Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

06.
září

Poetika Woodyho Allena

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jménem Univerzity třetího věku MU si Vás dovoluji pozvat k účasti v krátkodobém kurzu Poetika Woodyho Allena,  který bude v podzimním semestru probíhat od 11. 10. do 6. 12. 2016,  v úterý od 11.30 do 14.00 hodin, v Univerzitním kině Scala na Moravském náměstí.   Kurz se skládá z 8 setkání, ve kterých získáte obecnější vhled do práce Woodyho Allena. Účastníci tohoto kurzu získají obecnější vhled do tvůrčích taktik,...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

jménem Univerzity třetího věku MU si Vás dovoluji pozvat k účasti v krátkodobém kurzu Poetika Woodyho Allena,  který bude v podzimním semestru probíhat od 11. 10. do 6. 12. 2016,  v úterý od 11.30 do 14.00 hodin, v Univerzitním kině Scala na Moravském náměstí.  

Kurz se skládá z 8 setkání, ve kterých získáte obecnější vhled do práce Woodyho Allena. Účastníci tohoto kurzu získají obecnější vhled do tvůrčích taktik, tematických oblastí, vyprávěcích způsobů a stylových postupů významného amerického filmového režiséra Woodyho Allena.

Podrobnější informace o kurzu, tématech a termínech jednotlivých přednášek naleznete zde

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky (viz modrý odkaz níže – prosím, klikněte na něj a vyplňte požadované údaje) a následně poté přijít do kanceláře U3V na Komenského nám. 2 v úředních hodinách (Po, St 9.00 – 11.00 h, Út, Čt 13.00 – 15.00 h) a zaplatit kurzovné.

Přihláška do krátkodobého kurzu Poetika Woodyho Allena

Kurz je určen taktéž pro veřejnost. Můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Číst celé

02.
červen

Prázdninový provoz U3V

Během letních měsíců (červenec, srpen) budou v kanceláři Univerzity třetího věku zrušeny úřední hodiny! Standardní úřední hodiny (Po+St 9:00 – 11:00 hod., Út+Čt 13:00 – 15:00 hod.) budou probíhat do 30. června 2016 a následně pak zase od 5. září 2016. Během léta nás budete moci navštívit pouze po předchozí telefonické nebo mailové domluvě. Studovna na Fakultě sociálních studií i na Pedagogické fakultě bude pro posluchače U3V přístupná do 10. června 2016. Obě studovny budou opět otevřeny...

Během letních měsíců (červenec, srpen) budou v kanceláři Univerzity třetího věku zrušeny úřední hodiny!
Standardní úřední hodiny (Po+St 9:00 – 11:00 hod., Út+Čt 13:00 – 15:00 hod.) budou probíhat do 30. června 2016 a následně pak zase od 5. září 2016.
Během léta nás budete moci navštívit pouze po předchozí telefonické nebo mailové domluvě.

Studovna na Fakultě sociálních studií i na Pedagogické fakultě bude pro posluchače U3V přístupná do 10. června 2016. Obě studovny budou opět otevřeny od 3. října 2016.

Číst celé

14.
duben

Informace o přihlašování na akademický rok 2016/2017

Rádi bychom Vás informovali, že od pondělí 2. května 2016 od 8:00 do čtvrtka 30. června 2016 bude možné podávat přihlášky do prvních ročníků a jednoletých kurzů Univerzity třetího věku MU. Přihlásit se můžete buď osobně v kanceláři U3V MU nebo elektronicky prostřednictvím Obchodního centra MU. Podrobnější informace o přihlašování naleznete v sekci "Chci se přihlásit na Univerzitu třetího věku". Kompletní nabídku programů kurzů, které jsou pro akademický rok 2016/2017 vypisovány,...

Rádi bychom Vás informovali, že od pondělí 2. května 2016 od 8:00 do čtvrtka 30. června 2016 bude možné podávat přihlášky do prvních ročníků a jednoletých kurzů Univerzity třetího věku MU. Přihlásit se můžete buď osobně v kanceláři U3V MU nebo elektronicky prostřednictvím Obchodního centra MU. Podrobnější informace o přihlašování naleznete v sekci "Chci se přihlásit na Univerzitu třetího věku".
Kompletní nabídku programů kurzů, které jsou pro akademický rok 2016/2017 vypisovány, najdete v sekci Programy a přihlášky 2016/2017.

Přihlášky, které obdržíme před 2. květnem 2016, nebudou akceptovány!

Číst celé

14.
duben

Promítání filmu Sejde z očí, sejde z mysli

Vážené posluchačky, vážení posluchači, ráda bych Vás pozvala na promítání filmu Sejde z očí, sejde z mysli, které se koná ve středu 27. dubna 2016 od 14 hod. v Univerzitním kině Scala, Moravské nám. 3/127, Brno. Film bude promítán ve spolupráci se studentským spolkem Lékařské fakulty Masarykovy univerzity IMFSA. Jaké je žít v léčebně pro schizofreniky, kteří spáchali těžké zločiny? Režisér John Kastner strávil osmnáct měsíců s pacienty i personálem léčebny v kanadském Brockvillu. Jeho...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

ráda bych Vás pozvala na promítání filmu Sejde z očí, sejde z mysli, které se koná ve středu 27. dubna 2016 od 14 hod. v Univerzitním kině Scala, Moravské nám. 3/127, Brno. Film bude promítán ve spolupráci se studentským spolkem Lékařské fakulty Masarykovy univerzity IMFSA.

Jaké je žít v léčebně pro schizofreniky, kteří spáchali těžké zločiny? Režisér John Kastner strávil osmnáct měsíců s pacienty i personálem léčebny v kanadském Brockvillu. Jeho nekriticky pozorující kamera zachycuje běžný život na uzavřeném oddělení, každodenní rutinu, konflikty i občasná milostná vzplanutí. Skrze rozhovory dostává divák mimořádnou příležitost důvěrně poznat vnitřní svět nemocných i okolnosti, které vedly k jejich hospitalizaci. Naděje na opětovný návrat do běžného života bývá poměrně malá, přesto vnímavý personál dělá vše pro to, aby se klienti opět osamostatnili. Podaří se zbloudilým duším návrat zpátky do reality?

Po projekci filmu bude následovat beseda s pacientem trpícím schizofrenií, panem Václavem Rolencem ze sdružení Práh.

V případě, že Vás nabídka zaujme a filmu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky, kterou zobrazíte kliknutím na následující odkaz:

Přihláška na promítání filmu Sejde z očí, sejde z mysli

Přednáška je zdarma, je nutné si pouze rezervovat místo!!

Číst celé

23.
březen

Duševní hygiena a komunikace v seniorském věku

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jménem Univerzity třetího věku si Vás dovoluji pozvat k účasti na krátkodobém kurzu Duševní hygiena a komunikace v seniorském věku. Cyklus šesti přednášek Vás seznámí mimo jiné s oblastí duševní hygieny, s komunikačními motivy a styly a relaxačními technikami. Kurz bude probíhat od 21. 4. do 26. 5. 2016 vždy ve čtvrtek od 11.30 do 13.00 hodin na Fakultě sociálních studií, Joštova 10, Brno, posluchárna P52.  Podrobnější informace o kurzu,...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

jménem Univerzity třetího věku si Vás dovoluji pozvat k účasti na krátkodobém kurzu Duševní hygiena a komunikace v seniorském věku.

Cyklus šesti přednášek Vás seznámí mimo jiné s oblastí duševní hygieny, s komunikačními motivy a styly a relaxačními technikami. Kurz bude probíhat od 21. 4. do 26. 5. 2016 vždy ve čtvrtek od 11.30 do 13.00 hodin na Fakultě sociálních studií, Joštova 10, Brno, posluchárna P52. 

Podrobnější informace o kurzu, tématech a termínech jednotlivých přednášek naleznete zde

Kurz je určen taktéž pro širokou veřejnost, můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity. Posluchači Univerzity třetího věku MU jsou však cenově zvýhodněni.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky (viz modrý odkaz níže – prosím, klikněte na něj a vyplňte požadované údaje) a následně poté přijít do kanceláře U3V na Komenského nám. 2 v úředních hodinách (Po, St 9.00 – 11.00 h, Út, Čt 13.00 – 15.00 h) a zaplatit kurzovné.

Elektronická přihláška na kurz Duševní hygiena a komunikace v seniorském věku

Kurzovné je nutno uhradit v hotovosti a to nejpozději týden před zahájením kurzu.

Těšíme se na Vaši účast!

Číst celé

29.
únor

Brněnské vily moderní doby

Vážené posluchačky, vážení posluchači, Univerzita třetího věku MU si pro Vás připravila krátkodobý kurz Brněnské vily moderní doby. Tento cyklus přednášek poukáže na vznik stavebního typu „domu v zahradě“, upozorní Vás na významné stavby tohoto typu v moderním Brně, ale hlavně Vás seznámí se čtyřmi významnými brněnskými vilami, a to Vilou Tugendhat, Vilou Stiassni, Jurkovičovou vilou a Löw-Beerovou vilou. Kurz bude probíhat vždy v pátek od 15. 4. 2016 do 27. 5. 2016 a to od...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

Univerzita třetího věku MU si pro Vás připravila krátkodobý kurz Brněnské vily moderní doby. Tento cyklus přednášek poukáže na vznik stavebního typu „domu v zahradě“, upozorní Vás na významné stavby tohoto typu v moderním Brně, ale hlavně Vás seznámí se čtyřmi významnými brněnskými vilami, a to Vilou Tugendhat, Vilou Stiassni, Jurkovičovou vilou a Löw-Beerovou vilou.

Kurz bude probíhat vždy v pátek od 15. 4. 2016 do 27. 5. 2016 a to od 10:00 do 11:30 hodin.

Podrobnější informace o kurzu, tématech a termínech jednotlivých přednášek naleznete zde.

Kurz je určen taktéž pro širokou veřejnost, můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity. Posluchači Univerzity třetího věku MU jsou však cenově zvýhodněni.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky. Přihlašovací formulář se Vám otevře po kliknutí na modrý odkaz níže:

Přihláška do kurzu Brněnské vily moderní doby

Kurzovné je potřeba uhradit v hotovosti a to nejpozději týden před začátkem kurzu.


Těšíme se na Vaši účast!

Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku