Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

07.
říjen

Kapitoly z duchovních dějin českých zemí v raném novověku

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jménem Univerzity třetího věku MU si Vás dovoluji pozvat k účasti v krátkodobém kurzu Kapitoly z duchovních dějin českých zemí v raném novověku,  který bude v podzimním semestru probíhat od 4. 11.  do 9. 12. 2015  ve středu od 9.00 do 10.30 hodin v Moravské zemské knihovně, Kounicova 65a. Kurz, který se skládá ze 6 přednášek, se bude zabývat duchovními dějinami českých zemí v raném novověku. Podrobnější...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

jménem Univerzity třetího věku MU si Vás dovoluji pozvat k účasti v krátkodobém kurzu Kapitoly z duchovních dějin českých zemí v raném novověku,  který bude v podzimním semestru probíhat od 4. 11.  do 9. 12. 2015  ve středu od 9.00 do 10.30 hodin v Moravské zemské knihovně, Kounicova 65a.

Kurz, který se skládá ze 6 přednášek, se bude zabývat duchovními dějinami českých zemí v raném novověku.

Podrobnější informace o kurzu, tématech a termínech jednotlivých lekcí naleznete zde.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky, kterou zobrazíte kliknutím na následující odkaz:

Přihláška do krátkodobého kurzu Kapitoly z duchovních dějin českých zemí v raném novověku

Kurz je určen taktéž pro veřejnost. Můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Kurzovné musí být uhrazeno alespoň týden před zahájením kurzu.

Rádi Vás v tomto kurzu přivítáme.

Číst celé

07.
říjen

Život a kultura v krajích Francie II

Vážené posluchačky, vážení posluchači, pokud patříte mezi ty, kteří rádi cestují a s oblibou poznávají nová zákoutí světa, je kurz Život a kultura v krajích Francie II určen přímo Vám. Během osmi přednášek se seznámíte s minulostí i současností různých krajů Francie. Zavítáte do Provence, Burgundska, Bretaně, Gaskoňska, Normandie a Alsaska. Poznáte nejen jejich kulturu (literaturu, hudbu, malířství a film), ale i tradice a historické události spojené s kraji. Kurzem Vás...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

pokud patříte mezi ty, kteří rádi cestují a s oblibou poznávají nová zákoutí světa, je kurz Život a kultura v krajích Francie II určen přímo Vám.
Během osmi přednášek se seznámíte s minulostí i současností různých krajů Francie. Zavítáte do Provence, Burgundska, Bretaně, Gaskoňska, Normandie a Alsaska. Poznáte nejen jejich kulturu (literaturu, hudbu, malířství a film), ale i tradice a historické události spojené s kraji. Kurzem Vás provede paní doktorka Miroslava Novotná, z Katedry francouzského jazyka a literatury, Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, která je odbornicí na tuto problematiku.

Podrobnější informace o náplni přednášek naleznete zde.

Kurz je určen taktéž pro širokou veřejnost, můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity. Posluchači Univerzity třetího věku MU jsou však cenově zvýhodněni.

Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky, kterou zobrazíte kliknutím na následující odkaz:

Přihláška do krátkodobého kurzu Život a kultura v krajích Francie II

Kurzovné je třeba uhradit co nejdříve před zahájením kurzu!

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

07.
říjen

Prvních sto let české politiky

Vážené posluchačky, vážení posluchači, dovolujeme si Vás upozornit na krátkodobý kurz Prvních sto let české politiky, který pro Vás Univerzita třetího věku MU připravila ve spolupráci s Fakultou sociálních studií MU. Tento kurz se uskutečnil v loňském roce a na základě velmi kladných ohlasů těch, kteří se ho zúčastnili, jsme se rozhodli kurz opakovat. Cílem série šesti přednášek je poskytnout základní informaci o charakteristických rysech politických systémů a režimů českých zemí ...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

dovolujeme si Vás upozornit na krátkodobý kurz Prvních sto let české politiky, který pro Vás Univerzita třetího věku MU připravila ve spolupráci s Fakultou sociálních studií MU.

Tento kurz se uskutečnil v loňském roce a na základě velmi kladných ohlasů těch, kteří se ho zúčastnili, jsme se rozhodli kurz opakovat.

Cílem série šesti přednášek je poskytnout základní informaci o charakteristických rysech politických systémů a režimů českých zemí (Slovenska pouze sekundárně, v logických souvislostech) v období let 1848-1948, tedy od zrodu české politické obce do nástupu komunistického režimu. Látka je zkoumána v chronologické posloupnosti, kombinuje důraz na dimenze polity a politics.

Podrobnější informace o kurzu naleznete zde.

Kurzu je určen i pro seniory, kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku MU.

Přihlašovat se můžete prostřednictvím elektronického formuláře, který se Vám zobrazí po kliknutí na následující odkaz:

PŘIHLÁŠKA na kurz Prvních sto let české politiky

Číst celé

07.
říjen

Čtyři tváře Ingmara Bergmana

Vážené posluchačky, vážení posluchači, rádi bychom Vás upozornili na možnost zúčastnit se krátkodobého kurzu pořádaném v podzimním semestru. Nově Vám nabízíme kurz Čtyři tváře Ingmara Bergmana, který se bude snažit seznámit posluchače s klíčovými díly švédského filmového režiséra Ingmara Bergmana a uvést je do kontextu autorovy ostatní filmografie. Absolventi kurzu shlédnou čtyři filmy ilustrující různé fáze Bergmanovy tvorby. Projekce budou vždy následovány diskuuzí nad zhlédnutým...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

rádi bychom Vás upozornili na možnost zúčastnit se krátkodobého kurzu pořádaném v podzimním semestru. Nově Vám nabízíme kurz Čtyři tváře Ingmara Bergmana, který se bude snažit seznámit posluchače s klíčovými díly švédského filmového režiséra Ingmara Bergmana a uvést je do kontextu autorovy ostatní filmografie. Absolventi kurzu shlédnou čtyři filmy ilustrující různé fáze Bergmanovy tvorby. Projekce budou vždy následovány diskuuzí nad zhlédnutým filmem.

Podrobnější informace o tématech jednotlivých přednášech naleznete zde.

Kurz je určen taktéž pro širokou veřejnost, můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači U3V MU. Posluchači U3V MU jsou však cenově zvýhodněni.

Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky, kterou zobrazíte kliknutím na následující odkaz:

Přihláška na kurz Čtyři tváře Ingmara Bergmana

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

23.
červen

Evaluační dotazníky kurzů U3V MU

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jelikož je naší snahou poskytovat Vám co nejkvalitnější služby, chtěli bychom Vás poprosit o vyplnění dotazníku souvisejícího s Vaším studiem na Univerzitě třetího věku v akademickém roce 2014/2015. Zajímají nás Vaše názory jak na průběh kurzu a obsah jednotlivých přednášek, tak i na celkovou péči ze strany pracovníků Univerzity třetího věku. Získané informace nám poslouží jako podnět k vylepšení nabídky kurzů tak, aby co nejvíce...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

jelikož je naší snahou poskytovat Vám co nejkvalitnější služby, chtěli bychom Vás poprosit o vyplnění dotazníku souvisejícího s Vaším studiem na Univerzitě třetího věku v akademickém roce 2014/2015.

Zajímají nás Vaše názory jak na průběh kurzu a obsah jednotlivých přednášek, tak i na celkovou péči ze strany pracovníků Univerzity třetího věku.

Získané informace nám poslouží jako podnět k vylepšení nabídky kurzů tak, aby co nejvíce splňovaly Vaše požadavky.

Dotazník pro účastníky U3V MU - Všeobecně zaměřený kurz - 1. ročník

Dotazník pro účastníky U3V MU - Všeobecně zaměřený kurz - 2. ročník

Dotazník pro účastníky U3V MU - Všeobecně zaměřený kurz - 3. ročník

Dotazník pro účastníky U3V MU - Nástavbový kurz - 2. ročník

Dotazník pro účastníky U3V MU - Spirituální dimenze člověka - 3. ročník/skupina A

Dotazník pro účastníky U3V MU - Spirituální dimenze člověka - 4. ročník/skupina B

Dotazník pro účastníky U3V MU - Dějiny umění a vizuální kultury - 2. ročník

Dotazník pro účastníky U3V MU - Dějiny umění a vizuální kultury - 3. ročník

Dotazník pro účastníky U3V MU - Kulturní dědictví a památková péče na jižní Moravě

Dotazník pro účastníky U3V MU - G.J.Mendel: člověk, opat a vědec

Dotazník pro účastníky U3V MU - Univerzita třetího věku v Moravském zemském muzeu

Dotazník pro účastníky U3V MU - Kurz pro absolventy

Prosíme o vyplnění dotazníků pouze těch kurzů, do kterých jste přihlášeni a které navštěvujete.

Dotazníky vyplňte nejpozději do 12. července 2015.

Děkujeme za spolupráci.

Číst celé

10.
červen

Prázdninový provoz U3V MU

Dovolujeme si Vás informovat, že během letních měsíců (červenec, srpen) budou v kanceláři Univerzity třetího věku zrušeny úřední hodiny!! Standardní úřední hodiny (Po+St 9:00 – 11:00 hod., Út+Čt 13:00 – 15:00 hod.) budou probíhat do 30. června 2015 a následně pak zase od 7. září 2015. Během léta nás budete moci navštívit pouze po předchozí telefonické nebo mailové domluvě. Studovna na Fakultě sociálních studií i na Pedagogické fakultě bude pro posluchače U3V přístupná do 12. června...

Dovolujeme si Vás informovat, že během letních měsíců (červenec, srpen) budou v kanceláři Univerzity třetího věku zrušeny úřední hodiny!!

Standardní úřední hodiny (Po+St 9:00 – 11:00 hod., Út+Čt 13:00 – 15:00 hod.) budou probíhat do 30. června 2015 a následně pak zase od 7. září 2015.

Během léta nás budete moci navštívit pouze po předchozí telefonické nebo mailové domluvě.

Studovna na Fakultě sociálních studií i na Pedagogické fakultě bude pro posluchače U3V přístupná do 12. června 2015. Obě studovny budou opět otevřeny od 9. října 2015.

Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku