Kybernetická bezpečnost při práci na PC u seniorů ONLINE

  • 8. listopadu – 13. prosince 2021
  • on-line přes MS Teams

Kurz je vytvořen speciálně pro potřeby seniorů a budou na něm přívětivou formou vysvětleny základy kybernetické bezpečnosti a způsoby, jak se efektivně bránit nástrahám na internetu. Kurz účastníky provede oblastmi, jako je bezpečné používání svých zařízení, jejich správné nastavení a údržba. Pozornost bude věnována taktéž bezpečnému prohlížení a vyhledávání na internetu.

Výuka se bude konat distančně, tedy online v termínu od 8. 11. do 13. 12. 2021 vždy v pondělí od 13.00 do 14.30 hod. na obrazovkách Vašich počítačů prostřednictvím aplikace MS Teams.

Účastníci kurzu se naučí základní techniky rozeznávání podvodných webových stránek a dále také budou seznámeni s postupy, jak se zachovat v případě kyberbezpečnostního incidentu. Teorie kurzu je doplněna o praktické ukázky z praxe, které pomohou účastníkům snadněji pochopit probíranou problematiku.

Lektorky kurzu pro Vás připravili video, které celý kurz přibližuje: Co bude obsahem kurzu.

Kurz je vypracován odborníky na kybernetickou a informační bezpečnost z bezpečnostního týmu Masarykovy univerzity a je navržen tak, aby byl srozumitelný pro širokou veřejnost.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info