Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

24.
červen

Úřední hodiny během léta

Vážené posluchačky, vážení posluchači, rádi bychom Vás informovali o zrušení úředních hodin v kancelářích Univerzity třetího věku během letních měsíců. Standardní úřední hodiny (Po + St 9.00-11.00 hod., Út + Čt 13.00-15.00 hod.) budou probíhat do čtvrtku 27. června 2019 a jejich provoz bude obnoven v pondělí 2. září. Počítačová cvičebna a studovna časopisů na Fakultě sociálních studií a počítačová učebna na Pedagogické fakultě budou přes léto taktéž uzavřeny a zpřístupněny budou...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

rádi bychom Vás informovali o zrušení úředních hodin v kancelářích Univerzity třetího věku během letních měsíců.

Standardní úřední hodiny (Po + St 9.00-11.00 hod., Út + Čt 13.00-15.00 hod.) budou probíhat do čtvrtku 27. června 2019 a jejich provoz bude obnoven v pondělí 2. září.

Počítačová cvičebna a studovna časopisů na Fakultě sociálních studií a počítačová učebna na Pedagogické fakultě budou přes léto taktéž uzavřeny a zpřístupněny budou pro posluchače U3V opět od pátku 4. října 2019.

Z důvodu zrušení klasických úředních hodin nás v kancelářích budete během letních měsíců moci navštívit pouze po předchozí telefonické či e-mailové domluvě.

Číst celé

30.
květen

Festival MUNI 100

Vážené posluchačky, vážení posluchači, vážené dámy a vážení pánové, rádi bychom Vás pozvali na Festival MUNI 100, kterým vyvrcholí oslavy stého výročí založení Masarykovy univerzity. Festival MUNI 100 se bude konat v sobotu 15. června 2019 od 14 hodin na brněnském výstavišti v Pavilonu A. Na výstavišti se představí všechny fakulty a pracoviště univerzity v rámci unikátní výstavy EXPO MUNI, jejíž součástí bude také stánek Univerzity třetího věku. Univerzita zároveň...

Vážené posluchačky, vážení posluchači, vážené dámy a vážení pánové,

rádi bychom Vás pozvali na Festival MUNI 100, kterým vyvrcholí oslavy stého výročí založení Masarykovy univerzity.

Festival MUNI 100 se bude konat v sobotu 15. června 2019 od 14 hodin na brněnském výstavišti v Pavilonu A.

Na výstavišti se představí všechny fakulty a pracoviště univerzity v rámci unikátní výstavy EXPO MUNI, jejíž součástí bude také stánek Univerzity třetího věku.

Univerzita zároveň zažije největší setkání absolventů za svoji historii.

Součástí akce bude také program na několika jevištích, který nabídne hudbu, divadlo a film.

Těšit se můžete na vystoupení Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu a ohňostroj v barvách všech brněnských univerzit.

Více informací o programu a prodeji vstupenek naleznete na:

https://muni100.cz/festival-muni-100.

 Těšíme se na Vás na stánku U3V!

Číst celé

26.
duben

Hudební dílny v renesanční Telči

Vážené posluchačky, vážení posluchači, rádi bychom Vás pozvali k účasti na kurzu, který pořádáme ve spolupráci s Hudební školou YAMAHA Brno s názvem Hudební dílny v renesanční Telči. V rámci tohoto kurzu, který se koná v termínu od 17. do 21. května 2019, se můžete naučit hrát na flétnu či kytaru nebo zlepšit své dosavadní dovednosti. Náplň kurzu je rozdělena na tři hlavní části: A)    VOKÁLNÍ...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

rádi bychom Vás pozvali k účasti na kurzu, který pořádáme ve spolupráci s Hudební školou YAMAHA Brno s názvem Hudební dílny v renesanční Telči. V rámci tohoto kurzu, který se koná v termínu od 17. do 21. května 2019, se můžete naučit hrát na flétnu či kytaru nebo zlepšit své dosavadní dovednosti.

Náplň kurzu je rozdělena na tři hlavní části:

A)    VOKÁLNÍ ČÁST

·         Kapitoly z historie vokální hudby

·         Hlasová technika jako podpora fyzické a duševní hygieny

B)    INSTRUMENTÁLNÍ ČÁST

·         Skupinová výuka zobcových fléten (zvládnutí techniky hry na nástroj, rozvoj hudebního sluchu, instrumentální souhra)

·         Základy hry na kytaru (doprovodná kytara, spojování akordů, rozložené akordy, hra jednoduché melodie, technika hry pravé ruky,)

C)    VOKÁLNĚ INSTRUMENTÁLNÍ WORKSHOP

·         zábavné využití získaných vědomostí a dovedností při společném osvojování stylového vokálně instrumentálního repertoáru)

Podrobnější informace o ubytování a programu kurzu naleznete zde.

Pokud vás tento kurz zaujal, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz níže).

Elektronická přihláška na kurz Hudební dílny v renesanční Telči

Kurzovné je třeba uhradit nejpozději týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352) v úředních hodinách (Po, St 9:00 – 11:00; Út, Čt 13:00 – 15:00). V opačném případě bude přihláška stornována a místo nabídnuto dalšímu zájemci.

Číst celé

18.
duben

Astronomický kurz - Vesmír bez hranic

Vážené posluchačky, vážení posluchači, dovolte mi, abychom Vám nabídli možnost zúčastnit se mimořádného astronomického kurzu Vesmír bez hranic, který se bude konat od 22. do 26. 5. 2019 v Univerzitním centru v Telči. Prostřednictvím série přednášek, prezentací, praktických cvičení a pozorováním denní i noční oblohy bude účastníkům poodhalen půvab vesmíru a také budou seznámeni s nejnovějšími poznatky z oboru. Akce je součástí projektu s názvem Celoživotní vzdělávání bez...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

dovolte mi, abychom Vám nabídli možnost zúčastnit se mimořádného astronomického kurzu Vesmír bez hranic, který se bude konat od 22. do 26. 5. 2019 v Univerzitním centru v Telči.

Prostřednictvím série přednášek, prezentací, praktických cvičení a pozorováním denní i noční oblohy bude účastníkům poodhalen půvab vesmíru a také budou seznámeni s nejnovějšími poznatky z oboru.

Akce je součástí projektu s názvem Celoživotní vzdělávání bez hranic, který je financován z Programu Interreg V – A, Rakousko – Česká republika.

Odbornými garanty kurzu jsou doc. RNDr. Miloslav Zejda, Ph.D., a doc. Ernst Paunzen, Dr.

Protože je kurz pořádán ve spolupráci s rakouskými partnery a budou se ho účastnit také rakouští posluchači, jsou k účasti vítáni ti, kteří umí německy. Není to však podmínka. Přednášky budou probíhat paralelně/společně v českém a německém jazyce.

Podrobné informace o náplni a programu kurzu, dopravě a podmínkách účasti naleznete zde.

V případě, že Vás tato nabídka zaujme, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz)

Elektronická přihláška do kurzu Vesmír bez hranic

Platbu můžete provést osobně (v hotovosti nebo kartou) v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352) v úředních hodinách (Po, St 9:00 – 11:00; Út, Čt 13:00 – 15:00).

Nově Vám nabízíme také možnost platby bankovním převodem. Tuto variantu platby si můžete zvolit v rámci elektronické přihlášky. Pokud zvolíte platbu bankovním převodem, obdržíte na Vaši e-mailovou adresu zprávu z Obchodního centra MU, v jejíž příloze naleznete pokyny k platbě. Prosíme, uskutečněte platbu převodem, co nejdříve.

Poplatek je třeba uhradit nejpozději do 15. 5. 2019. V opačném případě bude přihláška stornována a místo nabídnuto dalšímu zájemci. Při platbě převodem z účtu je třeba dodržet splatnost na faktuře.

 Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

05.
duben

Informace o přihlašování na akademický rok 2019/2020

Rádi bychom Vás informovali, že od čtvrtka 2. května 2019 od 8:00 do 28. června 2019 bude možné podávat přihlášky do prvních ročníků a jednoletých kurzů Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity. Přihlásit se můžete osobně v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, Brno, 3. patro, dveře č. 352 nebo 353) v úředních hodinách (pondělí a středa 9.00 - 11.00 hod; úterý a čtvrtek 13.00 - 15.00 hod). Nad rámec obvyklých úředních hodin budete moci pro přihlášení využít i pátek 3. 5. 2019 od 9.00 do...

Rádi bychom Vás informovali, že od čtvrtka 2. května 2019 od 8:00 do 28. června 2019 bude možné podávat přihlášky do prvních ročníků a jednoletých kurzů Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Přihlásit se můžete osobně v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, Brno, 3. patro, dveře č. 352 nebo 353) v úředních hodinách (pondělí a středa 9.00 - 11.00 hod; úterý a čtvrtek 13.00 - 15.00 hod). Nad rámec obvyklých úředních hodin budete moci pro přihlášení využít i pátek 3. 5. 2019 od 9.00 do 14.00 hod.

Jestliže preferujete spíše elektronickou komunikaci, můžete podat přihlášku také elektronicky prostřednictvím Obchodního centra MU. A to rovněž od 2. května 2019.

Podrobnější informace o přihlašování naleznete v sekci "Chci se přihlásit na Univerzitu třetího věku".

Kompletní nabídku programů kurzů, které jsou pro akademický rok 2019/2020 vypisovány, najdete v sekci Programy a přihlášky 2019/2020.

Přihlášky, které obdržíme před 2. květnem 2019, nebudou akceptovány!

Číst celé

04.
duben

Výtvarný plenér v Telči

Vážené posluchačky, vážení posluchači, rádi bychom Vám nabídli možnost zúčastnit se tradičního Výtvarného plenéru, který se bude konat od 1. do 8. července 2019 v Telči. Zvolit si můžete jedno z nabízených zaměření a to buď kresbu nebo fotografii. Podrobnější informace ke oběma variantám naleznete v příslušných odkazech níže: KRESBAFOTOGRAFIEKurzovné je třeba uhradit nejpozději 14 dní před zahájením kurzu. V opačném případě bude přihláška stornována a místo...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

rádi bychom Vám nabídli možnost zúčastnit se tradičního Výtvarného plenéru, který se bude konat od 1. do 8. července 2019 v Telči.

Zvolit si můžete jedno z nabízených zaměření a to buď kresbu nebo fotografii. Podrobnější informace ke oběma variantám naleznete v příslušných odkazech níže: 

Kurzovné je třeba uhradit nejpozději 14 dní před zahájením kurzu. V opačném případě bude přihláška stornována a místo nabídnuto dalšímu zájemci.

Platbu můžete provést osobně (v hotovosti nebo kartou) v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352) v úředních hodinách (Po, St 9:00 – 11:00;                Út, Čt 13:00 – 15:00).

Nově Vám nabízíme také možnost platby bankovním převodem. Tuto variantu platby si můžete zvolit v rámci elektronické přihlášky. Pokud zvolíte platbu bankovním převodem, obdržíte na Vaši e-mailovou adresu nejpozději do 1 pracovního dne zprávu od Obchodního centra MU, v jejíž příloze naleznete pokyny k platbě. Prosíme, uskutečněte platbu převodem, co nejdříve.

V případě, že Vás tato nabídka zaujme, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkazy níže).

Elektronická přihláška na Výtvarný plenér – kresba

Elektronická přihláška na Výtvarný plenér – fotografie

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku