Univerzita třetího věku

Veškerá výuka na Univerzitě třetího věku probíhá do odvolání on-line. Úřední hodiny jsou až do odvolání zrušeny.

Kulturní dědictví a památková péče na Moravě

O kurzu

2 semestry = 1 rok

Kurz je koncipován jako roční.

s Národním památkovým ústavem

Pracovníci Národního památkového ústavu v roli přednášejících Vás seznámí s historickými památkami jižní a střední Moravy.

Jednoletý kurz je realizován ve spolupráci s Národním památkovým ústavem. V průběhu kurzu se posluchači blíže seznámí s regionem jižní a střední Moravy bohatým na historické památky, které dokazují, že tato oblast byla jedním z nejvýznačnějších center osídlení ve všech etapách vývoje. Celá řada z nich patří na seznam národních kulturních památek České republiky.

Místo a termín konání

Jednotlivé přednášky základního programu trvají 2 vyučovací hodiny (90 minut) a konají se jednou za čtrnáct dnů od října do května.

Předpokládaný čas a místo konání: pátek od 13:00 hod., forma výuky bude upřesněna podle epidemiologické situace.

(v případě kontaktní výuky probíhají přednášky na Fakultě informatiky MU, Botanická 68a, Brno, v posluchárně D1​, v případě výuky distanční se výuka odehrává v prostředí YouTube)

Načítám mapu…

Program kurzu

Program kurzu na akademický rok 2021/22 bude zveřejněn v průběhu května 2021. Než bude znám nový program, můžete se podívat na program kurzu na akademická rok 2020/21:

Program KD 2020/21

Cena kurzu

Platí se zápisné ve výši 800 Kč za celý akademický rok.

Jak se přihlásit

• Přihlásit se můžete prostřednictvím elektronické přihlášky, ve výjimečných případech lze vyplnit přihlášku tištěnou.
  • Informace o termínu přihlašování na akademický rok 2021/22 bude zveřejněna brzy, pro aktuální informace sledujte naše webové stránky, také můžete odebírat novinky z U3V zde.