Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

09.
říjen

Nabídka hudebních kurzů

Vážené posluchačky, vážení posluchači, dovolujeme si Vám nabídnout možnost zúčastnit se hudebních kurzů, které pro Vás Univerzita třetího věku Masarykovy univerzity připravila. Konkrétně se jedná o následující kurzy: Zobcová flétna pro úplné začátečníkyZobcová flétna pro věčné začátečníkyNebojme se keyboardu pro věčné začátečníkyNoví účastníci kurzů hraní na zobcovou flétnu mohou využít lekci 20.10. v 9:30 hod. jako ukázkovou, kde se s lektorkou domluví na skupině, do které budou...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

dovolujeme si Vám nabídnout možnost zúčastnit se hudebních kurzů, které pro Vás Univerzita třetího věku Masarykovy univerzity připravila. Konkrétně se jedná o následující kurzy:

Noví účastníci kurzů hraní na zobcovou flétnu mohou využít lekci 20.10. v 9:30 hod. jako ukázkovou, kde se s lektorkou domluví na skupině, do které budou podle pokročilosti zařazeni.

Podrobnější informace zobrazíte kliknutím na název příslušného kurzu.

Zájemci se mohou přihlásit osobně v kanceláři Univerzity třetího věku MU (Komenského nám. 2, 2. patro, dveře č. 262 a 263), případně telefonicky (549 49 8141) nebo e-mailem (u3v@rect.muni.cz). Kurzovné je nutné uhradit v hotovosti v kanceláři U3V, a to nejpozději týden před začátkem kurzu.

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

07.
říjen

Nabídka krátkodobých tematických kurzů

Vážené posluchačky, vážení posluchači, Univerzita třetího věku Masarykovy univerzity pro Vás v podzimním semestru 2014 připravila širokou nabídku krátkodobých tematických kurzů. Aktuálně bychom Vás rádi informovali o možnosti zúčastnit se následujících kurzů: Bajky a bestiáře: zvířecí tématika v literatuře od antiky po středověkObjevujeme svět - úžasný děda, úžasná babičkaPráce s počítačem pro úplné začátečníkyPodrobé informace zobrazíte kliknutím na název příslušného kurzu. V případě...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

Univerzita třetího věku Masarykovy univerzity pro Vás v podzimním semestru 2014 připravila širokou nabídku krátkodobých tematických kurzů. Aktuálně bychom Vás rádi informovali o možnosti zúčastnit se následujících kurzů: 

Podrobé informace zobrazíte kliknutím na název příslušného kurzu. V případě zájmu se můžete přihlásit emailem (u3v@rect.muni.cz), telefonicky (549 49 8141) nebo osobně v naší kanceláři (Komenského nám. 2, 2. patro, dveře č. 262 a 263).

Na všechny tyto kurzy se mohou přihlašovat posluchači Univerzity třetího věku MU, kurzu Bajky a bestiáře se mohou zúčastnit i senioři, kteří nejsou našimi posluchači.

Úplnou nabídku krátkodobých kurzů naleznete zde.

Číst celé

26.
září

Jazykové kurzy

Vážené posluchačky, vážení posluchači, nad rámec základního programu pro Vás Univerzita třetího věku MU připravila nabídku jazykových kurzů. Kurzy jsou nabízeny v různých úrovních pokročilosti tak, aby mohly odpovídat Vašim potřebám a navázat na Vaše předchozí znalosti. Kurzy jsou vedeny zkušenými, osvědčenými lektory, kteří s U3V dlouhodobě spolupracují. Konkrétně se jedná o následující kurzy:Anglický jazyk pro (ne úplné) začátečníkyAnglický jazky pro pokročilé začátečníkyAnglický...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

nad rámec základního programu pro Vás Univerzita třetího věku MU připravila nabídku jazykových kurzů. Kurzy jsou nabízeny v různých úrovních pokročilosti tak, aby mohly odpovídat Vašim potřebám a navázat na Vaše předchozí znalosti. Kurzy jsou vedeny zkušenými, osvědčenými lektory, kteří s U3V dlouhodobě spolupracují. Konkrétně se jedná o následující kurzy:

Podrobné informace o jednotlivých kurzech zobrazíte kliknutím na název kurzu.

Zájemci se mohou přihlásit osobně v kanceláři Univerzity třetího věku MU (Komenského nám. 2, 2. patro, dveře č. 262 a 263), případně telefonicky (549 49 8141) nebo e-mailem (u3v@rect.muni.cz). Kurzovné je nutné uhradit v hotovosti v kanceláři U3V, a to nejpozději týden před začátkem kurzu.

