Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

26.
srpen

Kurz Prvních sto let české politiky

Vážené posluchačky, vážení posluchači, dovolujeme si Vás upozornit na nový krátkodobý kurz Prvních sto let české politiky, který pro Vás Univerzita třetího věku MU připravila ve spolupráci s Fakultou sociálních studií MU. Cílem série šesti přednášek je poskytnout základní informaci o charakteristických rysech politických systémů a režimů českých zemí (Slovenska pouze sekundárně, v logických souvislostech) v období let 1848-1948, tedy od zrodu české politické obce do nástupu...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

dovolujeme si Vás upozornit na nový krátkodobý kurz Prvních sto let české politiky, který pro Vás Univerzita třetího věku MU připravila ve spolupráci s Fakultou sociálních studií MU.

Cílem série šesti přednášek je poskytnout základní informaci o charakteristických rysech politických systémů a režimů českých zemí (Slovenska pouze sekundárně, v logických souvislostech) v období let 1848-1948, tedy od zrodu české politické obce do nástupu komunistického režimu. Látka je zkoumána v chronologické posloupnosti, kombinuje důraz na dimenze polity a politics.

Podrobnější informace o kurzu naleznete zde.

Kurzu je určen i pro seniory, kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku MU.

Přihlašovat se můžete prostřednictvím elektronického formuláře, který se Vám zobrazí po kliknutí na následující odkaz:

PŘIHLÁŠKA na kurz Prvních sto let české politiky


Číst celé

26.
srpen

Kurz Vrcholy severské němé kinematografie

Univerzita třetího věku MU pro Vás nad rámec základního programu připravila krátkodobý kurz  s názvem Vrcholy severské němé kinematografie. Kurz se uskuteční v prostorách rekonstruovaného univerzitního kina Scala. Cílem kurzu je seznámit posluchače s ranou kinematografií Dánska, Švédska a Norska prostřednictvím historicky zaměřených přednášek a projekcí vybraných filmů doplněných diskuzí. Kurz bude zaměřen na němý film z produkce společností Nordisk a Svenska Bio a bude se věnovat...

Univerzita třetího věku MU pro Vás nad rámec základního programu připravila krátkodobý kurz  s názvem Vrcholy severské němé kinematografie. Kurz se uskuteční v prostorách rekonstruovaného univerzitního kina Scala.

Cílem kurzu je seznámit posluchače s ranou kinematografií Dánska, Švédska a Norska prostřednictvím historicky zaměřených přednášek a projekcí vybraných filmů doplněných diskuzí. Kurz bude zaměřen na němý film z produkce společností Nordisk a Svenska Bio a bude se věnovat dílu jak světově proslulých režisérů (Viktor Sjöström, Mauritz Stiller, Rasmus Breistein, Carl Theodor Dreyer), tak režisérů lokálnějšího významu (Holger Madsen, Tancred Ibsen, Gustaf Molander).

Podrobnější informace o nabízeném kurzu naleznete zde.

Kurzu je určen i pro seniory, kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku MU.

Přihlašovat se můžete prostřednictvím elektronického formuláře, který se Vám zobrazí po kliknutí na následující odkaz:

PŘIHLÁŠKA na kurz Vrcholy severské němé kinematografie

Kurz je možné věnovat i jako dárek prostřednictvím voucheru.

Číst celé

02.
červen

Úřední hodiny 5. 6. a 11. 6. 2014

Dovolujeme si Vás informovat, že ve čtvrtek 5. 6. 2014 a ve středu 11. 6. 2014 budou z důvodu konání promocí posluchačů U3V zrušeny úřední hodiny. Děkujeme za pochopení.

Dovolujeme si Vás informovat, že ve čtvrtek 5. 6. 2014 a ve středu 11. 6. 2014 budou z důvodu konání promocí posluchačů U3V zrušeny úřední hodiny. Děkujeme za pochopení.

Číst celé

28.
květen

Prázdninový provoz U3V MU

Dovolujeme si Vás informovat, že během letních měsíců (červenec, srpen) budou v kanceláři Univerzity třetího věku zrušeny úřední hodiny! Standardní úřední hodiny (Po+St 9:00 – 11:00 hod., Út+Čt 13:00 – 15:00 hod.) budou probíhat do 30. 6. 2014 a následně pak zase od 8. 9. 2014.  Během léta nás budete moci navštívit pouze po předchozí telefonické nebo mailové domluvě. Studovna na Fakultě sociálních studií i na Pedagogické fakultě bude pro posluchače U3V přístupná do 13. června...

Dovolujeme si Vás informovat, že během letních měsíců (červenec, srpen) budou v kanceláři Univerzity třetího věku zrušeny úřední hodiny!

Standardní úřední hodiny (Po+St 9:00 – 11:00 hod., Út+Čt 13:00 – 15:00 hod.) budou probíhat do 30. 6. 2014 a následně pak zase od 8. 9. 2014.

 Během léta nás budete moci navštívit pouze po předchozí telefonické nebo mailové domluvě.

Studovna na Fakultě sociálních studií i na Pedagogické fakultě bude pro posluchače U3V přístupná do 13. června 2014. Obě studovny budou opět otevřeny od poloviny měsíce října.

Číst celé

23.
duben

Informace o přihlašování na akademický rok 2014/2015

Vážené posluchačky, vážení posluchači, rádi bychom Vás informovali o tom, že od pondělí 5. května 2014 od 8:00 do pondělí 30. června 2014 bude možné podávat přihlášky do prvních ročníků programů Univerzity třetího věku MU. Kompletní informace o programech, které budou pro akademický rok 2014/2015 vypisovány, jsou k dispozici buď zde na webových stánkách (v sekci Programy a přihlášky 2014/2015) nebo přímo v kanceláři Univerzity třetího věku MU.

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

rádi bychom Vás informovali o tom, že od pondělí 5. května 2014 od 8:00 do pondělí 30. června 2014 bude možné podávat přihlášky do prvních ročníků programů Univerzity třetího věku MU. Kompletní informace o programech, které budou pro akademický rok 2014/2015 vypisovány, jsou k dispozici buď zde na webových stánkách (v sekci Programy a přihlášky 2014/2015) nebo přímo v kanceláři Univerzity třetího věku MU.

Číst celé

18.
březen

Pozvánka na koncert Muzikobraní s Moravským klavírním triem

Vážené posluchačky, vážení posluchači, Univerzita třetího věku Masarykovy univerzity Vás srdečně zve na koncert Muzikobraní s Moravským klavírním triem, který se uskuteční v neděli 6. dubna 2014 v přednáškovém sále Dietrichsteinského paláce (Zelný trh 8, Brno). Pro zobrazení podrobnějších informací o koncertu klikněte na následující odkaz: Informace o koncertu Muzikobraní s Moravským klavírním triem Vzhledem k omezené kapacitě přednáškového sálu je třeba si předem rezervovat místo. V...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

Univerzita třetího věku Masarykovy univerzity Vás srdečně zve na koncert Muzikobraní s Moravským klavírním triem, který se uskuteční v neděli 6. dubna 2014 v přednáškovém sále Dietrichsteinského paláce (Zelný trh 8, Brno).

Pro zobrazení podrobnějších informací o koncertu klikněte na následující odkaz:

Informace o koncertu Muzikobraní s Moravským klavírním triem

Vzhledem k omezené kapacitě přednáškového sálu je třeba si předem rezervovat místo. V případě zájmu je proto nutné příhlásit se prostřednictvím elektronického formuláře, který se Vám zobrazí po kliknutí na následující odkaz:

Přihláška na koncert Muzikobraní s Moravským klavírním triem

Vstupné činí 150,- Kč a je nutné jej uhradit v hotovosti v kanceláři Univerzity třetího věku MU minimálně týden před konáním koncertu.

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku