Veškerá výuka na Univerzitě třetího věku probíhá do odvolání on-line. Úřední hodiny jsou až do odvolání zrušeny.

Kulturní dědictví a památková péče na Moravě

O kurzu

2 semestry = 1 rok

Kurz je koncipován jako roční.

s Národním památkovým ústavem

Pracovníci Národního památkového ústavu v roli přednášejících Vás seznámí s historickými památkami jižní a střední Moravy.

Jednoletý kurz je realizován ve spolupráci s Národním památkovým ústavem. V průběhu kurzu se posluchači blíže seznámí s regionem jižní a střední Moravy bohatým na historické památky, které dokazují, že tato oblast byla jedním z nejvýznačnějších center osídlení ve všech etapách vývoje. Celá řada z nich patří na seznam národních kulturních památek České republiky.

Místo a termín konání

Jednotlivé přednášky základního programu trvají 2 vyučovací hodiny (90 minut) a konají se jednou za čtrnáct dnů od října do května.

Předpokládaný čas a místo konání: pátek od 13:00 hod. v podzimním semestru distanční formou, tedy on-line

(po obnovení kontaktní výuky budou přednášky probíhat na Fakultě informatiky MU, Botanická 68a, Brno, v posluchárně D1​)

Načítám mapu…

Program kurzu

Program kurzu na akademický rok 2020/21 naleznete zde.

Cena kurzu

Platí se zápisné ve výši 800 Kč za celý akademický rok.

Jak se přihlásit

• Přihlásit se můžete prostřednictvím elektronické přihlášky, ve výjimečných případech lze vyplnit přihlášku tištěnou.