Změny daní v souvislosti s pandemií Covid-19

Mimořádná přednáška na téma Změny daní v souvislosti s pandemií Covid-19 je již osmou přednáškou z cyklu Pandemie v celospolečenských souvislostech, a připravil si ji pro Vás pan Mgr. Jan Neckář, Ph.D. z Katedry finančního práva a národního hospodářství Právnické fakulty MU.

V souvislosti s dopady pandemie COVID-19 došlo k mimo jiné také ke změnám v oblasti daní. Tématem přednášky by byl ucelený přehled realizovaných změn a dopadů na daňové subjekty a veřejné rozpočty. Pozornost by byla věnována zejména problematice "pětadvacítky", prominutí sankcí za pozdní podání přiznání, prominutí sankcí s pozdní úhradou daní, zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, prominutí záloh na daních a pojistném, zpětnému uplatnění daňových ztrát a dalším změnám.

Přednáší Mgr. Jan Neckář, Ph.D. z Katedry finančního práva a národního hospodářství Právnické fakulty MU.

Přednáška je zdarma.