Kapacita kurzů je omezená, zúčastnit se proto mohou jen ti nejrychlejší z Vás.

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

24.
září

Kurz Realita minulosti v současném filmu

Nad rámec základního programu Vám Univerzita třetího věku nabízí možnost zúčastnit se krátkodobého kurzu Realita minulosti v současném filmu. Tento kurz probíhá v prostorách Univerzitního kina Scala. Cílem kolekce přenášek, diskuzí a projekcí je pokus o vhled do současné filmové tvorby zabývající se předlistopadovou érou a jejími fenomény. V poslední době se u nás objevila celá řada snímků, které se rozmanitými způsoby snaží vyrovnávat s nedávnou předlistopadovou érou a jejím dědictvím. Jak...

Nad rámec základního programu Vám Univerzita třetího věku nabízí možnost zúčastnit se krátkodobého kurzu Realita minulosti v současném filmu. Tento kurz probíhá v prostorách Univerzitního kina Scala.

Cílem kolekce přenášek, diskuzí a projekcí je pokus o vhled do současné filmové tvorby zabývající se předlistopadovou érou a jejími fenomény. V poslední době se u nás objevila celá řada snímků, které se rozmanitými způsoby snaží vyrovnávat s nedávnou předlistopadovou érou a jejím dědictvím. Jak tedy současný český film reflektuje naši komunistickou minulost a s jakou odezvou se setkává? Na to se pokusí odpovědět tento kurz. Součástí jednotlivých setkání budou diskuze s tvůrci filmů různých profesí.

Podrobnější informace naleznete zde.

Kurzu je určen i pro seniory, kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku MU.

V případě zájmu se můžete přihlásit prostřednictvím elektronického formuláře, který zobrazíte kliknutím na následující odkaz:

Elektronická přihláška na kurz Realita minulosti v současném filmu

Číst celé

29.
srpen

Mimořádná přednáška ThDr. Ing. Lukáše Evžena Martince, OSA

TOMÁŠ EDUARD ŠILINGER - augustinián, žurnalista, politik "Ne sobě žil, ale národu svému a pravdě."

Univerzita třetího věku MU Vás srdečně zve na mimořádnou přednášku starobrněnského opata a místopředsedy Správní rady MU ThDr. Ing. Lukáše Evžena Martince, OSA s názvem "TOMÁŠ EDUARD ŠILINGER - augustinián, žurnalista, politik".

Mimořádná přednáška se uskuteční 25. září 2014 od 15:00 hod. v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie (Mendlovo nám. 1, Brno).

Návštěva přednášky je zdarma, ale je nutné si předem rezervovat místo. Učinit tak můžete prostřednictvím elektronického formuláře, který se Vám zobrazí po kliknutí na následující textový odkaz:

PŘIHLÁŠKA na mimořádnou přednášku ThDr. Ing. Lukáše Evžena Martince, OSA

Číst celé

26.
srpen

Kurz Prvních sto let české politiky

Vážené posluchačky, vážení posluchači, dovolujeme si Vás upozornit na nový krátkodobý kurz Prvních sto let české politiky, který pro Vás Univerzita třetího věku MU připravila ve spolupráci s Fakultou sociálních studií MU. Cílem série šesti přednášek je poskytnout základní informaci o charakteristických rysech politických systémů a režimů českých zemí (Slovenska pouze sekundárně, v logických souvislostech) v období let 1848-1948, tedy od zrodu české politické obce do nástupu...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

dovolujeme si Vás upozornit na nový krátkodobý kurz Prvních sto let české politiky, který pro Vás Univerzita třetího věku MU připravila ve spolupráci s Fakultou sociálních studií MU.

Cílem série šesti přednášek je poskytnout základní informaci o charakteristických rysech politických systémů a režimů českých zemí (Slovenska pouze sekundárně, v logických souvislostech) v období let 1848-1948, tedy od zrodu české politické obce do nástupu komunistického režimu. Látka je zkoumána v chronologické posloupnosti, kombinuje důraz na dimenze polity a politics.

Podrobnější informace o kurzu naleznete zde.

Kurzu je určen i pro seniory, kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku MU.

Přihlašovat se můžete prostřednictvím elektronického formuláře, který se Vám zobrazí po kliknutí na následující odkaz:

PŘIHLÁŠKA na kurz Prvních sto let české politiky


Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku