Projekt Symbios - pět let pomoci mladým dospělým z dětských domovů v realistické perspektivě.

• 21. února 2024
  • Velká posluchárna č. 200

Již pět let funguje projekt Symbios - sdílené bydlení mladých dospělých z dětských domovů a studentů brněnských vysokých škol. V osmi bytech 2+1 bydlí osm mladých dospělých, co právě opustili dětský domov a osm studentů vysoké školy a to vše s podporou dvou mentorských průvodkyň a jedné vedoucí. Jaké byly první léta tohoto inovativního projektu. Co se povedlo a u čeho jsme zjistili, že musíme naše představy upravit? Kolik mladých dospělých u nás začalo studovat vysokou nebo střední školu? Kolik jich muselo projekt opustit? Co funguje, když chcete podpořit mladé dospělé z dětských domovů? Na to vše Vám odpoví mentorka projektu Jitka Maixnerová.

Jedná se o čtvrtou přednášku z cyklu Nebuďme lhostejní.