Veškerá výuka na Univerzitě třetího věku probíhá od 22. 11. do odvolání on-line. Úřední hodiny jsou až do odvolání zrušeny. 

Všeobecně zaměřený kurz

O kurzu

6 semestrů = 3 roky

Tento dlouhodobý kurz je koncipován jako tříletý, do každého ročníku se ale přihlašujete zvlášť.

Víceoborový kurz

Kurz má víceoborový charakter a je zaměřený především na témata spojená se zdravým životním stylem

Kurz je určen všem zájemcům, kteří si chtějí rozšířit svůj všeobecný přehled a dříve získané znalosti z nejrůznějších vědních oborů. Kurz je zaměřen na otázky zdravého a smysluplného životního stylu ve vyšším věku. Na jeho koncepci a obsahu se podílejí fundovaní odborníci z jednotlivých fakult Masarykovy univerzity. Posluchači se tak seznámí s novými poznatky téměř ze všech oblastí vědy.

Po úspěšném absolvování všech tří ročníků získají posluchači Osvědčení o absolvování Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity, které je jim předáno při slavnostní promoci za přítomnosti vedení Masarykovy univerzity a zástupců všech fakult.

Místo a termín konání

Jednotlivé přednášky základního programu trvají 2 vyučovací hodiny (90 minut) a konají se jednou za čtrnáct dnů od října do května.

Předpokládaný čas a místo konání: pátek od 15.00 hod., forma výuky bude upřesněna podle epidemiologické situace.

(v případě kontaktní výuky probíhají přednášky v posluchárně D1 na Fakultě informatiky MU, Botanická 68a, Brno, v případě výuky distanční se výuka odehrává v prostředí YouTube)

Načítám mapu…

Program kurzu

Níže naleznete aktuální programy na akademický rok 2021/22.

Cena kurzu

Platí se zápisné ve výši 800 Kč za celý akademický rok.

Jak se přihlásit

  • Přihlašování na nový akademický rok se koná vždy v květnu. 
  • Do každého ročníku je nutné se přihlašovat zvlášť vyplnit přihlášku do daného ročníku a zaplatit zápisné za daný ročník.
  • Do druhého a třetího ročníku se lze zapsat pouze po absolvování předchozího ročníku, tedy pro přihlášení do 2. ročníku je nutné absolvovat 1. ročník a pro přihlášení do 3. ročníku je nutné absolvovat 1. a 2. ročník.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info