Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

13.
září

ASTRONOMIE aneb blíže ke hvězdám již pošesté!

Dovolujeme si Vás pozvat na další pokračování úspěšného krátkodobého kurzu Astronomie aneb blíže ke hvězdám VI, který je tvořen ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou MU, Ústavem teoretické fyziky a astrofyziky. Kurz je určen taktéž pro veřejnost, můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity. Kurz je již šestým pokračováním cyklu astronomických přednášek v rámci ...

Dovolujeme si Vás pozvat na další pokračování úspěšného krátkodobého kurzu Astronomie aneb blíže ke hvězdám VI, který je tvořen ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou MU, Ústavem teoretické fyziky a astrofyziky.

Kurz je určen taktéž pro veřejnost, můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Kurz je již šestým pokračováním cyklu astronomických přednášek v rámci Univerzity třetího věku MU. Posluchači se v něm seznámí například s meteory a meteority, Plutem, Marsem, vesmírnými obry, kometami či asteroidy a dalšími objekty vesmírného prostoru.

Termín: 17. 10. - 12. 12. 2018 vždy ve středu od 16:00 do 17:30 hod.

Místo konání: Aula Přírodovědecké fakulty MU, Kotlářská 2, Brno

Bližší informace o nabízeném kurzu a anotaci jednotlivých přednášek naleznete zde.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz).

Elekronická přihláška do kurzu ASTRONOMIE aneb blíže ke hvězdám V.

Kurzovné je nutno uhradit minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU v úředních hodinách (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352; Po, St 9:00-11:00, Út, Čt 13:00 - 15:00).

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

21.
červen

Vernisáž výstavy a tisková konference

Tisková konference ve Vídni i vernisáž výstavy Výtvarný plenér 2017 proběhly na výbornou! Prorektorka Naděžda Rozehnalová, ředitel univerzitního centra Jaroslav Makovec, zástupci Jihomoravského kraje a kraje Vysočina prezentovali 20. 6. 2018 v Českém centru ve Vídni možnosti nastavení další spolupráce zástupcům rakouských médií s velkým úspěchem. Probíraná témata vzbudila velký zájem tisku o čemž svědčí přítomnost více než 20 rakouských novinářů. Neméně úspěšně proběhla za přítomnosti...

Tisková konference ve Vídni i vernisáž výstavy Výtvarný plenér 2017 proběhly na výbornou!
Prorektorka Naděžda Rozehnalová, ředitel univerzitního centra Jaroslav Makovec, zástupci Jihomoravského kraje a kraje Vysočina prezentovali 20. 6. 2018 v Českém centru ve Vídni možnosti nastavení další spolupráce zástupcům rakouských médií s velkým úspěchem. Probíraná témata vzbudila velký zájem tisku o čemž svědčí přítomnost více než 20 rakouských novinářů.

Neméně úspěšně proběhla za přítomnosti rektora Masarykovy univerzity Mikuláše Beka vernisáž výstavy Výtvarný plenér 2017. Autoři kreseb a fotografií, studenti U3V MU, představili svá díla v prostorách Českého centra, kde budou k vidění až do 9. 7. 2018. Pokud budete mít cestu do Vídně, určitě se zastavte.

Na fotografie z akce se můžete podívat zde

Číst celé

14.
červen

Výtvarný plenér 2017

Vážení a milí, srdečně vás zveme na výstavu Univerzity třetího věku nazvanou Výtvarný plenér 2017, která proběhne 20. 6. - 6. 7. 2018 v Českém centru ve Vídni (otevírací doba viz wien.czechcentres.cz/cs/o-nas/kontakt/). Vystavovány budou kresby a fotografie posluchačů U3V MU. Práce byly seniory vytvořeny v rámci kurzu Výtvarný plenér, který se konal v Telči již po dvanácté.

Vážení a milí,
srdečně vás zveme na výstavu Univerzity třetího věku nazvanou Výtvarný plenér 2017, která proběhne 20. 6. - 6. 7. 2018 v Českém centru ve Vídni (otevírací doba viz wien.czechcentres.cz/cs/o-nas/kontakt/).

Vystavovány budou kresby a fotografie posluchačů U3V MU. Práce byly seniory vytvořeny v rámci kurzu Výtvarný plenér, který se konal v Telči již po dvanácté.

Číst celé

16.
květen

Telč – renesanční perla Vysočiny

Vážené posluchačky, vážení posluchači, akademický rok se již blíží ke svému konci, Univerzita třetího věku MU pro Vás však nad rámec základního programu připravila kurz Telč – renesanční perla Vysočiny. Ráda bych Vás pozvala k účasti na tomto kurzu, jež se bude odehrávat přímo v Telči v termínu od 31. května do 3. června 2018. Kurz se bude věnovat samotnému městu Telč, jež je jednou z našich nejvýznamnější kulturních památek UNESCO. Kromě přednášek s oblíbenou...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

akademický rok se již blíží ke svému konci, Univerzita třetího věku MU pro Vás však nad rámec základního programu připravila kurz Telč – renesanční perla Vysočiny.

Ráda bych Vás pozvala k účasti na tomto kurzu, jež se bude odehrávat přímo v Telči v termínu od 31. května do 3. června 2018.

Kurz se bude věnovat samotnému městu Telč, jež je jednou z našich nejvýznamnější kulturních památek UNESCO. Kromě přednášek s oblíbenou lektorkou U3V MU a autorkou mnoha populárních publikací PhDr. Martinou Indrovou se budou moci posluchači zúčastnit také exkurzí s odborným výkladem.

Podrobnější informace o kurzu a jeho programu naleznete zde.

V případě, že Vás nabídka zaujala a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz níže) a následně přijít do kanceláře U3V na Komenského nám. 2 v úředních hodinách (Po, St 9.00 – 11.00 h, Út, Čt 13.00 – 15.00 h) a zaplatit kurzovné. Kurzovné musí být uhrazeno alespoň 14 dní před zahájením kurzu.

Elektronická přihláška do kurzu Telč - renesanční perla Vysočiny

Číst celé

11.
duben

Informace o přihlašování na akademický rok 2018/2019

Rádi bychom Vás informovali, že od středy 2. května 2018 od 8:00 do 30. června 2018 bude možné podávat přihlášky do prvních ročníků a jednoletých kurzů Univerzity třetího věku MU. Přihlásit se můžete buď osobně v kanceláři U3V MU nebo elektronicky prostřednictvím Obchodního centra MU. Podrobnější informace o přihlašování naleznete v sekci "Chci se přihlásit na Univerzitu třetího věku". Kompletní nabídku programů kurzů, které jsou pro akademický rok 2018/2019 vypisovány, najdete...

Rádi bychom Vás informovali, že od středy 2. května 2018 od 8:00 do 30. června 2018 bude možné podávat přihlášky do prvních ročníků a jednoletých kurzů Univerzity třetího věku MU. Přihlásit se můžete buď osobně v kanceláři U3V MU nebo elektronicky prostřednictvím Obchodního centra MU. Podrobnější informace o přihlašování naleznete v sekci "Chci se přihlásit na Univerzitu třetího věku".

Kompletní nabídku programů kurzů, které jsou pro akademický rok 2018/2019 vypisovány, najdete v sekci Programy a přihlášky 2018/2019.

Přihlášky, které obdržíme před 2. květnem 2018, nebudou akceptovány!

Číst celé

20.
únor

Velká Morava

Vážené posluchačky, vážení posluchači, dovolujeme si Vám nabídnout další krátkodobý kurz s názvem VELKÁ MORAVA, který jsme pro Vás připravili ve spolupráci s Moravským zemským muzeem a Filozofickou fakultou MU. Cyklus šesti přednášek Vás seznámí s formováním slovanského etnika a jeho příchodem na Moravu, s přerodem pohanského světa v křesťanskou víru a s počátky kamenné architektury na Moravě. Termín: 22. 3. – 26. 4. 2018, vždy ve čtvrtek od 13.00 do 14.30 h, tj. 6 setkání (22. 3., 29. 3.,...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

dovolujeme si Vám nabídnout další krátkodobý kurz s názvem VELKÁ MORAVA, který jsme pro Vás připravili ve spolupráci s Moravským zemským muzeem a Filozofickou fakultou MU.

Cyklus šesti přednášek Vás seznámí s formováním slovanského etnika a jeho příchodem na Moravu, s přerodem pohanského světa v křesťanskou víru a s počátky kamenné architektury na Moravě.

Termín: 22. 3. – 26. 4. 2018, vždy ve čtvrtek od 13.00 do 14.30 h, tj. 6 setkání (22. 3., 29. 3., 5. 4., 12. 4., 19. 4., 26. 4. 2018)        

Místo konání: Komenského nám. 2, Velká posluchárna č. 200 (1. patro naproti schodiště)

Kurz je určen taktéž pro veřejnost, můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Bližší informace o nabízeném kurzu a anotaci jednotlivých přednášek naleznete zde.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz níže).

Elektronická přihláška do kurzu Velká Morava

Kurzovné je nutno uhradit v hotovosti minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352). Kapacita kurzu je omezená, zařazeni budou nejrychlejší z Vás.

Těšíme se na Vaši účast!

Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku