Mimořádná přednáška rektora MU prof. Martina Bareše na téma Neurologie 21. století

• 25. května 2022
  • Univerzitní kino Scala, Moravské náměstí 127

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na mimořádnou přednášku rektora MU prof. Martina Bareše na téma Neurologie 21. století.

Mimořádná přednáška se uskuteční ve středu 25. 5. 2022 v 15:30 hod. v Univerzitním kině Scala (Moravské nám. 127, Brno).

ANOTACE PŘEDNÁŠKY
Neurologie jako klinický medicínský obor zažila v posledních 3 dekádách bouřlivý rozvoj, díky němuž došlo k zásadnímu posunu v diagnostice a léčbě neurologických onemocnění. Přednáška se věnuje dynamické proměně dříve opomíjeného oboru v jednu z nejdynamičtěji se rozvíjející oblast medicíny s velmi širokým dopadem do společnosti: nejen medicínské a zdravotnické, ale též sociální, ekonomické, legislativní.

Přednáška je zdarma, doporučujeme Vám rezervovat si místo pomocí elektronické přihlášky (viz odkaz níže).

FOTOGRAFIE Z PŘEDNÁŠKY

prof. MUDr. Martin Bareš, Ph.D. je významným českým neurologem, postgraduálně studoval například na Minnesotské univerzitě, kde působil několik let jako hostující profesor. Jakožto neurolog se zaměřuje na léčbu a výzkum neurodegenerativních nemocí, jako jsou Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba a další, nebo klinickou neurofyziologii. Je držitelem pěti cen České neurologické společnosti za nejlepší publikace v oboru.

Byl děkanem Lékařské fakulty MU, šest let prorektorem pro rozvoj a akademické záležitosti a od 1. září 2019 je rektorem Masarykovy univerzity. V roce 2021 byl zvolen předsedou České konference rektorů, je členem řady českých i zahraničních odborných společností a vědeckých rad, recenzentem odborných periodik a autorem či spoluautorem desítek odborných publikací.

Pozvánka na přednášku v PDF