Univerzita třetího věku

Veškerá výuka na Univerzitě třetího věku probíhá do odvolání on-line. Úřední hodiny jsou až do odvolání zrušeny.

Univerzita třetího věku a Moravské zemské muzeum

O kurzu

2 semestry = 1 rok

Jednoletý kurz je realizován ve spolupráci s Moravským zemským muzeem.

15 přednášek

Během 15 přednášek se posluchači seznámí s poznatky z oblasti kultury, historie i přírodních věd

S Moravským zemským muzeem intenzivně spolupracujeme již od roku 2011. V rámci této spolupráce je připravován právě tento kurz, ve kterém se posluchači seznámí s poznatky z oblasti kultury, historie i přírodních věd, kterými se zabývají jednotlivá oddělení MZM. Důraz je kladen na témata spojená s městem Brnem a jeho okolím.

Kdy a kde se kurz koná?

Jednotlivé přednášky základního programu trvají 2 vyučovací hodiny (90 minut) a konají se jednou za čtrnáct dnů od října do května.

Předpokládaný čas a místo konání: pátek od 13:00 hod.forma výuky bude upřesněna podle epidemiologické situace.

(v případě kontaktní výuky probíhají přednášky na Fakultě sociálních studií MU, Joštova 10, Brno, v posluchárně P31, v případě výuky distanční se výuka odehrává v prostředí YouTube)

Načítám mapu…

Jaký je program kurzu?

Program kurzu na akademický rok 2021/22 bude zveřejněn v průběhu května 2021. Než bude znám nový program, můžete se podívat na program kurzu na akademická rok 2020/21:

Program MZM 2020/21

Jaká je cena kurzu?

Platí se zápisné ve výši 800 Kč za celý akademický rok.

Jak se na kurz přihlásit?

• Přihlásit se můžete prostřednictvím elektronické přihlášky, ve výjimečných případech je možné podat přihlášku tištěnou.
  • Informace o termínu přihlašování na akademický rok 2021/22 bude zveřejněna brzy, pro aktuální informace sledujte naše webové stránky, také můžete odebírat novinky z U3V zde.