Veškerá výuka na Univerzitě třetího věku probíhá od 22. 11. do odvolání on-line. Úřední hodiny jsou až do odvolání zrušeny.

Univerzita třetího věku a Moravské zemské muzeum

O kurzu

2 semestry = 1 rok

Jednoletý kurz je realizován ve spolupráci s Moravským zemským muzeem.

15 přednášek

Během 15 přednášek se posluchači seznámí s poznatky z oblasti kultury, historie i přírodních věd

S Moravským zemským muzeem intenzivně spolupracujeme již od roku 2011. V rámci této spolupráce je připravován právě tento kurz, ve kterém se posluchači seznámí s poznatky z oblasti kultury, historie i přírodních věd, kterými se zabývají jednotlivá oddělení MZM. Důraz je kladen na témata spojená s městem Brnem a jeho okolím.

Kdy a kde se kurz koná?

Jednotlivé přednášky základního programu trvají 2 vyučovací hodiny (90 minut) a konají se jednou za čtrnáct dnů od října do května.

Předpokládaný čas a místo konání: pátek od 13:00 hod., forma výuky bude upřesněna podle epidemiologické situace.

(v případě kontaktní výuky probíhají přednášky v posluchárně P31 na Fakultě sociálních studií MU, Joštova 10, Brno, v případě výuky distanční se výuka odehrává v prostředí YouTube)

Načítám mapu…

Jaký je program kurzu?

Níže naleznete aktuální program na akademický rok 2021/22.

Program kurzu U3V a MZM 2021/22

Jaká je cena kurzu?

Platí se zápisné ve výši 800 Kč za celý akademický rok.

Jak se na kurz přihlásit?

• Přihlašování na nový akademický rok se koná vždy v květnu.