Kancelář U3V MU se nachází v místnosti č. 249 ve 2. patře v budově na Komenského náměstí 2.

Kulturní dědictví a památková péče na Moravě

O kurzu

2 semestry = 1 rok

Kurz je koncipován jako roční.

s Národním památkovým ústavem

Pracovníci Národního památkového ústavu v roli přednášejících Vás seznámí s historickými památkami jižní a střední Moravy.

Jednoletý kurz je realizován ve spolupráci s Národním památkovým ústavem. V průběhu kurzu se posluchači blíže seznámí s regionem jižní a střední Moravy bohatým na historické památky, které dokazují, že tato oblast byla jedním z nejvýznačnějších center osídlení ve všech etapách vývoje. Celá řada z nich patří na seznam národních kulturních památek České republiky.

Místo a termín konání

Jednotlivé přednášky základního programu trvají 2 vyučovací hodiny (90 minut) a konají se jednou za čtrnáct dnů od října do května.

Předpokládaný čas a místo konání vždy v pátek od 13.00 hod. v posluchárně D1 na Fakultě informatiky MU, Botanická 68a, Brno.

Načítám mapu…

Program kurzu

Program kurzu na akademický rok 2024/2025

Cena kurzu

Platí se zápisné ve výši 960 Kč za celý akademický rok (16 přednášek).

Jak se přihlásit

  • Přihlašování na akademický rok 2024/2025 bude spuštěno 6. května 2024.
  • Přihlášky bude možné podávat elektronicky prostřednictvím Obchodního centra MU nebo osobně na speciálním formuláři v kanceláři U3V MU.
Elektronická přihláška

Elektronické přihlášky na akademický rok 2024/2025 je možné podávat od 6. května 2024.

Elektronickou přihlášku lze podat prostřednictvím Obchodního centra MU. Chcete-li této možnosti využít, a již jste někdy dříve navštěvoval/a Univerzitu třetího věku MU musíte znát své přihlašovací údaje (UČO a heslo). Nemáte-li tyto údaje k dispozici, vyplňte formulář a údaje Vám budou zaslány. Pokud jste v minulosti žádný kurz na Univerzitě třetího věku neabsolvoval/a, žádné přihlašovací údaje nepotřebujete.

Návod na přihlašování prostřednictvím Obchodního centra MU naleznete ZDE

Přihlásit se elektronicky

Písemná přihláška

Písemné přihlášky na akademický rok 2024/2025 je možné podávat od 6. května 2024 od 8.00 hodin v kanceláři Univerzity třetího věku MU, Komenského náměstí 2, Brno (následující dny v úředních hodinách).

Přihláška do kurzu k vytištění

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info