Univerzita třetího věku

Veškerá výuka na Univerzitě třetího věku probíhá do odvolání on-line. Úřední hodiny jsou až do odvolání zrušeny.

Přihlašování na akademický rok 2021/2022

Termín podávaní přihlášek do kurzů Univerzity třetího věku MU na akademický rok 2021/22 byl stanoven na září letošního roku.

V návaznosti na možná opatření, která bude nutno dodržovat při přihlašování, Vás budeme s předstihem informovat o konkrétním termínu přijímání přihlášek i o způsobu, jakým budou přihlášky přijímány.

Přehled kurzů, které budou v akademickém roce 2021/22 otevřeny vč. programů naleznete níže.

Nabídka kurzů na akademický rok 2021/2022

Tříleté kurzy

Kurz trvá 3 roky a je zaměřen na otázky zdravého a smysluplného životního stylu ve vyšším věku.

Program pro 1. ročník 2021/22

Program pro 2. ročník 2021/22 (2. ročník je určen pouze pro ty, kteří navštěvovali 1. ročník)
Program pro 3. ročník 2021/22
(3. ročník je určen pouze pro ty, kteří navštěvovali 1. a 2. ročník)

Více o kurzu

Tříletý kurz, jehož tématem budou umělecká díla od raného novověku po současnost v oblastech architektury, sochařství, malířství a užitého umění.

1. ročník - s podtitulem Dějiny umění jako dějiny pohybu bude otevřen v akademickém roce 2021/22 - jednotlivé přednášky budou upřesněny později

Více o kurzu

Kurz je zaměřen na dějiny umění, konkrétně na výklad vybraných uměleckých děl v kontextu. Kurz v akademickém roce 2021/22 končí posledním, tedy 3. ročníkem

Program 3. ročník 2021/22

Jednoleté kurzy

V průběhu jednoletého kurzu se posluchači blíže seznámí s regionem jižní a střední Moravy bohatým na historické památky.

Program pro akademický rok 2021/22

Více o kurzu

Během kurzu se posluchači seznámí s poznatky z oblasti kultury, historie i přírodních věd, kterými se zabývají jednotlivá oddělení MZM.

Program kurzu pro akademický rok 2021/22

Více o kurzu

Tyto kurzy jsou určeny pouze pro ty posluchače Univerzity třetího věku MU, kteří již absolvovali víceletý kurz a získali osvědčení o absolvování.

Program kurzu pro akademický rok 2021/22