Je uzavření ekonomiky adekvátní reakcí na probíhající pandemii Covid-19?

Další přednášku z cyklu Pandemie v celospolečenských souvislostech si pro Vás připravil Ing. Jan Čapek, Ph.D., který působí na Katedře ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě MU. Mimořádná přednáška nese název, jež je zároveň otázkou: Je uzavření ekonomiky adekvátní reakcí na probíhající pandemii Covid-19?

V přednášce se pokusíme odpovědět na otázku, jestli je uzavření ekonomiky (lockdown) adekvátní reakcí na probíhající pandemii COVID-19. Může se zdát, že proti sobě stojí ukazatele jako hrubý domácí produkt a statistická hodnota života, ale tak jednoduché to ve skutečnosti není…

Přednáší Ing. Jan Čapek, Ph.D. z Katedry ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě MU.

Přednáška je zdarma.