Veškerá výuka na Univerzitě třetího věku probíhá od 22. 11. do odvolání on-line. Úřední hodiny jsou až do odvolání zrušeny.

Kulturní dědictví a památková péče na Moravě

O kurzu

2 semestry = 1 rok

Kurz je koncipován jako roční.

s Národním památkovým ústavem

Pracovníci Národního památkového ústavu v roli přednášejících Vás seznámí s historickými památkami jižní a střední Moravy.

Jednoletý kurz je realizován ve spolupráci s Národním památkovým ústavem. V průběhu kurzu se posluchači blíže seznámí s regionem jižní a střední Moravy bohatým na historické památky, které dokazují, že tato oblast byla jedním z nejvýznačnějších center osídlení ve všech etapách vývoje. Celá řada z nich patří na seznam národních kulturních památek České republiky.

Místo a termín konání

Jednotlivé přednášky základního programu trvají 2 vyučovací hodiny (90 minut) a konají se jednou za čtrnáct dnů od října do května.

Přednášky se konají vždy v pátek od 13.00 hod., forma výuky bude upřesněna podle epidemiologické situace.

(v případě kontaktní výuky probíhají přednášky v posluchárně D1 na Fakultě informatiky MU, Botanická 68a, Brno, v případě výuky distanční se výuka odehrává v prostředí YouTube)

Načítám mapu…

Program kurzu

Níže naleznete aktuální program na akademický rok 2021/22.

Program kurzu Kulturní dědictví a památková péče na Moravě 2021/22

Cena kurzu

Platí se zápisné ve výši 800 Kč za celý akademický rok.

Jak se přihlásit

• Přihlašování na nový akademický rok se koná vždy v květnu.