Univerzita třetího věku a Moravské zemské muzeum

O kurzu

2 semestry = 1 rok

Jednoletý kurz je realizován ve spolupráci s Moravským zemským muzeem.

16 přednášek

Během 16 přednášek se posluchači seznámí s poznatky z oblasti kultury, historie i přírodních věd.

Kurz je realizován ve spolupráci s Moravským zemským muzeem. Během kurzu se posluchači seznámí s poznatky z oblasti kultury, literatury, historiepřírodních věd, kterými se zabývají jednotlivá oddělení MZM. Důraz je kladen na témata spojená s městem Brnem a jeho okolím, mezi které patří také významné brněnské osobnosti.

Kdy a kde se kurz koná?

Jednotlivé přednášky základního programu trvají 2 vyučovací hodiny (90 minut) a konají se jednou za čtrnáct dnů od října do května.

Předpokládaný čas a místo konání: pátek od 13:00 hod. v posluchárně P31 na Fakultě sociálních studií MU, Joštova 10, Brno.

Jaký je program kurzu?

Program kurzu na akademický rok 2024/2025

Jaká je cena kurzu?

Platí se zápisné ve výši 960 Kč za celý akademický rok (16 přednášek).

Jak se na kurz přihlásit?

• Přihlašování na akademický rok 2024/2025 bude spuštěno od 6. května 2024.
  • Přihlášky bude možné podávat elektronicky prostřednictvím Obchodního centra MU nebo osobně na speciálním formuláři v kanceláři U3V MU.
Elektronická přihláška

Elektronickou přihlášku na akademický rok 2024/2025 bude možné podávat od 6. května od 8:00 hod.

Elektronickou přihlášku lze podat prostřednictvím Obchodního centra MU. Chcete-li této možnosti využít, a již jste někdy dříve navštěvoval/a Univerzitu třetího věku MU musíte znát své přihlašovací údaje (UČO a heslo). Nemáte-li tyto údaje k dispozici, vyplňte formulář a údaje Vám budou zaslány. Pokud jste v minulosti žádný kurz na Univerzitě třetího věku neabsolvoval/a, žádné přihlašovací údaje nepotřebujete.

Návod na přihlašování prostřednictvím Obchodního centra MU naleznete ZDE.

Přihlásit se elektronicky

Písemná přihláška

Písemné přihlášky na akademický rok 2024/2025 je možné podávat od 6. května 2024 od 8.00 hodin. v kanceláři Univerzity třetího věku MU, Komenského náměstí 2, Brno (další dny v úředních hodinách).

Přihláška do kurzu k vytisknutí