Klimatická krize a role starší generace v jejím řešení

• 10. ledna 2024
  • Spolková místnost S137 Trýba, Komenského nám. 2

V rámci přednášky představíme, čím se zabývá Ekologický institut Veronica, organizace, která je součástí Českého svazu ochránců přírody a působí už takřka 40 let v Brně a 30 let v Hostětíně v Bílých Karpatech. Ukážeme, proč se o Hostětíně mluví jako o nejekologičtější obci v Česku a proč ji navštívil princ Charles, dnes už britský král Karel III. Hlavním tématem přednášky však bude ochrana klimatu. Budeme si klást otázku, zda je řešení klimatické krize úkolem především mladé generace nebo záležitostí nás všech.
Přednášet bude ředitelka institutu RNDr. Yvonna Gaillyová.

Jedná se o třetí přednášku z cyklu o udržitelnosti: Šetrně k planetě.