Klinický výzkum orientovaný na pacienta

• 6. října 2023
  • místnost B11/114, Univerzitní kampus Bohunice Brno

Akce je součástí Brněnských dnů pro seniory pořádaných
Magistrátem města Brna.

Přednášející: PharmDr. Lenka Součková, PhD. (Lékařská fakulta MU)

Anotace:
Na přednášce zazní, co vše stojí za objevem nového léku, jaké jsou fáze vývoje klinických studií. Bude zmíněn rozdíl mezi komerčním klinickým výzkumem a výzkumem orientovaným na pacienta s představením konkrétních příkladů klinických studií. Na přednášce budou zmíněny základní principy testování léčiv a zvláštní pozornost bude věnovaná bezpečnosti léčiv a nežádoucích účinků léčiv. Součástí přednášky bude představení různých možností, jak je možné se do výzkumu zapojit. Bude představena Velká výzkumná infrastruktura CZECRIN, která pomáhá lékařům realizovat jejich vlastní klinický výzkum.

Přednáška je zdarma, je pouze nutné rezervovat si místo.

REZERVACE MÍSTA NA PŘIHLÁŠKU Pozvánka na přednášku v PDF