Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

28.
květen

Prázdninový provoz U3V MU

Dovolujeme si Vás informovat, že během letních měsíců (červenec, srpen) budou v kanceláři Univerzity třetího věku zrušeny úřední hodiny! Standardní úřední hodiny (Po+St 9:00 – 11:00 hod., Út+Čt 13:00 – 15:00 hod.) budou probíhat do 30. 6. 2014 a následně pak zase od 8. 9. 2014.  Během léta nás budete moci navštívit pouze po předchozí telefonické nebo mailové domluvě. Studovna na Fakultě sociálních studií i na Pedagogické fakultě bude pro posluchače U3V přístupná do 13. června...

Dovolujeme si Vás informovat, že během letních měsíců (červenec, srpen) budou v kanceláři Univerzity třetího věku zrušeny úřední hodiny!

Standardní úřední hodiny (Po+St 9:00 – 11:00 hod., Út+Čt 13:00 – 15:00 hod.) budou probíhat do 30. 6. 2014 a následně pak zase od 8. 9. 2014.

 Během léta nás budete moci navštívit pouze po předchozí telefonické nebo mailové domluvě.

Studovna na Fakultě sociálních studií i na Pedagogické fakultě bude pro posluchače U3V přístupná do 13. června 2014. Obě studovny budou opět otevřeny od poloviny měsíce října.

Číst celé

23.
duben

Informace o přihlašování na akademický rok 2014/2015

Vážené posluchačky, vážení posluchači, rádi bychom Vás informovali o tom, že od pondělí 5. května 2014 od 8:00 do pondělí 30. června 2014 bude možné podávat přihlášky do prvních ročníků programů Univerzity třetího věku MU. Kompletní informace o programech, které budou pro akademický rok 2014/2015 vypisovány, jsou k dispozici buď zde na webových stánkách (v sekci Programy a přihlášky 2014/2015) nebo přímo v kanceláři Univerzity třetího věku MU.

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

rádi bychom Vás informovali o tom, že od pondělí 5. května 2014 od 8:00 do pondělí 30. června 2014 bude možné podávat přihlášky do prvních ročníků programů Univerzity třetího věku MU. Kompletní informace o programech, které budou pro akademický rok 2014/2015 vypisovány, jsou k dispozici buď zde na webových stánkách (v sekci Programy a přihlášky 2014/2015) nebo přímo v kanceláři Univerzity třetího věku MU.

Číst celé

18.
březen

Pozvánka na koncert Muzikobraní s Moravským klavírním triem

Vážené posluchačky, vážení posluchači, Univerzita třetího věku Masarykovy univerzity Vás srdečně zve na koncert Muzikobraní s Moravským klavírním triem, který se uskuteční v neděli 6. dubna 2014 v přednáškovém sále Dietrichsteinského paláce (Zelný trh 8, Brno). Pro zobrazení podrobnějších informací o koncertu klikněte na následující odkaz: Informace o koncertu Muzikobraní s Moravským klavírním triem Vzhledem k omezené kapacitě přednáškového sálu je třeba si předem rezervovat místo. V...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

Univerzita třetího věku Masarykovy univerzity Vás srdečně zve na koncert Muzikobraní s Moravským klavírním triem, který se uskuteční v neděli 6. dubna 2014 v přednáškovém sále Dietrichsteinského paláce (Zelný trh 8, Brno).

Pro zobrazení podrobnějších informací o koncertu klikněte na následující odkaz:

Informace o koncertu Muzikobraní s Moravským klavírním triem

Vzhledem k omezené kapacitě přednáškového sálu je třeba si předem rezervovat místo. V případě zájmu je proto nutné příhlásit se prostřednictvím elektronického formuláře, který se Vám zobrazí po kliknutí na následující odkaz:

Přihláška na koncert Muzikobraní s Moravským klavírním triem

Vstupné činí 150,- Kč a je nutné jej uhradit v hotovosti v kanceláři Univerzity třetího věku MU minimálně týden před konáním koncertu.

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

13.
březen

Promítání filmu Třpyt v trávě

Univerzita třetího věku Masarykovy univerzity ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Masarykovy univerzity Vás srdečně zve na společenské odpoledne spojené s promítáním filmu Třpyt v trávě (USA, 1961, režie Elia Kazan, 124 minut), které se uskuteční v úterý 25. března 2014 od 17:00 hod. v Univerzitním kině Scala (Moravské náměstí 3, Brno). Průvodní slovo k tématu filmu, režisérovi a hercům přednese doc. PhDr. Jiří Dan, CSc. Podrobnější informace o promítaném filmu naleznete zde. Účast na...

Univerzita třetího věku Masarykovy univerzity ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Masarykovy univerzity Vás srdečně zve na společenské odpoledne spojené s promítáním filmu Třpyt v trávě (USA, 1961, režie Elia Kazan, 124 minut), které se uskuteční v úterý 25. března 2014 od 17:00 hod. v Univerzitním kině Scala (Moravské náměstí 3, Brno). Průvodní slovo k tématu filmu, režisérovi a hercům přednese doc. PhDr. Jiří Dan, CSc.

Podrobnější informace o promítaném filmu naleznete zde.

Účast na promítání filmu je zdarma. Posluchači se mohou přihlásit i se svými přáteli.

V případě zájmu je však nutné si předem rezervovat místo. Příhlašovat se proto můžete prostřednictvím elektronického formuláře, který se Vám zobrazí po kliknutí na následující odkaz:

 Přihláška na promítání filmu Třpyt v trávě

Číst celé

10.
březen

Aquaaerobic – kondiční cvičení ve vodě

Vážené posluchačky, vážení posluchači, nad rámec základního programu pro Vás Univerzita třetího věku Masarykovy univerzity připravila krátkodobý kurz Aquaaerobic - kondiční cvičení ve vodě. Podrobné informace o kurzu naleznete zde. Pokud Vás nabídka zaujala, můžete se přihlásit osobně v kanceláři Univerzity třetího věku MU (Komenského nám. 2, 2. patro, dveře č. 262 a 263), telefonicky (549 49 8141) nebo emailem (u3v@rect.muni.cz). Kurzovné je nutné uhradit co nejdříve...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

nad rámec základního programu pro Vás Univerzita třetího věku Masarykovy univerzity připravila krátkodobý kurz Aquaaerobic - kondiční cvičení ve vodě. Podrobné informace o kurzu naleznete zde.

Pokud Vás nabídka zaujala, můžete se přihlásit osobně v kanceláři Univerzity třetího věku MU (Komenského nám. 2, 2. patro, dveře č. 262 a 263), telefonicky (549 49 8141) nebo emailem (u3v@rect.muni.cz). Kurzovné je nutné uhradit co nejdříve v hotovosti v kanceláři U3V.

Těšíme se na Vaši účast!

Číst celé

07.
březen

Země Střední Ameriky včera a dnes

Vážené posluchačky, vážení posluchači, rádi bychom Vám nabídli možnost zúčastnit se krátkodobého kurzu Země Střední Ameriky včera a dnes, který pro Vás Univerzita třetího věku MU ve spolupráci s Filosofickou fakultou připravila. Kurz nabízí vhled do několika různých tematických okruhů ve snaze postihnout co nejširší úhel záběru, díky kterému bude přiblížena současnost i minulost jednotlivých zemí Střední Ameriky a karibské oblasti. Zvláštní pozornost bude věnována současné společnosti,...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

rádi bychom Vám nabídli možnost zúčastnit se krátkodobého kurzu Země Střední Ameriky včera a dnes, který pro Vás Univerzita třetího věku MU ve spolupráci s Filosofickou fakultou připravila. Kurz nabízí vhled do několika různých tematických okruhů ve snaze postihnout co nejširší úhel záběru, díky kterému bude přiblížena současnost i minulost jednotlivých zemí Střední Ameriky a karibské oblasti. Zvláštní pozornost bude věnována současné společnosti, základním reáliím a především pak kultuře, a to v nejširším slova smyslu. Představena bude nejen literatura, hudba a film, ale i místní folklór, lidové zvyky a tradice.

Podrobnější informace naleznete zde.

Pro účast v kurzu není nutné být posluchačem Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity, kurzu se mohou zúčastnit zájemci z široké veřejnosti, kteří již dosáhli seniorského věku.

Přihlašovat se můžete prostřednictvím elektronického formuláře, který se zobrazí po kliknutí na následující odkaz:

Přihláška na kurz Země Střední Ameriky včera a dnes

Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku