U3V v Telči slaví 15 let od zahájení výuky!

30. 10. 2021

V roce 2021 oslavila pobočka Univerzity třetího věku v Telči 15 let od zahájení výuky. První přednáška se konala přesně 27. října 2006 a byla přivítána velkým zájmem z řad veřejnosti, kterému se ostatně těší dodnes. Mimo roční pauzu způsobenou epidemickou situací zde kurzy každý rok navštěvuje necelých 90 posluchačů, což je kapacita největší učebny Univerzitního centra, kde se přednášky konají.

Samotný roční prezenční kurz U3V v Telči má název Středověké etudy III a Masarykova univerzita ho pořádá ve spolupráci s telčskou pobočkou Národního památkového ústavu. Nepřímo navazuje na předchozí programy (Etudy ze středověkého a raně novověkého života, Středověké etudy II aneb Středověké jednohubky), které se uskutečnily před pandemií Covid-19.

Historii U3V v Telči připomíná obrazová výstava s názvem 15 let U3V v Telči, která bude v prostorách Univerzitního centra ke zhlédnutí až do konce roku 2022. V akademickém roce 2021/2022 se v Telči koná roční kurz s názvem Středověké etudy III, který je pořádán ve spolupráci s telčskou pobočkou Národního památkového ústavu.

Fotografie z akce k 15. výročí U3V v Telči