Hodnocení kurzů a našich služeb posluchači v a. r. 2020/2021

Za práci týmu U3V MU a práci skvělých lektorů a přednášejících mluví reference našich spokojených posluchačů, o které se s Vámi chceme podělit. Jak podzimní, tak i jarní semestr probíhal distanční formou, tedy on-line. I přes toto odchýlení od tradičního způsobu vzdělávání mohli posluchači v bezpečí svých domovů sledovat dlouhodobé kurzy prostřednictvím platformy Youtube, a také se zúčastnit krátkodobých kurzů prostřednictvím Microsoft Teams. I přes počáteční mírné obavy můžeme konstatovat, že díky odvaze našich posluchačů se vydařilo vzdělávání na U3V MU zachovat v co nejvyšší míře a standardu.

„Vážím si hluboce Vaší práce a jsem pyšná na naši republiku, že nám toto studium U3V na vysoké úrovni nejen umožňuje, ale s takovou obdivuhodnou péčí a laskavostí a výhodami realizuje. Navíc mě naplňuje dojemnou radostí čistá laskavost, ohleduplnost a vstřícnost všech děvčat - i paní - z organizačního týmu. Je mi hned dobře na světě, děkuji.“

Účastnice kurzu Astronomie aneb blíže ke hvězdám

„Rozšíření vědomostí, vhled do neznámých souvislostí a – nezanedbatelně – sociální provázanost s jedinci s podobnými zájmy! Pan profesor Lízal je úžasný pedagog s velkou trpělivostí a obrovským přehledem. DÍKY!!!“

účastník/účastnice kurzu Kapitoly z historie moderního člověka aneb cesta po stopách v naší DNA

„Pane doktore, velké díky. Bála jsem se, že tématu nebudu rozumět. Díky Vašemu skvělému způsobu přednášení (Komenský by z vás měl radost a sám by vám udělil "zlatého Ámose!!!") jsem vše pochopila a nevědomky už plnila vaše přání, které jste vyslovil na poslední přednášce, vyprávím po každé lekci rodině i kamarádkám, co jsem se nového dozvěděla! Ještě jednou díky a bude-li možnost, hlásím se na všechny Vaše přednášky.“

„Bylo moc fajn, že se přednáška dala shlédnout zpětně a opakovaně, nebo dle mého času i přerušovaně.“

Účastnice 1. ročníku Všeobecně zaměřeného kurzu

„Moc děkuji celému kolektivu organizátorů a také vřelé díky přednášejícím. Přednášky jsou obohacující, zajímavé a výběr je citlivý. Na některá témata budeme jistě navazovat i v dalším ročníku. Upřímně se těším.“

Účastník 1. ročníku Všeobecně zaměřeného kurzu

„V daných podmínkách jste pro nás udělali možné maximum a já všem pracovníkům srdečně děkuji.“

Účastnice kurzu Kulturní dědictví a památková péče na Moravě

„Chtěla bych vyslovit veliké poděkování všem pracovníkům, kteří tak rychle a perfektně dokázali zajistit i v letošních extrémně náročných podmínkách celý školní rok. Všem veliké díky. Bylo to perfektní. Doufám, že se příští rok už budeme moci scházet na živo.“

Účastnice 2. ročníku kurzu Umění, objednavatelé a umělecký styl v dějinách

„Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí o vesmíru a hodně věcí jsem díky vašim přednášejícím teprve až teď pochopila. Dalo mi to hodně!“

Účastnice kurzu Astronomie aneb blíže ke hvězdám

„Je neuvěřitelné jak jsou lektoři sehraní a jak se doplňují a jak pohodovou atmosféru vytvářejí.“

Účastnice kurzu Trénování paměti

„Všechny použité metody se vzájemně doplňovaly. Pestrost, barevnost - obrázky, hudba, zapojení smyslů, rovněž silné emoce! To vše umocnilo celkový dojem a zvýšilo zájem o zapamatování. Hojně nových informací!“

Účastnice kurzu Trénování paměti

„Chtěla bych moc poděkovat za všechno, co pro nás obě lektorky připravily. Informace byly velmi důležité a obohacující, zvláště s přihlédnutím k věku posluchačů. Vážíme si všeho, co jsme se dozvěděli. Jsem šťastná, že jsem se mohla kurzu zúčastnit a moc bych si přála pokračování, protože moje počítačová gramotnost je malá. Moc jsem se těšila na každý čtvrtek a milé tváře našich lektorek. Opravdu jsou to sluníčka a přeji jim krásné letní dny a pevné zdraví.“

Účastnice kurzu Kybernetická bezpečnost při práci na PC u seniorů

„Děkuji za laskavý a chápající přístupu k posluchačům, snahu pomáhat nám a přiměřenou náročnost, zohlednění našich nejistot a neznalostí. Prostě za korektní "polopatizmus", který já moc potřebuji a cením si ho.“

Účastnice kurzu Kybernetická bezpečnost při práci na PC u seniorů

„Jsem velmi ráda že jsem se kurzu mohla zúčastnit a doufám že to nebyla poslední možnost, kdy jsem pana doktora mohla slyšet. Moc mu děkuji za čas, který nám věnoval i za přípravu, kterou pro nás dělal. A těším se snad někdy na osobní setkání.“

Účastnice kurzu Genealogie

„Moc děkuji paní doktorce Černouškové i profesoru Kroupovi za výjimečně připravené a skvěle prezentované přednášky. Už se těším na procházky po Brně s dospívajícími vnučkami, budu se snažit alespoň malinkou část informací předat.“

Účastnice kurzu Brněnské vily v moderní a meziválečné architektuře

„Děkuji paní doktorce za obohacující přednášky. Její nadšení a láska k lidem žijícím ta tomto kontinentu je natolik silná, že jsem se rozhodla navštívit Kubu a začala jsem se učit španělsky.“

Účastnice kurzu Hispanofonní Jižní Amerika: svět mnoha světů

„Jako vždy, perfektní. Je vidět, že to paní doktorku baví, že tím žije a celá ta atmosféra se pak přenáší i na posluchače. Asi tak nějak si představuji správného pedagoga.“

Účastnice kurzu Hispanofonní Jižní Amerika: svět mnoha světů

„Mockrát děkuji za úžasné přednášky, které zejména v době pandemie mě pomohly přenést myšlenky na příjemnější věci, které obohatily obzor mých vědomostí.“

Účastnice kurzu Univerzita třetího věku a Moravské zemské muzeum

„Chtěla bych Vám poděkovat za Vaši vstřícnost nejen jako vyučující, ale také jako potomek jedné z Vašich posluchaček. Moje maminka je posluchačkou U3V. Vím, že sama se asi stydí něco napsat, ale co jsem za ty roky pochytila, moc si výuku i komunikaci s Vaším oddělením pochvaluje, a dokonce pomalinku zvládá i MS Teams. Děkuji za Vaši perfektní práci.“

Přednášející U3V