Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

12.
září

Sebeobrana seniorů pro začátečníky

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jelikož senioři patří v současné době k nejohroženějším skupinám obyvatelstva a často se stávají obětmi trestných činů, připravili jsme pro Vás kurz Sebeobrana seniorů pro začátečníky, který je pořádán ve spolupráci s Fakultou sportovních studií, Katedrou gymnastiky a úpolů, Oddělením úpolů. V průběhu kurzu se naučíte ostražitosti vůči rizikovým situacím, vybudování bezpečnostních návyků a také osvojení si praktických dovedností pro obranu a...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

jelikož senioři patří v současné době k nejohroženějším skupinám obyvatelstva a často se stávají obětmi trestných činů, připravili jsme pro Vás kurz Sebeobrana seniorů pro začátečníky, který je pořádán ve spolupráci s Fakultou sportovních studií, Katedrou gymnastiky a úpolů, Oddělením úpolů.

V průběhu kurzu se naučíte ostražitosti vůči rizikovým situacím, vybudování bezpečnostních návyků a také osvojení si praktických dovedností pro obranu a vytvoření individuálního cvičebního plánu pro samostatné cvičení. Kurz se bude konat v Univerzitním kampusu Bohunice na adrese Kamenice 5 vždy v úterý od 18.10. do 16.12. 2016 v čase od 8:30 do 9:30 hodin.

Bližší informace o nabízeném kurzu a programu jednotlivých setkání naleznete zde

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz modrý odkaz níže). Kurzovné je nutno uhradit v hotovosti minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352).

Přihláška do krátkodobého kurzu Sebeobrana seniorů pro začátečníky

Číst celé

08.
září

Mimořádná přednáška Záludné výběrové efekty a zářivé vyhlídky

Vážené posluchačky, vážení posluchači, Univerzita třetího věku MU Vás srdečně zve na mimořádnou přednášku RNDr. Jiřího Grygara, CSc. na téma Záludné výběrové efekty a zářivé vyhlídky astronomie. Mimořádná přednáška proběhne ve středu 26. 10. 2016 od 15:00 hodin v Univerzitním kině Scala na Moravském náměstí. Podrobnější informace o této přednášce naleznete zde. Přednáška je zdarma, je pouze nutné zarezervovat si místo. V případě zájmu je proto nutné přihlásit se pomocí...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

Univerzita třetího věku MU Vás srdečně zve na mimořádnou přednášku RNDr. Jiřího Grygara, CSc. na téma Záludné výběrové efekty a zářivé vyhlídky astronomie.

Mimořádná přednáška proběhne ve středu 26. 10. 2016 od 15:00 hodin v Univerzitním kině Scala na Moravském náměstí. Podrobnější informace o této přednášce naleznete zde.

Přednáška je zdarma, je pouze nutné zarezervovat si místo. V případě zájmu je proto nutné přihlásit se pomocí elektronické přihlášky, na kterou naleznete odkaz níže

Elektronická přihláška na mimořádnou přednášku

Číst celé

08.
září

ASTRONOMIE aneb blíže ke hvězdám II.

Vážené posluchačky, vážení posluchači, s blížícím se začátkem nového akademického roku 2016/2017 pro Vás otvíráme pokračování úspěšného krátkodobého kurzu Astronomie aneb blíže ke hvězdám II., který je tvořen ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou MU, Ústavem teoretické fyziky a astrofyziky. Kurz bude probíhat v termínu 6.10. - 1. 12. 2016 vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:30 hod. v aule Přírodovědecké fakulty na Kotlářské 2. V celkem 8 setkáních se seznámíte s objekty noční oblohy, které...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

s blížícím se začátkem nového akademického roku 2016/2017 pro Vás otvíráme pokračování úspěšného krátkodobého kurzu Astronomie aneb blíže ke hvězdám II., který je tvořen ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou MU, Ústavem teoretické fyziky a astrofyziky. Kurz bude probíhat v termínu 6.10. - 1. 12. 2016 vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:30 hod. v aule Přírodovědecké fakulty na Kotlářské 2. V celkem 8 setkáních se seznámíte s objekty noční oblohy, které můžete pozorovat, dozvíte se více o astronomických přístrojích, astronomii v laboratoři i o novinkách ze světa astronomie.

Podrobnější informace o kurzu, tématech a termínech jednotlivých přednášek naleznete zde.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky (viz modrý odkaz níže – prosím, klikněte na něj a vyplňte požadované údaje) a následně poté přijít do kanceláře U3V na Komenského nám. 2 v úředních hodinách (Po, St 9.00 – 11.00 h, Út, Čt 13.00 – 15.00 h) a zaplatit kurzovné.

Přihláška do krátkodobého kurzu ASTRONOMIE aneb blíže ke hvězdám II

Kurz je určen taktéž pro veřejnost. Můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Číst celé

06.
září

Poetika Woodyho Allena

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jménem Univerzity třetího věku MU si Vás dovoluji pozvat k účasti v krátkodobém kurzu Poetika Woodyho Allena,  který bude v podzimním semestru probíhat od 11. 10. do 6. 12. 2016,  v úterý od 11.30 do 14.00 hodin, v Univerzitním kině Scala na Moravském náměstí.   Kurz se skládá z 8 setkání, ve kterých získáte obecnější vhled do práce Woodyho Allena. Účastníci tohoto kurzu získají obecnější vhled do tvůrčích taktik,...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

jménem Univerzity třetího věku MU si Vás dovoluji pozvat k účasti v krátkodobém kurzu Poetika Woodyho Allena,  který bude v podzimním semestru probíhat od 11. 10. do 6. 12. 2016,  v úterý od 11.30 do 14.00 hodin, v Univerzitním kině Scala na Moravském náměstí.  

Kurz se skládá z 8 setkání, ve kterých získáte obecnější vhled do práce Woodyho Allena. Účastníci tohoto kurzu získají obecnější vhled do tvůrčích taktik, tematických oblastí, vyprávěcích způsobů a stylových postupů významného amerického filmového režiséra Woodyho Allena.

Podrobnější informace o kurzu, tématech a termínech jednotlivých přednášek naleznete zde

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky (viz modrý odkaz níže – prosím, klikněte na něj a vyplňte požadované údaje) a následně poté přijít do kanceláře U3V na Komenského nám. 2 v úředních hodinách (Po, St 9.00 – 11.00 h, Út, Čt 13.00 – 15.00 h) a zaplatit kurzovné.

Přihláška do krátkodobého kurzu Poetika Woodyho Allena

Kurz je určen taktéž pro veřejnost. Můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Číst celé

02.
červen

Prázdninový provoz U3V

Během letních měsíců (červenec, srpen) budou v kanceláři Univerzity třetího věku zrušeny úřední hodiny! Standardní úřední hodiny (Po+St 9:00 – 11:00 hod., Út+Čt 13:00 – 15:00 hod.) budou probíhat do 30. června 2016 a následně pak zase od 5. září 2016. Během léta nás budete moci navštívit pouze po předchozí telefonické nebo mailové domluvě. Studovna na Fakultě sociálních studií i na Pedagogické fakultě bude pro posluchače U3V přístupná do 10. června 2016. Obě studovny budou opět otevřeny...

Během letních měsíců (červenec, srpen) budou v kanceláři Univerzity třetího věku zrušeny úřední hodiny!
Standardní úřední hodiny (Po+St 9:00 – 11:00 hod., Út+Čt 13:00 – 15:00 hod.) budou probíhat do 30. června 2016 a následně pak zase od 5. září 2016.
Během léta nás budete moci navštívit pouze po předchozí telefonické nebo mailové domluvě.

Studovna na Fakultě sociálních studií i na Pedagogické fakultě bude pro posluchače U3V přístupná do 10. června 2016. Obě studovny budou opět otevřeny od 3. října 2016.

Číst celé

14.
duben

Informace o přihlašování na akademický rok 2016/2017

Rádi bychom Vás informovali, že od pondělí 2. května 2016 od 8:00 do čtvrtka 30. června 2016 bude možné podávat přihlášky do prvních ročníků a jednoletých kurzů Univerzity třetího věku MU. Přihlásit se můžete buď osobně v kanceláři U3V MU nebo elektronicky prostřednictvím Obchodního centra MU. Podrobnější informace o přihlašování naleznete v sekci "Chci se přihlásit na Univerzitu třetího věku". Kompletní nabídku programů kurzů, které jsou pro akademický rok 2016/2017 vypisovány,...

Rádi bychom Vás informovali, že od pondělí 2. května 2016 od 8:00 do čtvrtka 30. června 2016 bude možné podávat přihlášky do prvních ročníků a jednoletých kurzů Univerzity třetího věku MU. Přihlásit se můžete buď osobně v kanceláři U3V MU nebo elektronicky prostřednictvím Obchodního centra MU. Podrobnější informace o přihlašování naleznete v sekci "Chci se přihlásit na Univerzitu třetího věku".
Kompletní nabídku programů kurzů, které jsou pro akademický rok 2016/2017 vypisovány, najdete v sekci Programy a přihlášky 2016/2017.

Přihlášky, které obdržíme před 2. květnem 2016, nebudou akceptovány!

Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku