Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

12.
únor

Telč – Významné šlechtické rody

Vážené posluchačky, vážení posluchači, Nad rámec základního programu Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity si Vás dovolujeme pozvat na kurz Významné šlechtické rody, který se uskuteční v pohádkové Telči v termínu od 7. 3. do 10. 3. 2019. Kurz se bude věnovat nejvýznamnějším šlechtickým rodům u nás. Kromě přednášek s oblíbenou lektorkou U3V MU a autorkou mnoha populárních publikací PhDr. Martinou Indrovou se budou moci posluchači zúčastnit také exkurzí s odborným...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

Nad rámec základního programu Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity si Vás dovolujeme pozvat na kurz Významné šlechtické rody, který se uskuteční v pohádkové Telči v termínu od 7. 3. do 10. 3. 2019.

Kurz se bude věnovat nejvýznamnějším šlechtickým rodům u nás. Kromě přednášek s oblíbenou lektorkou U3V MU a autorkou mnoha populárních publikací PhDr. Martinou Indrovou se budou moci posluchači zúčastnit také exkurzí s odborným výkladem.

Možnost ubytování je v Univerzitním centru Telč (www.uct.muni.cz), případně se lze do kurzu zapsat i bez přepravy a ubytování, od čehož se poté odvíjí cena kurzu:

·        1 900 Kč – cena zahrnuje ubytování ve dvoulůžkových pokojích (3 noci bez stravování – k dispozici je společná kuchyňka), poplatek za kurz a cestu autobusem

·         800 Kč – cena zahrnuje pouze poplatek za kurz, nezahrnuje přepravu a ubytování

Podrobnější informace o kurzu a jeho programu naleznete zde. 

V případě, že Vás nabídka zaujala a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz níže) a následně přijít do kanceláře U3V na Komenského nám. 2 v úředních hodinách (Po, St 9.00 – 11.00 h; Út, Čt 13.00 – 15.00 h) a zaplatit kurzovné. Kurzovné musí být uhrazeno nejpozději 14 dní před zahájením kurzu.

Elektronická přihláška do kurzu Telč – Významné šlechtické rody

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Těšíme se na Vaši účast!

Číst celé

07.
únor

Paříž – její čtvrti, příběhy a legendy II

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jste milovníky Paříže a zajímají Vás její malebné uličky, romantické zahrady či různé legendy, neváhejte se přihlásit do pokračování oblíbeného kurzu Paříž – její čtvrti, příběhy a legendy II. Kurz bude probíhat od 25. 2. 2019 do 29. 4. 2019, vždy v pondělí od 10.00 do 11.30 hod. Místo konání: Komenského nám. 2, Velká posluchárna č. 200 (1. patro naproti schodiště). Absolvování předchozího běhu tohoto kurzu není podmínkou pro účast v...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

jste milovníky Paříže a zajímají Vás její malebné uličky, romantické zahrady či různé legendy, neváhejte se přihlásit do pokračování oblíbeného kurzu Paříž – její čtvrti, příběhy a legendy II.

Kurz bude probíhat od 25. 2. 2019 do 29. 4. 2019, vždy v pondělí od 10.00 do 11.30 hod.

Místo konání: Komenského nám. 2, Velká posluchárna č. 200 (1. patro naproti schodiště).

Absolvování předchozího běhu tohoto kurzu není podmínkou pro účast v jeho pokračování.

Bližší informace o nabízeném kurzu a anotaci jednotlivých přednášek naleznete zde.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz).

Elektronická přihláška Paříž – její čtvrti, příběhy a legendy II

Kurzovné je nutno uhradit nejpozději týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352) v úředních hodinách (Po, St 9:00 – 11:00; Út, Čt 13:00 – 15:00).

Kurz je určen také pro veřejnost. Můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

01.
únor

Mimořádná přednáška

Okolnosti nástupu prof. Kučery, prvního děkana Lékařské fakulty a druhého rektora MU při přechodu císařství v republiku

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

v tomto roce si Masarykova univerzita připomíná 100 let od svého založení. Při této příležitosti Vás srdečně zveme na mimořádnou přednášku, která se uskuteční ve spolupráci Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity a Ústavu soudního lékařství v Brně.

Přednáška nese název Okolnosti nástupu prof. Kučery, prvního děkana Lékařské fakulty a druhého rektora MU při přechodu císařství v republiku a uskuteční se v úterý 19. února 2019 od 16:00 do 17:30 hodin na Ústavu soudního lékařství (Tvrdého 2a, Brno, posluchárna v přízemí vpravo).

 Přednáška je zaměřená na velice úzkou specializaci jednoho oboru medicíny v období před a po I. světové válce a jejím cílem je seznámit posluchače s fakty sice zajímavými, ale z různých důvodů běžně nepublikovanými.

Bližší anotaci přednášky naleznete zde.

Přednáška je zdarma, je pouze nutné zarezervovat si místo.

 Ti z vás, kteří budou mít zájem se připravované přednášky zúčastnit, se mohou přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz níže).

Elektronická přihláška na mimořádnou přednášku ,,Okolnosti nástupu prof. Kučery…“

Číst celé

16.
leden

Leoš Janáček

Dne 4. února proběhne první přednáška nového krátkodobého kurzu o Leoši Janáčkovi. Prof. Miloš Štědroň, český hudební vědec, skladatel a pedagog, seznámí v sedmi zastaveních účastníky kurzu s dílem a životem Leoše Janáčka, světově uznávaného skladatele klasické hudby. Součástí přednášek budou ukázky z Janáčkovy tvorby. Pro velký zájem byla kapacita kurzu bohužel velice rychle zaplněna.  Případným zájemcům se omlouváme a těšíme se v dalších krátkodobých kurzech U3V pro jarní...

Dne 4. února proběhne první přednáška nového krátkodobého kurzu o Leoši Janáčkovi.

Prof. Miloš Štědroň, český hudební vědec, skladatel a pedagog, seznámí v sedmi zastaveních účastníky kurzu s dílem a životem Leoše Janáčka, světově uznávaného skladatele klasické hudby. Součástí přednášek budou ukázky z Janáčkovy tvorby.

Pro velký zájem byla kapacita kurzu bohužel velice rychle zaplněna. 

Případným zájemcům se omlouváme a těšíme se v dalších krátkodobých kurzech U3V pro jarní semestr 2019.

Číst celé

08.
leden

Mimořádná přednáška - "Býti ženou českou..."

Proměny postavení žen v české společnosti od poloviny 19. století do poloviny 20. století

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

rádi bychom Vás v novém roce srdečně pozvali na mimořádnou přednášku, kterou pořádáme ve spolupráci s Muzeem Brněnska, p. o. na téma „Býti ženou českou…“ – Proměny postavení žen v české společnosti od poloviny 19. století do poloviny 20. století, která se bude konat v úterý 29. 1. 2019 od 14:00 do 15:30 hodin v posluchárně č. 200 na Komenského náměstí 2.

Přednáška přiblíží vývoj ženského emancipačního hnutí u nás od prvních dobročinných a vzdělávacích ženských spolků až po vstup žen do politiky. Všimne si vývoje přístupu žen ke vzdělání a na pracovní trh i proměn postavení ženy v rámci rodiny. Připomene významné ženy první republiky, pozoruhodné (a mnohdy zapomenuté) osobnosti našich dějin. Pozornost bude věnována i zakladateli samostatného československého státu, T. G. Masarykovi, a jeho vztahu k feminismu.

Přednáška je zdarma, je pouze nutné zarezervovat si místo.

Ti z vás, kteří budou mít zájem se připravované přednášky zúčastnit, se mohou přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz. odkaz).

Elektronická přihláška na mimořádnou přednášku ,,Býti ženou českou…“

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

13.
prosinec

Úřední hodiny během vánočních svátků

Vážené posluchačky, vážení posluchači, dovolujeme si Vás informovat o provozu Univerzity třetího věku během vánočních svátků. V období od 14. prosince 2018 do 6. ledna 2019 úřední hodiny probíhat nebudou. V roce 2019 bude provoz U3V opět zahájen v pondělí 7. ledna 2019 . Děkujeme Vám za pochopení a přejeme krásný adventní čas!

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

dovolujeme si Vás informovat o provozu Univerzity třetího věku během vánočních svátků.

V období od 14. prosince 2018 do 6. ledna 2019 úřední hodiny probíhat nebudou.

V roce 2019 bude provoz U3V opět zahájen v pondělí 7. ledna 2019 .

Děkujeme Vám za pochopení a přejeme krásný adventní čas!

Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku