Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

19.
červen

Úřední hodiny během léta

Vážené posluchačky, vážení posluchači, dovolujeme si Vás informovat, že během letních měsíců (červenec a srpen) budou v kanceláři Univerzity třetího věku zrušeny úřední hodiny. Navštívit nás můžete pouze po předchozí telefonické či emailové domluvě. Standardní úřední hodiny (PO+ST 9:00-11:00, ÚT+ČT 11:00-15:00) budou probíhat do 29. června a poté opět od 4. září 2017. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám krásné letní dny!

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

dovolujeme si Vás informovat, že během letních měsíců (červenec a srpen) budou v kanceláři Univerzity třetího věku zrušeny úřední hodiny.

Navštívit nás můžete pouze po předchozí telefonické či emailové domluvě.

Standardní úřední hodiny (PO+ST 9:00-11:00, ÚT+ČT 11:00-15:00) budou probíhat do 29. června a poté opět od 4. září 2017.

Děkujeme za pochopení a přejeme Vám krásné letní dny!

Číst celé

05.
červen

Umění renesance v Telči

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jménem Univerzity třetího věku si Vás dovolujeme pozvat k účasti na krátkodobém pobytovém kurzu s názvem Umění renesance, který bude probíhat v krásném historickém městě Telč v termínu od 25. 9. do 29. 9. 2017. Kurz povede oblíbená přednášející PhDr. Miroslava Novotná, Ph.D., která účastníkům představí umění renesance nejen v přednáškové podobě, ale také skrze exkurze či večerní promítání. Podrobnější informace o kurzu a náplni...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

jménem Univerzity třetího věku si Vás dovolujeme pozvat k účasti na krátkodobém pobytovém kurzu s názvem Umění renesance, který bude probíhat v krásném historickém městě Telč v termínu od 25. 9. do 29. 9. 2017. Kurz povede oblíbená přednášející PhDr. Miroslava Novotná, Ph.D., která účastníkům představí umění renesance nejen v přednáškové podobě, ale také skrze exkurze či večerní promítání.

Podrobnější informace o kurzu a náplni přednášek naleznete zde.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz zde). Následně přijít do kanceláře U3V MU v úředních hodinách zaplatit kurzovné.

Klasické úřední hodiny (Po, St 9.00 – 11.00 h a Út, Čt 13.00 – 15.00 h) budou probíhat do 30. 6. 2017 a poté až od 4. 9. 2017. V době letních prázdnin (1. 7. – 1. 9. 2017) je kancelář U3V uzavřena. Kurzovné, které je třeba uhradit nejpozději týden před začátkem kurzu, lze tedy v době letních prázdnin zaplatit pouze po předchozí telefonické či emailové domluvě.

Číst celé

10.
duben

Informace o přihlašování na akademický rok 2017/2018

Rádi bychom Vás informovali, že od úterý 2. května 2017 od 8:00 do pátku 30. června 2017 bude možné podávat přihlášky do prvních ročníků a jednoletých kurzů Univerzity třetího věku MU. Přihlásit se můžete buď osobně v kanceláři U3V MU nebo elektronicky prostřednictvím Obchodního centra MU. Podrobnější informace o přihlašování naleznete v sekci "Chci se přihlásit na Univerzitu třetího věku". Kompletní nabídku programů kurzů, které jsou pro akademický rok 2017/2018 vypisovány,...

Rádi bychom Vás informovali, že od úterý 2. května 2017 od 8:00 do pátku 30. června 2017 bude možné podávat přihlášky do prvních ročníků a jednoletých kurzů Univerzity třetího věku MU. Přihlásit se můžete buď osobně v kanceláři U3V MU nebo elektronicky prostřednictvím Obchodního centra MU. Podrobnější informace o přihlašování naleznete v sekci "Chci se přihlásit na Univerzitu třetího věku".

Kompletní nabídku programů kurzů, které jsou pro akademický rok 2017/2018 vypisovány, najdete v sekci Programy a přihlášky 2017/2018.

Přihlášky, které obdržíme před 2. květnem 2017, nebudou akceptovány!

Číst celé

28.
únor

Vývoj knihoven a jejich bohatství

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jménem Univerzity třetího věku MU si Vám dovoluji nabídnout možnost zúčastnit se krátkodobého kurzu Vývoj knihoven a jejich bohatství II., který bude probíhat od 21. 3. – 25. 4. 2016 vždy v úterý 10.00 – 11.30 hodin v Moravské zemské knihovně, Kounicova 65a v Konferenčním sálu v přízemí. Série přednášek, která tematicky navazuje na úspěšný první cyklus kurzu U3V o vývoji knihoven a jejich bohatství, nahlédne do historie knihovnictví a popíše, jak...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

jménem Univerzity třetího věku MU si Vám dovoluji nabídnout možnost zúčastnit se krátkodobého kurzu Vývoj knihoven a jejich bohatství II., který bude probíhat od 21. 3. – 25. 4. 2016 vždy v úterý 10.00 – 11.30 hodin v Moravské zemské knihovně, Kounicova 65a v Konferenčním sálu v přízemí.

