Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

03.
leden

Volební kampaně

S počátkem nového roku jsme pro Vás připravili také nové krátkodobé kurzy. Účastnit se můžete kurzu s názvem Volební kampaně, který je organizován ve spolupráci s Fakultou sociálních studií - Katedrou politologie. Kurz se skládá z 6 přednášek, které jsou koncipovány tak, aby posluchači získali základní vhled do principů a mechanismů, na základě kterých fungují (nejen) předvolební klání politických stran. Cílem kurzu je posluchače detailně seznámit se způsoby, jakými se v současné...

S počátkem nového roku jsme pro Vás připravili také nové krátkodobé kurzy. Účastnit se můžete kurzu s názvem Volební kampaně, který je organizován ve spolupráci s Fakultou sociálních studií - Katedrou politologie.

Kurz se skládá z 6 přednášek, které jsou koncipovány tak, aby posluchači získali základní vhled do principů a mechanismů, na základě kterých fungují (nejen) předvolební klání politických stran. Cílem kurzu je posluchače detailně seznámit se způsoby, jakými se v současné době připravují, realizují a organizují volební kampaně různých řádů. To vše na názorných příkladech z praxe.

Krátkodobý kurz Volební kampaně bude probíhat od 13. února do 20. března 2018 vždy v úterý od 9:30 do 11:00 v Konferenčním sále Moravské zemské knihovny na Kounicově 65a.

Bližší informace o nabízeném kurzu a názvy jednotlivých přednášek naleznete zde.

Kurz je určen také pro veřejnost, můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz níže).

Elektronická přihláška na kurz Volební kampaně

Kurzovné je nutno uhradit v hotovosti minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352) v úředních hodinách (Po a St 9.00 – 11.00 h, Út a Čt 13.00 – 15.00 h). V případě, že chcete přihlášení do kurzu zrušit, oznamte nám prosím tuto skutečnost e-mailem (u3v@rect.muni.cz) nebo telefonicky (549 49 8141).

Číst celé

13.
prosinec

PF 2018

Děkujeme Vám za Vaši přízeň v roce 2017!

Děkujeme Vám za Vaši přízeň v roce 2017!

Číst celé

05.
prosinec

Úřední hodiny během svátků

Dovolujeme si Vás informovat o provozu Univerzity třetího věku během vánočních svátků. Poslední úřední hodiny v letošním roce proběhnou ve čtvrtek 14. prosince 2017. V roce 2018 bude provoz U3V opět zahájen v úterý 2. ledna 2018. V období od 15. prosince 2017 do 1. ledna 2018 tedy úřední hodiny probíhat nebudou! Děkujeme Vám za pochopení.

Dovolujeme si Vás informovat o provozu Univerzity třetího věku během vánočních svátků.

Poslední úřední hodiny v letošním roce proběhnou ve čtvrtek 14. prosince 2017. V roce 2018 bude provoz U3V opět zahájen v úterý 2. ledna 2018.

V období od 15. prosince 2017 do 1. ledna 2018 tedy úřední hodiny probíhat nebudou!

Děkujeme Vám za pochopení.

Číst celé

13.
říjen

Opevněné kostely ve středověku

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jménem Univerzity třetího věku si Vás dovolujeme pozvat k účasti na krátkodobém kurzu Opevněné kostely ve středověku, který jsme pro Vás připravili ve spolupráci s Filozofickou fakultou Masarykovy univerzity, Seminářem dějin umění.Cyklus šesti přednášek bude věnován opevněným kostelům ve středověku, jejich funkci a významu. Kurz se bude konat v Moravské zemské knihovně na Kounicova 65a, vždy ve čtvrtek od 2. 11. do 21. 12. 2017 v čase od 13:00 do 14:30...

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jménem Univerzity třetího věku si Vás dovolujeme pozvat k účasti na krátkodobém kurzu Opevněné kostely ve středověku, který jsme pro Vás připravili ve spolupráci s Filozofickou fakultou Masarykovy univerzity, Seminářem dějin umění.
Cyklus šesti přednášek bude věnován opevněným kostelům ve středověku, jejich funkci a významu. Kurz se bude konat v Moravské zemské knihovně na Kounicova 65a, vždy ve čtvrtek od 2. 11. do 21. 12. 2017 v čase od 13:00 do 14:30 hodin.

Podrobnější informace o kurzu a jeho náplni naleznete zde.

V případě, že Vás nabídka zaujala a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky a následně přijít do kanceláře U3V na Komenského nám. 2 v úředních hodinách (Po, St 9.00 – 11.00 h, Út, Čt 13.00 – 15.00 h) a zaplatit kurzovné. Kurzovné musí být uhrazeno alespoň týden před zahájením kurzu.

Elektronická přihláška na kurz Britské filmy Alfreda Hitchcocka


Kurz je určen také pro veřejnost. Můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Číst celé

12.
září

Britské filmy Alfreda Hitchcocka

Začátek akademického roku se nezadržitelně blíží a proto nám dovolte pozvat Vás k účasti v krátkodobém kurzu Britské filmy Alfreda Hitchcocka, který bude probíhat od 10. 10. 2017 do 28. 11. 2017 vždy v úterý od 11.30 do 14.00 hodin v Univerzitním kině Scala. Tímto filmovým kurzem Vás provede Mgr. Radomír. D. Kokeš, Ph.D.  Skrze rozbor, vysvětlení a historické zakotvení osmi britských snímků Alfreda Hitchcocka získáte možnost uchopit dílo tohoto legendárního režiséra v širších...

Začátek akademického roku se nezadržitelně blíží a proto nám dovolte pozvat Vás k účasti v krátkodobém kurzu Britské filmy Alfreda Hitchcocka, který bude probíhat od 10. 10. 2017 do 28. 11. 2017 vždy v úterý od 11.30 do 14.00 hodin v Univerzitním kině Scala. Tímto filmovým kurzem Vás provede Mgr. Radomír. D. Kokeš, Ph.D. 

Skrze rozbor, vysvětlení a historické zakotvení osmi britských snímků Alfreda Hitchcocka získáte možnost uchopit dílo tohoto legendárního režiséra v širších souvislostech a ve vztahu k odlišným rámcům, než do jakých bývá zpravidla vsazováno. Kurz je proto určen jak posluchačům obeznámeným s nejznámějšími hollywoodskými filmy Alfreda Hitchcocka, tak posluchačům bez předchozí divácké zkušenosti s jeho dílem – snad i pro hrůzyplnou pověst, která je poněkud nespravedlivě předchází.

Podrobnější informace o kurzu a jeho náplni naleznete zde.

V případě, že Vás nabídka zaujala a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky a následně přijít do kanceláře U3V na Komenského nám. 2 v úředních hodinách (Po, St 9.00 – 11.00 h, Út, Čt 13.00 – 15.00 h) a zaplatit kurzovné. Kurzovné musí být uhrazeno alespoň týden před zahájením kurzu.

Elektronická přihláška na kurz Britské filmy Alfreda Hitchcocka

Kurz je určen také pro veřejnost. Můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Číst celé

05.
červen

Umění renesance v Telči

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jménem Univerzity třetího věku si Vás dovolujeme pozvat k účasti na krátkodobém pobytovém kurzu s názvem Umění renesance, který bude probíhat v krásném historickém městě Telč v termínu od 25. 9. do 29. 9. 2017. Kurz povede oblíbená přednášející PhDr. Miroslava Novotná, Ph.D., která účastníkům představí umění renesance nejen v přednáškové podobě, ale také skrze exkurze či večerní promítání. Podrobnější informace o kurzu a náplni...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

jménem Univerzity třetího věku si Vás dovolujeme pozvat k účasti na krátkodobém pobytovém kurzu s názvem Umění renesance, který bude probíhat v krásném historickém městě Telč v termínu od 25. 9. do 29. 9. 2017. Kurz povede oblíbená přednášející PhDr. Miroslava Novotná, Ph.D., která účastníkům představí umění renesance nejen v přednáškové podobě, ale také skrze exkurze či večerní promítání.

Podrobnější informace o kurzu a náplni přednášek naleznete zde.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz zde). Následně přijít do kanceláře U3V MU v úředních hodinách zaplatit kurzovné.

Klasické úřední hodiny (Po, St 9.00 – 11.00 h a Út, Čt 13.00 – 15.00 h) budou probíhat do 30. 6. 2017 a poté až od 4. 9. 2017. V době letních prázdnin (1. 7. – 1. 9. 2017) je kancelář U3V uzavřena. Kurzovné, které je třeba uhradit nejpozději týden před začátkem kurzu, lze tedy v době letních prázdnin zaplatit pouze po předchozí telefonické či emailové domluvě.

Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku