Digitální bohatství – jak hledat a najít :)

  • 1. listopadu – 6. prosince 2021
  • Fakulta sociálních studií (Joštova 10), Ústřední knihovna (přízemí), počítačová studovna (místnost se nalézá až úplně na konci knihovny)

Jednotlivé přednášky či spíše prakticky orientované workshopy seznámí posluchače se základními aspekty práce s informačními zdroji a nabídkou Knihovny Fakulty sociálních studií. Zaměří se speciálně na informační zdroje, které jsou vhodné pro posluchače Univerzity třetího věku MU. Zmapovány budou stěžejní databáze a katalogy, které lze pro hledání literatury v češtině (případně v angličtině) využít. Dále bude posluchačům představena služba Bookport, která slouží jako moderní online knihovna odborné literatury a beletrie. V každé lekci bude kladen důraz na praktické procvičování získaných znalostí.

Výuka se bude konat prezenčně v termínu od 1. 11. do 6. 12. 2021 vždy v pondělí od 9:00 do 10:30 hod. v počítačové učebně Ústřední knihovny na Fakultě sociálních studií MU. V případě nepříznivé epidemiologické situace a v návaznosti na nařízení vlády ČR anebo vedení Masarykovy univerzity může kurz kdykoliv přejít do distanční, tedy online formy.

Lektor: Mgr. Dana Mazancová, DiS

V případě, že Vás nabídka zaujala a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz níže).

Program kurzu:
1. Katalog knihoven MU a služba E-prezenčka, portál knihovny.cz
2. Bookport – přístup, stahování, čtení online/offline
3. Základy e-zdrojů a vyhledávač Google Scholar
4. Služba discovery.muni a databáze e-knih
5. Mediální databáze PressReader a Digitální knihovna
6. Prohlídka Knihovny FSS MU a Studovny U3V a seznámení se službami
Při účasti na prezenčním kurzu U3V MU je třeba vždy dodržovat platná nařízení a opatření vlády ČR a Masarykovy univerzity podle univerzitního semaforu.

Chci se přihlásit Program kurzu v PDF

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info