Série přednášek, která tematicky navazuje na úspěšný první cyklus kurzu U3V o vývoji knihoven a jejich bohatství, nahlédne do historie knihovnictví a popíše, jak probíhaly počátky knihtisku. Současně kurz také charakterizuje knižní tvorbu v Česku na Moravě v období 20. století. Dalším probíraným okruhem budou církevní knihovny a historie budování fondu rajhradské knihovny. Díky tomuto kurzu získá posluchač širší náhled do velmi poutavého tématu knihovnictví.

Kurz je určen všem, kdo mají rádi knihy a rádi by se o nich a jejich historii dozvěděli něco více.Účast v kurzu není podmíněna absolvováním předchozího cyklu přednášek na toto téma.

Podrobnější informace o kurzu, tématech a termínech jednotlivých lekcí naleznete zde.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz níže).

Elektronická přihláška na kurz Vývoj knihoven a jejich bohatství II.

Kurzovné je nutno uhradit v hotovosti minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352) v úředních hodinách (Po a St 9.00 – 11.00 hod., Út a Čt 13.00 – 15.00 hod.).Kurz je určen také pro veřejnost. Můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Číst celé

16.
únor

ASTRONOMIE aneb blíže ke hvězdám III.

Vážené posluchačky, vážení posluchači, dovolujeme si Vás pozvat na další pokračování úspěšného krátkodobého kurzu Astronomie aneb blíže ke hvězdám III., který je tvořen ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou MU, Ústavem teoretické fyziky a astrofyziky. V průběhu kurzu se seznámíte s objekty noční oblohy, které můžete pozorovat, dozvíte se více o budoucnosti Slunce nebo o astronomii v laboratoři. Kurz se bude konat v aule Přírodovědecké fakulty MU, Kotlářská 2, vždy ve středu...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

dovolujeme si Vás pozvat na další pokračování úspěšného krátkodobého kurzu Astronomie aneb blíže ke hvězdám III., který je tvořen ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou MU, Ústavem teoretické fyziky a astrofyziky.

V průběhu kurzu se seznámíte s objekty noční oblohy, které můžete pozorovat, dozvíte se více o budoucnosti Slunce nebo o astronomii v laboratoři. Kurz se bude konat v aule Přírodovědecké fakulty MU, Kotlářská 2, vždy ve středu v termínu od 15. 3. do 19. 4. v čase od 16:00 do 17:30 hodin.

Kurz je určen taktéž pro veřejnost, můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Bližší informace o nabízeném kurzu a anotaci jednotlivých přednášek naleznete zde.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz níže).

Elektronická přihláška na ASTRONOMIE aneb blíže ke hvězdám III.

Kurzovné je nutno uhradit v hotovosti minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352). Kapacita kurzu je omezená, zařazeni budou nejrychlejší z Vás.

Těšíme se na Vaši účast!

Číst celé

10.
únor

Sebeobrana pro začátečníky

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jelikož senioři patří v současné době k nejohroženějším skupinám obyvatelstva a často se stávají obětmi trestných činů, připravili jsme pro Vás kurz Sebeobrana seniorů pro začátečníky, který je pořádán ve spolupráci s Fakultou sportovních studií MU. V průběhu kurzu se naučíte ostražitosti vůči rizikovým situacím, vybudování bezpečnostních návyků a také osvojení si praktických dovedností pro obranu a vytvoření individuálního cvičebního plánu...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

jelikož senioři patří v současné době k nejohroženějším skupinám obyvatelstva a často se stávají obětmi trestných činů, připravili jsme pro Vás kurz Sebeobrana seniorů pro začátečníky, který je pořádán ve spolupráci s Fakultou sportovních studií MU.

V průběhu kurzu se naučíte ostražitosti vůči rizikovým situacím, vybudování bezpečnostních návyků a také osvojení si praktických dovedností pro obranu a vytvoření individuálního cvičebního plánu pro samostatné cvičení. Kurz se bude konat v Univerzitním kampusu Bohunice na adrese Kamenice 5 vždy v úterý od 7.3. do 9.5. v čase od 8:30 do 9:30 hodin.

Bližší informace o programu jednotlivých setkání naleznete zde.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz níže).

Elektronická přihláška na kurz Sebeobrana pro začátečníky

Kurzovné je nutno uhradit v hotovosti minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352). Kapacita kurzu je omezená, zařazeni budou nejrychlejší z Vás.

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku