Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

01.
únor

Tajemství brněnského podzemí

Nad rámec základního programu U3V Vám nabízíme kurz Tajemství brněnského podzemí. Za více než třicet let průzkumů brněnského podzemí bylo objeveno a sanováno překvapivé množství zajímavých sklepních prostor, chodeb, štol a studní, při nichž bylo zdokumentováno na tisíce archeologických nálezů a učiněno mnoho důležitých historických poznatků. Byly objeveny labyrinty chodeb pod Zelným trhem, monumentální středověké sklepení domu mincmistrů pod Dominikánským náměstím, unikátní kostnice pod...

Nad rámec základního programu U3V Vám nabízíme kurz Tajemství brněnského podzemí.

Za více než třicet let průzkumů brněnského podzemí bylo objeveno a sanováno překvapivé množství zajímavých sklepních prostor, chodeb, štol a studní, při nichž bylo zdokumentováno na tisíce archeologických nálezů a učiněno mnoho důležitých historických poznatků. Byly objeveny labyrinty chodeb pod Zelným trhem, monumentální středověké sklepení domu mincmistrů pod Dominikánským náměstím, unikátní kostnice pod Jakubským náměstím, relikt předbraní Běhounské brány v parku u Janáčkova divadla, množství dochovaných sklepních prostor v Orlí ulici, na Petrově i pod ulicí Solniční, Dvořákovou, Běhounskou, Jezuitskou a na mnoha dalších místech. Na přednáškách o brněnském podzemí se dozvíte informace o skryté historii Brna. Podíváte se na město z jiného pohledu, mnohem tajemnějšího, o kterém jste nevěděli a který vás doslova překvapí.

Kurz se bude konat v termínu od 2. března 2018 do 20. dubna 2018, vždy v pátek od 10:00 do 11:30 ve Velké posluchárně č. 200 na Komenského náměstí 2.

Více informací o kurzu naleznete ZDE.

Kurz je určen také pro veřejnost. Můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky.

Elektronická přihláška do kurzu Tajemství brněnského podzemí

Kurzovné je nutno uhradit v hotovosti minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352).

Těšíme se na Vaši účast!

Číst celé

24.
leden

Hudební kultura v Československu v letech 1945 - 1989

Nabízíme Vám další krátkodobý kurz pro jarní období s názvem Hudební kultura v bývalém Československu v letech 1945 – 1989! Tento cyklus bude věnován prezentaci významných hudebních i historických milníků, kdy se pokusíme v šesti přednáškách osvětlit fungování československé hudební kultury druhé poloviny dvacátého století na pozadí kulturně-společenského vývoje. I v problematickém období druhé poloviny dvacátého století totiž v bývalém Československu tvořilo množství skladatelů, kteří...

Nabízíme Vám další krátkodobý kurz pro jarní období s názvem Hudební kultura v bývalém Československu v letech 1945 – 1989!

Tento cyklus bude věnován prezentaci významných hudebních i historických milníků, kdy se pokusíme v šesti přednáškách osvětlit fungování československé hudební kultury druhé poloviny dvacátého století na pozadí kulturně-společenského vývoje. I v problematickém období druhé poloviny dvacátého století totiž v bývalém Československu tvořilo množství skladatelů, kteří mnohdy navzdory ideologickému tlaku utvářeli mimořádná hudební díla, která nemusí být součástí pouze dějin hudby, ale též současného hudebního prostoru. Samozřejmou součástí prezentací budou též hudební ukázky.

Kurz se bude konat v termínu od 21. února do 28. března 2018, vždy ve středu od 10:00 do 11:30 hodin v Moravské zemské knihovně na Kounicově 65a v Konferenčním sále v přízemí.

Bližší informace o kurzu a seznam přednášek naleznete zde.

Kurz je určen taktéž pro veřejnost, můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz).

Elektronická přihláška na kurz Hudební kultura v letech 1945 - 1989

Kurzovné je nutno uhradit v hotovosti minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352).

Těšíme se na Vaši účast!

Číst celé

24.
leden

ASTRONOMIE aneb blíže ke hvězdám V.

Dovolujeme si Vás pozvat na další pokračování úspěšného krátkodobého kurzu Astronomie aneb blíže ke hvězdám V, který je tvořen ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou MU, Ústavem teoretické fyziky a astrofyziky. Kurz je určen taktéž pro veřejnost, můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity. Kurz je již pátým pokračováním cyklu astronomických přednášek v rámci Univerzity...

Dovolujeme si Vás pozvat na další pokračování úspěšného krátkodobého kurzu Astronomie aneb blíže ke hvězdám V, který je tvořen ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou MU, Ústavem teoretické fyziky a astrofyziky.

Kurz je určen taktéž pro veřejnost, můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Kurz je již pátým pokračováním cyklu astronomických přednášek v rámci Univerzity třetího věku MU. Posluchači se v něm seznámí například s nejzajímavějšími astronomickými jevy a událostmi, které nás v tomto roce čekají, dozví se více o odvrácené straně vesmíru, o optických jevech v atmosféře, nebo o Měsíci.

Termín: 22. 2. – 12. 4. 2018, vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:30 hod.

Místo konání: Aula Přírodovědecké fakulty MU, Kotlářská 2, Brno

Bližší informace o nabízeném kurzu a anotaci jednotlivých přednášek naleznete zde.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz).

Elekronická přihláška do kurzu ASTRONOMIE aneb blíže ke hvězdám V.

Kurzovné je nutno uhradit v hotovosti minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352).

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

03.
leden

Volební kampaně

S počátkem nového roku jsme pro Vás připravili také nové krátkodobé kurzy. Účastnit se můžete kurzu s názvem Volební kampaně, který je organizován ve spolupráci s Fakultou sociálních studií - Katedrou politologie. Kurz se skládá z 6 přednášek, které jsou koncipovány tak, aby posluchači získali základní vhled do principů a mechanismů, na základě kterých fungují (nejen) předvolební klání politických stran. Cílem kurzu je posluchače detailně seznámit se způsoby, jakými se v současné...

S počátkem nového roku jsme pro Vás připravili také nové krátkodobé kurzy. Účastnit se můžete kurzu s názvem Volební kampaně, který je organizován ve spolupráci s Fakultou sociálních studií - Katedrou politologie.

Kurz se skládá z 6 přednášek, které jsou koncipovány tak, aby posluchači získali základní vhled do principů a mechanismů, na základě kterých fungují (nejen) předvolební klání politických stran. Cílem kurzu je posluchače detailně seznámit se způsoby, jakými se v současné době připravují, realizují a organizují volební kampaně různých řádů. To vše na názorných příkladech z praxe.

Krátkodobý kurz Volební kampaně bude probíhat od 13. února do 20. března 2018 vždy v úterý od 9:30 do 11:00 v Konferenčním sále Moravské zemské knihovny na Kounicově 65a.

Bližší informace o nabízeném kurzu a názvy jednotlivých přednášek naleznete zde.

Kurz je určen také pro veřejnost, můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz níže).

Elektronická přihláška na kurz Volební kampaně

Kurzovné je nutno uhradit v hotovosti minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352) v úředních hodinách (Po a St 9.00 – 11.00 h, Út a Čt 13.00 – 15.00 h). V případě, že chcete přihlášení do kurzu zrušit, oznamte nám prosím tuto skutečnost e-mailem (u3v@rect.muni.cz) nebo telefonicky (549 49 8141).

Číst celé

13.
prosinec

PF 2018

Děkujeme Vám za Vaši přízeň v roce 2017!

Děkujeme Vám za Vaši přízeň v roce 2017!

Číst celé

05.
prosinec

Úřední hodiny během svátků

Dovolujeme si Vás informovat o provozu Univerzity třetího věku během vánočních svátků. Poslední úřední hodiny v letošním roce proběhnou ve čtvrtek 14. prosince 2017. V roce 2018 bude provoz U3V opět zahájen v úterý 2. ledna 2018. V období od 15. prosince 2017 do 1. ledna 2018 tedy úřední hodiny probíhat nebudou! Děkujeme Vám za pochopení.

Dovolujeme si Vás informovat o provozu Univerzity třetího věku během vánočních svátků.

Poslední úřední hodiny v letošním roce proběhnou ve čtvrtek 14. prosince 2017. V roce 2018 bude provoz U3V opět zahájen v úterý 2. ledna 2018.

V období od 15. prosince 2017 do 1. ledna 2018 tedy úřední hodiny probíhat nebudou!

Děkujeme Vám za pochopení.

Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku