Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

16.
leden

Leoš Janáček

Dne 4. února proběhne první přednáška nového krátkodobého kurzu o Leoši Janáčkovi. Prof. Miloš Štědroň, český hudební vědec, skladatel a pedagog, seznámí v sedmi zastaveních účastníky kurzu s dílem a životem Leoše Janáčka, světově uznávaného skladatele klasické hudby. Součástí přednášek budou ukázky z Janáčkovy tvorby. Pro velký zájem byla kapacita kurzu bohužel velice rychle zaplněna.  Případným zájemcům se omlouváme a těšíme se v dalších krátkodobých kurzech U3V pro jarní...

Dne 4. února proběhne první přednáška nového krátkodobého kurzu o Leoši Janáčkovi.

Prof. Miloš Štědroň, český hudební vědec, skladatel a pedagog, seznámí v sedmi zastaveních účastníky kurzu s dílem a životem Leoše Janáčka, světově uznávaného skladatele klasické hudby. Součástí přednášek budou ukázky z Janáčkovy tvorby.

Pro velký zájem byla kapacita kurzu bohužel velice rychle zaplněna. 

Případným zájemcům se omlouváme a těšíme se v dalších krátkodobých kurzech U3V pro jarní semestr 2019.

Číst celé

08.
leden

Mimořádná přednáška - "Býti ženou českou..."

Proměny postavení žen v české společnosti od poloviny 19. století do poloviny 20. století

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

rádi bychom Vás v novém roce srdečně pozvali na mimořádnou přednášku, kterou pořádáme ve spolupráci s Muzeem Brněnska, p. o. na téma „Býti ženou českou…“ – Proměny postavení žen v české společnosti od poloviny 19. století do poloviny 20. století, která se bude konat v úterý 29. 1. 2019 od 14:00 do 15:30 hodin v posluchárně č. 200 na Komenského náměstí 2.

Přednáška přiblíží vývoj ženského emancipačního hnutí u nás od prvních dobročinných a vzdělávacích ženských spolků až po vstup žen do politiky. Všimne si vývoje přístupu žen ke vzdělání a na pracovní trh i proměn postavení ženy v rámci rodiny. Připomene významné ženy první republiky, pozoruhodné (a mnohdy zapomenuté) osobnosti našich dějin. Pozornost bude věnována i zakladateli samostatného československého státu, T. G. Masarykovi, a jeho vztahu k feminismu.

Přednáška je zdarma, je pouze nutné zarezervovat si místo.

Ti z vás, kteří budou mít zájem se připravované přednášky zúčastnit, se mohou přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz. odkaz).

Elektronická přihláška na mimořádnou přednášku ,,Býti ženou českou…“

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

13.
prosinec

Úřední hodiny během vánočních svátků

Vážené posluchačky, vážení posluchači, dovolujeme si Vás informovat o provozu Univerzity třetího věku během vánočních svátků. V období od 14. prosince 2018 do 6. ledna 2019 úřední hodiny probíhat nebudou. V roce 2019 bude provoz U3V opět zahájen v pondělí 7. ledna 2019 . Děkujeme Vám za pochopení a přejeme krásný adventní čas!

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

dovolujeme si Vás informovat o provozu Univerzity třetího věku během vánočních svátků.

V období od 14. prosince 2018 do 6. ledna 2019 úřední hodiny probíhat nebudou.

V roce 2019 bude provoz U3V opět zahájen v pondělí 7. ledna 2019 .

Děkujeme Vám za pochopení a přejeme krásný adventní čas!

Číst celé

03.
prosinec

Ekonomie pro každého

Vážené posluchačky, vážení posluchači, do nového roku 2019 jsme pro Vás ve spolupráci s Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity připravili kurz Ekonomie pro každého. Jménem Univerzity třetího věku MU si Vás dovolujeme pozvat k účasti na tomto kurzu, který se bude konat vždy ve středu od 10.00 do 11.30 h v termínu od 16. 01. do 27. 02. 2019 na Komenského nám. 2 v zasedací místnosti č. 300 (3....

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

do nového roku 2019 jsme pro Vás ve spolupráci s Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity připravili kurz Ekonomie pro každého.

Jménem Univerzity třetího věku MU si Vás dovolujeme pozvat k účasti na tomto kurzu, který se bude konat vždy ve středu od 10.00 do 11.30 h v termínu od 16. 01. do 27. 02. 2019 na Komenského nám. 2 v zasedací místnosti č. 300 (3. podlaží).

V rámci sedmi přednášek se posluchači seznámí se základy ekonomického myšlení a principy fungování ekonomiky. Kurz obsáhne zásadní témata z oblasti ekonomie, která ovlivňují ekonomickou situaci seniorů. Jedna z přednášek bude věnována nejprogresivnější části ekonomické vědy, a to experimentální ekonomii. 

Bližší informace o nabízeném kurzu a anotaci jednotlivých přednášek naleznete zde. 

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz).

Elektronická přihláška do kurzu Ekonomie pro každého.

Kurzovné je třeba uhradit minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352) v úředních hodinách (Po, St 9:00 – 11:00; Út, Čt 13:00 – 15:00). Kapacita kurzu je omezená, zařazeni budou jen ti nejrychlejší z Vás.

Kurz je určen také pro veřejnost. Můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

08.
listopad

Mimořádná přednáška - Křehcí bojovníci

Vážené posluchačky, vážení posluchači, dovolujeme si Vás srdečně pozvat na přednášku s názvem Křehcí bojovníci, jež pořádáme ve spolupráci s Neonatologickým centrem FN Brno. Přednáška Vás uvede do problematiky předčasně narozených dětí, jak u nás v ČR, tak globálně a uskuteční se u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí, který letos připadne na 17. 11. 2018. Přednáška se uskuteční ve středu 21. 11. 2018 od 10:00 do 11:00 hodin v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné 4.  Více...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

dovolujeme si Vás srdečně pozvat na přednášku s názvem Křehcí bojovníci, jež pořádáme ve spolupráci s Neonatologickým centrem FN Brno. Přednáška Vás uvede do problematiky předčasně narozených dětí, jak u nás v ČR, tak globálně a uskuteční se u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí, který letos připadne na 17. 11. 2018.

Přednáška se uskuteční ve středu 21. 11. 2018 od 10:00 do 11:00 hodin v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné 4. 

Více informací se dozvíte zde.

Přednáška je zdarma, je pouze nutné zarezervovat si místo prostřednictvím elektronického formuláře.

Těšíme na Vaši účast.

Číst celé

12.
říjen

Brněnské domy v zahradách: známé i neznámé

Vážené posluchačky, vážení posluchači, v podzimním semestru jsme pro Vás ve spolupráci s Filozofickou fakultou, Seminářem dějin umění připravili kurz Brněnské domy v zahradách: známé i neznámé. Jménem Univerzity třetího věku MU si Vás dovoluji pozvat k účasti na tomto kurzu, který se bude konat vždy v pátek od 10.00 do 11.30 h v termínu od 2. 11. do 7. 12. 2018 v budově Filozofické fakulty na ulici Veveří 28 (v Knihovně Hanse Beltinga). Minicyklus přednášek o...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

v podzimním semestru jsme pro Vás ve spolupráci s Filozofickou fakultou, Seminářem dějin umění připravili kurz Brněnské domy v zahradách: známé i neznámé.

Jménem Univerzity třetího věku MU si Vás dovoluji pozvat k účasti na tomto kurzu, který se bude konat vždy v pátek od 10.00 do 11.30 h v termínu od 2. 11. do 7. 12. 2018 v budově Filozofické fakulty na ulici Veveří 28 (v Knihovně Hanse Beltinga).

Minicyklus přednášek o brněnských vilách a domech v zahradách připravil prof. Kroupa se svými kolegy ze Semináře dějin umění. Při přednáškách Vám představí některé vybrané stavby (veřejnosti dobře i hůře přístupné) a pokusí se ukázat, jakých prostředků užívali architekti a jejich klienti při uskutečňování své ideální představy moderního bydlení.

Kurz je určen pouze pro posluchače, kteří jsou přihlášeni do některého z dlouhodobých kurzů (alespoň ročního) v tomto akademickém roce 2018/2019.

Bližší informace o nabízeném kurzu a anotaci jednotlivých přednášek naleznete zde.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz).

Elektronická přihláška do kurzu Brněnské vily v zahradách

Kurzovné je třeba uhradit minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352) v úředních hodinách (Po, St 9:00 – 11:00; Út, Čt 13:00 – 15:00).

Kapacita kurzu je omezená, zařazeni budou jen ti nejrychlejší z Vás.

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku