Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

11.
prosinec

PF 2016

Děkujeme Vám za Vaši přízeň v roce 2015.

Děkujeme Vám za Vaši přízeň v roce 2015.

Číst celé

02.
prosinec

Úřední hodiny během vánočních svátků

Dovolujeme si Vás informovat o provozu Univerzity třetího věku MU během vánočních svátků. Poslední úřední hodiny v roce 2015 proběhnou ve čtvrtek 10. prosince 2015. V roce 2016 bude provoz U3V opět zahájen v pondělí 4. ledna 2016. V období od 14. prosince 2015 do 3. ledna 2016 tedy úřední hodiny probíhat nebudou!

Dovolujeme si Vás informovat o provozu Univerzity třetího věku MU během vánočních svátků.

Poslední úřední hodiny v roce 2015 proběhnou ve čtvrtek 10. prosince 2015. V roce 2016 bude provoz U3V opět zahájen v pondělí 4. ledna 2016.

V období od 14. prosince 2015 do 3. ledna 2016 tedy úřední hodiny probíhat nebudou!

Číst celé

27.
listopad

ASTRONOMIE aneb blíže ke hvězdám

Vážené posluchačky, vážení posluchači,  s blížícím se začátkem nového roku 2016 pro Vás na U3V otvíráme zcela nový krátkodobý kurz Astronomie aneb blíže ke hvězdám, který je tvořen ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou MU, Ústavem teoretické fyziky a astrofyziky. V průběhu kurzu se seznámíte s historií astronomie, se vznikem a vývojem hvězd, sluneční soustavou, prozkoumáte vesmír a chybět nebudou ani otázky týkající se mimozemských civilizací. Kurz se bude konat v aule...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

 s blížícím se začátkem nového roku 2016 pro Vás na U3V otvíráme zcela nový krátkodobý kurz Astronomie aneb blíže ke hvězdám, který je tvořen ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou MU, Ústavem teoretické fyziky a astrofyziky.

V průběhu kurzu se seznámíte s historií astronomie, se vznikem a vývojem hvězd, sluneční soustavou, prozkoumáte vesmír a chybět nebudou ani otázky týkající se mimozemských civilizací. Kurz se bude konat v aule Přírodovědecké fakulty MU, Kotlářská 2, vždy ve středu od 6. 1. do 24. 2. 2016, v časech od 15:00 do 16:30 hod. (pouze poslední setkání 24.2. proběhne od 16:00 do 17:30 hod.)

Podrobnější informace o kurzu, tématech a termínech naleznete zde

Kurz je určen taktéž pro širokou veřejnost, můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity. Posluchači Univerzity třetího věku MU jsou však cenově zvýhodněni.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz odkaz níže).

Přihláška na kurz Astronomie aneb blíže ke hvězdám

Kurzovné je nutno uhradit v hotovosti minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352).

Kapacita kurzu je omezená, zařazeni budou nejrychlejší z Vás.

Číst celé

27.
říjen

Promítání filmu Sugar Blues

Vážené posluchačky, vážení posluchači, v rámci doprovodného programu ke dni diabetu bych Vás ráda pozvala na promítání filmu Sugar Blues, které se koná ve středu 4. listopadu 2015 od 14 hod. v Univerzitním kině Scala, Moravské nám. 3/127, Brno. Film Sugar Blues bude promítán ve spolupráci se studentským spolkem Lékařské fakulty Masarykovy univerzity IMFSA. Film vypráví o ženě ohrožené těhotenským diabetem, která je donucena ze dne na den přestat konzumovat rafinovaný cukr. Stižena...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

v rámci doprovodného programu ke dni diabetu bych Vás ráda pozvala na promítání filmu Sugar Blues, které se koná ve středu 4. listopadu 2015 od 14 hod. v Univerzitním kině Scala, Moravské nám. 3/127, Brno. Film Sugar Blues bude promítán ve spolupráci se studentským spolkem Lékařské fakulty Masarykovy univerzity IMFSA.

Film vypráví o ženě ohrožené těhotenským diabetem, která je donucena ze dne na den přestat konzumovat rafinovaný cukr. Stižena abstinenčními příznaky zjišťuje, jak obtížné je zbavit se této návykové látky a jak těžké je na trhu nalézt ty, které cukr neobsahují. Cukr je všude - od rohlíku, chleba, nejrůznějších polotovarů až k pivu, konzervované zelenině, slaným brambůrkům a uzenině, je v cigaretách, reklamě, v politice. Žena zjišťuje, jak obrovskou moc tento bílý sladký prášek v historii měl a stále má.

V případě, že Vás nabídka zaujme a filmu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky, kterou zobrazíte kliknutím na následující odkaz:

Přihláška na promítání filmu Sugar Blues

Číst celé

15.
říjen

Zdravá výživa

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jménem Univerzity třetího věku MU si Vás dovoluji pozvat k účasti v krátkodobém kurzu Zdravá výživa, který bude probíhat v Univerzitním Kampusu v Bohunicích od 5. 11. 2015 do 30. 11. 2015 v pondělí a ve čtvrtek od 12:30 do 14:00 hodin (1. skupina), nebo od 14:15 do 15:45 hodin (2.skupina). Během šesti přednášek budete moci zhodnotit svoje stravovací návyky a pravidelnost stravy, také se změříte na nejmodernějším přístroji pro hodnocení tělesného složení...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

jménem Univerzity třetího věku MU si Vás dovoluji pozvat k účasti v krátkodobém kurzu Zdravá výživa, který bude probíhat v Univerzitním Kampusu v Bohunicích od 5. 11. 2015 do 30. 11. 2015 v pondělí a ve čtvrtek od 12:30 do 14:00 hodin (1. skupina), nebo od 14:15 do 15:45 hodin (2.skupina).

Během šesti přednášek budete moci zhodnotit svoje stravovací návyky a pravidelnost stravy, také se změříte na nejmodernějším přístroji pro hodnocení tělesného složení InBody. Budete mít také možnost naučit se hodnotit příjem vlákniny, bílkovin ve stravě či rozpoznat vhodné zdroje tekutin a jejich správné zařazování v průběhu dne. Kurzem Vás provede odborník na problematiku zdravé výživy Mgr. Martin Forejt, Ph.D., z Ústavu ochrany a podpory zdraví Lékařské fakulty MU. Podrobnější popis naleznete zde.

Kurzovné musí být uhrazeno nejpozději týden před začátkem kurzu.

Budeme se těšit na Vaši účast!

Číst celé

14.
říjen

Pozoruhodné světy na pokračování: typy a vyprávěcí taktiky televizních seriálů

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jménem Univerzity třetího věku MU si Vás dovoluji pozvat k účasti v krátkodobém kurzu Pozoruhodné světy na pokračování: typy a vyprávěcí taktiky televizních seriálů,  který bude v podzimním semestru probíhat od 3. 11. do 17. 12. 2015  v Univerzitním kině Scala, a to v úterý od 10.50 do 13.30 hodin, s výjimkou 17. 12. – čtvrtek od 12.30 do 15.30 hodin. Kurz se skládá ze 6 setkání a jeho cílem je porozumění seriálům jako zvláštním...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

jménem Univerzity třetího věku MU si Vás dovoluji pozvat k účasti v krátkodobém kurzu Pozoruhodné světy na pokračování: typy a vyprávěcí taktiky televizních seriálů,  který bude v podzimním semestru probíhat od 3. 11. do 17. 12. 2015  v Univerzitním kině Scala, a to v úterý od 10.50 do 13.30 hodin, s výjimkou 17. 12. – čtvrtek od 12.30 do 15.30 hodin.

Kurz se skládá ze 6 setkání a jeho cílem je porozumění seriálům jako zvláštním fikčním světům. Podrobnější informace o kurzu, tématech a termínech jednotlivých lekcí naleznete zde

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky, kterou zobrazíte kliknutím na následující odkaz:

Přihláška na kurz Pozoruhodně světy na pokračování

Kurz je určen také pro veřejnost. Můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Kurzovné musí být uhrazeno alespoň týden před zahájením kurzu.

Rádi Vás v tomto kurzu přivítáme.

Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku