Senioři píší Wikipedii

7. 10. 2021

Kurzy jsou určeny pro všechny, kteří už si rozumí s počítačem a chtěli by se naučit psát do internetové encyklopedie Wikipedie – a sdílet tak své celoživotní zkušenosti a znalosti (ať už jde o odborné vzdělání nebo koníčky a záliby) se všemi ostatními. Wikipedie je totiž největší internetová encyklopedie na světě. 

Účastníci si pod vedením zkušených wikipedistů ověří, že psát do Wikipedie není nic zas tak těžkého a je to velké zadostiučinění, protože její obsah je zdarma přístupný všem. Absolvent kurzů se bude umět skvěle orientovat ve Wikipedii, seznámí se s tím, jak funguje a vzniká. Založí si vlastní profil, bude umět opravovat chyby, diskutovat s ostatními wikipedisty, doplňovat do článků chybějící informace i vytvořit kompletně nové heslo, včetně třeba nahrání vlastních fotografií.

Kurzy mají šest na sebe navazujících lekcí a letos budou probíhat v online podobě. První lekce kurzu pro začátečníky začíná už 20. října! Přihlášku vyplňte na TOMTO odkazu. Kurzy jsou zcela ZDARMA.

Další termíny a přihlášky najdete na seniori.wikimedia.cz

V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Senioři píší wikipedii, paní Lenku Kučerovou na e-mail lenka.kucerova@wikimedia.cz nebo na čísle 728 228 843.

přihlásit se Více o Senioři píší Wikipedii


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info