentra u svaté Anny.

V případě zájmu se přihlaste níže, kapacita místnosti je omezená.

Přihlásit se

Kulturní program

od 16:00 do 17:15 hod. - za sochou T. G. Masaryka

Svou účastí na této akci podpoří dobrou věc tyto soubory:

Pěvecký klub U3V – amatérské hudební těleso složené z řad posluchačů U3V MU, pod vedením docenta Mgr. Vladimíra Richtera.

DNA – Dej nám akord – akapelová skupina zpívající černošské spirituály, jazzové standardy, autorské skladby i populární hudbu. Uměleckým vedoucím je profesor Mgr. Václav Brázda, Ph.D.

Javorníček – dětský folklorní soubor z Brna se zaměřením na folklor Brněnska, Valašska a Horňácka. Soubor vedou Marie a Josef Čápovi.

Poděkování a oficiální ukončení akce

od 17:15 do 18:00 hod. - za sochou T. G. Masaryka

Poděkování všem, kteří se zapojili do výroby panenek, pomáhali s organizací či jakkoli jinak přispěli k úspěšné realizaci této charitativní akce z úst rektora Masarykovy univerzity prof. MUDr. Martina Bareše, Ph.D., ředitele Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Ing. Vlastimila Vajdáka a jako zástupce organizace UNICEF pana Adama Ulbrichta bude jistě důstojným zakončením akce s názvem U3V pro UNICEF.

Pokud si nevyberete žádnou z nabízených panenek, můžete přispět jakoukoliv částkou. Po celou dobu konání akce budou k dispozici zapečetěné pokladničky UNICEF. Veškeré získané finanční prostředky půjdou na očkování dětí z rozvojových zemí.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info