Ludwig van Beethoven a idea geniality

• 19. dubna 2021
  • Online přednášku můžete sledovat zde

Srdečně Vás zveme na další přednášku z cyklu Emeritní rektoři MU pro U3V na téma Ludwig van Beethoven a idea geniality, kterou si pro Vás připravil doc. PhDr. Mikuláš Bek, Ph.D., emeritní rektor Masarykovy univerzity a docent Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty MU.

Loni uplynulo 250 let od narození německého hudebního skladatele a klavíristy, který je jedním z nejobdivovanějších skladatelů v historii a jehož skladby patří k nejhranějším z repertoáru klasické hudby.
Přednáška se zaměří na význam, který mělo Beethovenovo dílo a jeho život pro krystalizaci moderní představy o tvůrčím umělci – géniovi. Na příkladech z Beethovenových skladeb se seznámíte s postupy, které bývají označovány za „revoluci v koncertním sále“.

Přednáší doc. PhDr. Mikuláš Bek, Ph.D., emeritní rektor Masarykovy univerzity a docent Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty MU.

Před samotnou přednáškou pan docent doporučuje k poslechu hudební ukázku a shlédnutí not.

Přednáška se uskuteční on-line na Youtube - https://youtu.be/KrLgctNUvQ4 a bude dostupná do 3. 5. 2021.

Přednáška je zdarma. Přednáška bude opatřena přepisem mluveného slova (titulky).

Pokládání dotazů je možné na chatu přímo u přednášky. Případně Váš dotaz zašlete na e-mail u3v@rect.muni.cz je zajištěno, že dotazy z emailu budou přepsány do chatu.