Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

01.
březen

Druhý termín mimořádné přednášky Historie a současnost vily Löw-Beer v Brně

Vážení posluchači, vážené posluchačky,  pro mimořádně velký zájem o přednášku ve vile Löw-Beer pro Vás Univerzita třetího věku ve spolupráci s Muzeem Brněnska přichystala další termín!  Přednáška se tentokrát uskuteční v úterý 19. 3. 2019 od 14:00 do 15:30 hodin, opět přímo ve Vile Löw-Beer na Drobného 22. Přednáškou Vás provede kurátorka, historička, vedoucí pobočky Muzea Brněnska        Mgr. PhDr. Petra Svobodová, PhD. Bližší informace o...

Vážení posluchači, vážené posluchačky, 

pro mimořádně velký zájem o přednášku ve vile Löw-Beer pro Vás Univerzita třetího věku ve spolupráci s Muzeem Brněnska přichystala další termín! 

Přednáška se tentokrát uskuteční v úterý 19. 3. 2019 od 14:00 do 15:30 hodin, opět přímo ve Vile Löw-Beer na Drobného 22.

Přednáškou Vás provede kurátorka, historička, vedoucí pobočky Muzea Brněnska        Mgr. PhDr. Petra Svobodová, PhD.

Bližší informace o náhradním termínu přednášky se dozvíte zde. 

V případě zájmu je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz).

Elektronická přihláška na druhý termín mimořádné přednášky ve vile Löw-Beer

Těšíme se na Vaši účast!

Číst celé

22.
únor

Mimořádná přednáška – Historie a současnost Vily Löw-Beer v Brně

Vážené posluchačky, vážení posluchači, u příležitosti 100letého výročí založení Masarykovy univerzity Vás proběhne na U3V mimořádná přednáška, která se uskuteční ve spolupráci s Muzeem Brněnska. Přednáška s názvem Historie a současnost Vily Löw-Beer v Brně se uskuteční v úterý 12. 3. 2019 od 14:00 do 15:30 hodin přímo ve Vile Löw-Beer na Drobného 22. Přednáškou provede kurátorka, historička, vedoucí pobočky Muzea Brněnska Mgr. PhDr. Petra Svobodová, PhD. Díky velkému...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

u příležitosti 100letého výročí založení Masarykovy univerzity Vás proběhne na U3V mimořádná přednáška, která se uskuteční ve spolupráci s Muzeem Brněnska.

Přednáška s názvem Historie a současnost Vily Löw-Beer v Brně se uskuteční v úterý 12. 3. 2019 od 14:00 do 15:30 hodin přímo ve Vile Löw-Beer na Drobného 22.

Přednáškou provede kurátorka, historička, vedoucí pobočky Muzea Brněnska Mgr. PhDr. Petra Svobodová, PhD.

Díky velkému zájmu byla mimořádná přednáška velice rychle obsazena.

Případným pozdním zájemcům se omlouváme a na již přihlášené šťastlivce se těšíme ve Vile Löw-Beer!

Číst celé

22.
únor

Toulky brněnským podzemím

Vážené posluchačky, vážení posluchači, chtěli byste odhalit skrytá tajemství, která se ukrývají pod Vašimi kroky? Pak právě pro Vás je určen nový krátkodobý kurz Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity s názvem Toulky brněnským podzemím. Cyklus přednášek volně navazuje na předchozí běh kurzu - Tajemství brněnského podzemí, který probíhal v loňském roce a byl velmi úspěšný. Přednáškami Vás opět provede Ing. Aleš Svoboda - odborník na brněnské podzemí, knižní autor, který...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

chtěli byste odhalit skrytá tajemství, která se ukrývají pod Vašimi kroky? Pak právě pro Vás je určen nový krátkodobý kurz Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity s názvem Toulky brněnským podzemím.

Cyklus přednášek volně navazuje na předchozí běh kurzu - Tajemství brněnského podzemí, který probíhal v loňském roce a byl velmi úspěšný.

Přednáškami Vás opět provede Ing. Aleš Svoboda - odborník na brněnské podzemí, knižní autor, který výrazně přispěl ke zpřístupnění několika chodeb a sklepů v centru města Brna.

Kurz bude probíhat vždy v pátek od 10.00 do 11.30 hod., v termínu od 15. března do 10. května 2019 na Fakultě sociálních studií.

Bližší informace o nabízeném kurzu a anotaci jednotlivých  přednášek naleznete zde. 

Absolvování předchozího běhu není podmínkou pro účast v tomto kurzu.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz).

Elektronická přihláška do kurzu Toulky brněnským podzemím

Kurzovné je nutno uhradit nejpozději týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352).

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

14.
únor

Kurz ASTRONOMIE aneb blíže ke hvězdám VII

Vážená paní, vážený pane, zveme Vás na další pokračování oblíbeného krátkodobého kurzu ASTRONOMIE aneb blíže ke hvězdám VII., který je připravovaný ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou MU. V rámci sedmého pokračování kurzu se posluchači seznámí například se Sluncem, cestami na Měsíc, s kosmickým počasím, kosmonautikou atd. Absolvování předchozích běhů není podmínkou pro účast v tomto kurzu. Kurz se bude konat vždy ve čtvrtek od 16.00 do 17.30 hod., a to od 7. března do...

Vážená paní, vážený pane,

zveme Vás na další pokračování oblíbeného krátkodobého kurzu ASTRONOMIE aneb blíže ke hvězdám VII., který je připravovaný ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou MU.

V rámci sedmého pokračování kurzu se posluchači seznámí například se Sluncem, cestami na Měsíc, s kosmickým počasím, kosmonautikou atd.

Absolvování předchozích běhů není podmínkou pro účast v tomto kurzu.

Kurz se bude konat vždy ve čtvrtek od 16.00 do 17.30 hod., a to od 7. března do 25. dubna 2019 Aule Přírodovědecké fakulty MU, Kotlářská 2, Brno.

Kurz je určen taktéž pro veřejnost, můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Bližší informace o nabízeném kurzu a anotaci jednotlivých přednášek naleznete zde. 

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz níže).

Elektronická přihláška do kurzu ASTRONOMIE aneb blíže ke hvězdám VII.

Kurzovné je třeba uhradit minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU v úředních hodinách (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352). Kapacita kurzu je omezená, zařazeni budou jen ti nejrychlejší z Vás.

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

12.
únor

Filmový kurz – Film noir coby ozvláštňující funkce v klasické i postklasické hollywoodské éře

Vážené posluchačky, vážení posluchači s radostí Vás zveme na další z oblíbených filmových kurzů Mgr. Radomíra D. Kokeše, Ph.D., s názvem Film noir coby ozvláštňující funkce v klasické i postklasické hollywoodské éře. Kurz se již tradičně bude konat v Univerzitním kině Scala. Přednáškový cyklus se zaměří na film noir, tedy na zřejmě nejmilovanější oblast americké kinematografie, jež nepřestává fascinovat nové a nové generace cinefilů. Termíny konání: 5. 3. – 30....

Vážené posluchačky, vážení posluchači

s radostí Vás zveme na další z oblíbených filmových kurzů Mgr. Radomíra D. Kokeše, Ph.D., s názvem Film noir coby ozvláštňující funkce v klasické i postklasické hollywoodské éře.

Kurz se již tradičně bude konat v Univerzitním kině Scala.

Přednáškový cyklus se zaměří na film noir, tedy na zřejmě nejmilovanější oblast americké kinematografie, jež nepřestává fascinovat nové a nové generace cinefilů.

Termíny konání: 5. 3. – 30. 4. 2019, vždy v úterý od 11.30 do 14.00 h (kromě úterý 9. 4.)

Bližší informace o nabízeném kurzu a přehled filmů, které budete moci shlédnout, naleznete zde. 

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz).

Elektronická přihláška do kurzu Film noir

Kurzovné je třeba uhradit minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352) v úředních hodinách (Po, St 9:00 – 11:00; Út, Čt 13:00 – 15:00).

Kurz je určen také pro veřejnost. Můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Těšíme se na Vás ve Scale! 

Číst celé

12.
únor

Telč – Významné šlechtické rody

Vážené posluchačky, vážení posluchači, Nad rámec základního programu Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity si Vás dovolujeme pozvat na kurz Významné šlechtické rody, který se uskuteční v pohádkové Telči v termínu od 7. 3. do 10. 3. 2019. Kurz se bude věnovat nejvýznamnějším šlechtickým rodům u nás. Kromě přednášek s oblíbenou lektorkou U3V MU a autorkou mnoha populárních publikací PhDr. Martinou Indrovou se budou moci posluchači zúčastnit také exkurzí s odborným...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

Nad rámec základního programu Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity si Vás dovolujeme pozvat na kurz Významné šlechtické rody, který se uskuteční v pohádkové Telči v termínu od 7. 3. do 10. 3. 2019.

Kurz se bude věnovat nejvýznamnějším šlechtickým rodům u nás. Kromě přednášek s oblíbenou lektorkou U3V MU a autorkou mnoha populárních publikací PhDr. Martinou Indrovou se budou moci posluchači zúčastnit také exkurzí s odborným výkladem.

Možnost ubytování je v Univerzitním centru Telč (www.uct.muni.cz), případně se lze do kurzu zapsat i bez přepravy a ubytování, od čehož se poté odvíjí cena kurzu:

·        1 900 Kč – cena zahrnuje ubytování ve dvoulůžkových pokojích (3 noci bez stravování – k dispozici je společná kuchyňka), poplatek za kurz a cestu autobusem

·         800 Kč – cena zahrnuje pouze poplatek za kurz, nezahrnuje přepravu a ubytování

Podrobnější informace o kurzu a jeho programu naleznete zde. 

V případě, že Vás nabídka zaujala a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz níže) a následně přijít do kanceláře U3V na Komenského nám. 2 v úředních hodinách (Po, St 9.00 – 11.00 h; Út, Čt 13.00 – 15.00 h) a zaplatit kurzovné. Kurzovné musí být uhrazeno nejpozději 14 dní před zahájením kurzu.

Elektronická přihláška do kurzu Telč – Významné šlechtické rody

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Těšíme se na Vaši účast!

Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku