Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

26.
září

Jazykové kurzy

Vážené posluchačky, vážení posluchači, nad rámec základního programu pro Vás Univerzita třetího věku MU připravila nabídku jazykových kurzů. Kurzy jsou nabízeny v různých úrovních pokročilosti tak, aby mohly odpovídat Vašim potřebám a navázat na Vaše předchozí znalosti. Kurzy jsou vedeny zkušenými, osvědčenými lektory, kteří s U3V dlouhodobě spolupracují. Konkrétně se jedná o následující kurzy:Anglický jazyk pro (ne úplné) začátečníkyAnglický jazky pro pokročilé začátečníkyAnglický...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

nad rámec základního programu pro Vás Univerzita třetího věku MU připravila nabídku jazykových kurzů. Kurzy jsou nabízeny v různých úrovních pokročilosti tak, aby mohly odpovídat Vašim potřebám a navázat na Vaše předchozí znalosti. Kurzy jsou vedeny zkušenými, osvědčenými lektory, kteří s U3V dlouhodobě spolupracují. Konkrétně se jedná o následující kurzy:

Podrobné informace o jednotlivých kurzech zobrazíte kliknutím na název kurzu.

Zájemci se mohou přihlásit osobně v kanceláři Univerzity třetího věku MU (Komenského nám. 2, 2. patro, dveře č. 262 a 263), případně telefonicky (549 49 8141) nebo e-mailem (u3v@rect.muni.cz). Kurzovné je nutné uhradit v hotovosti v kanceláři U3V, a to nejpozději týden před začátkem kurzu.

Kapacita kurzů je omezená, zúčastnit se proto mohou jen ti nejrychlejší z Vás.

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

24.
září

Kurz Realita minulosti v současném filmu

Nad rámec základního programu Vám Univerzita třetího věku nabízí možnost zúčastnit se krátkodobého kurzu Realita minulosti v současném filmu. Tento kurz probíhá v prostorách Univerzitního kina Scala. Cílem kolekce přenášek, diskuzí a projekcí je pokus o vhled do současné filmové tvorby zabývající se předlistopadovou érou a jejími fenomény. V poslední době se u nás objevila celá řada snímků, které se rozmanitými způsoby snaží vyrovnávat s nedávnou předlistopadovou érou a jejím dědictvím. Jak...

Nad rámec základního programu Vám Univerzita třetího věku nabízí možnost zúčastnit se krátkodobého kurzu Realita minulosti v současném filmu. Tento kurz probíhá v prostorách Univerzitního kina Scala.

Cílem kolekce přenášek, diskuzí a projekcí je pokus o vhled do současné filmové tvorby zabývající se předlistopadovou érou a jejími fenomény. V poslední době se u nás objevila celá řada snímků, které se rozmanitými způsoby snaží vyrovnávat s nedávnou předlistopadovou érou a jejím dědictvím. Jak tedy současný český film reflektuje naši komunistickou minulost a s jakou odezvou se setkává? Na to se pokusí odpovědět tento kurz. Součástí jednotlivých setkání budou diskuze s tvůrci filmů různých profesí.

Podrobnější informace naleznete zde.

Kurzu je určen i pro seniory, kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku MU.

V případě zájmu se můžete přihlásit prostřednictvím elektronického formuláře, který zobrazíte kliknutím na následující odkaz:

Elektronická přihláška na kurz Realita minulosti v současném filmu

Číst celé

29.
srpen

Mimořádná přednáška ThDr. Ing. Lukáše Evžena Martince, OSA

TOMÁŠ EDUARD ŠILINGER - augustinián, žurnalista, politik "Ne sobě žil, ale národu svému a pravdě."

Univerzita třetího věku MU Vás srdečně zve na mimořádnou přednášku starobrněnského opata a místopředsedy Správní rady MU ThDr. Ing. Lukáše Evžena Martince, OSA s názvem "TOMÁŠ EDUARD ŠILINGER - augustinián, žurnalista, politik".

Mimořádná přednáška se uskuteční 25. září 2014 od 15:00 hod. v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie (Mendlovo nám. 1, Brno).

Návštěva přednášky je zdarma, ale je nutné si předem rezervovat místo. Učinit tak můžete prostřednictvím elektronického formuláře, který se Vám zobrazí po kliknutí na následující textový odkaz:

PŘIHLÁŠKA na mimořádnou přednášku ThDr. Ing. Lukáše Evžena Martince, OSA

Číst celé

26.
srpen

Kurz Prvních sto let české politiky

Vážené posluchačky, vážení posluchači, dovolujeme si Vás upozornit na nový krátkodobý kurz Prvních sto let české politiky, který pro Vás Univerzita třetího věku MU připravila ve spolupráci s Fakultou sociálních studií MU. Cílem série šesti přednášek je poskytnout základní informaci o charakteristických rysech politických systémů a režimů českých zemí (Slovenska pouze sekundárně, v logických souvislostech) v období let 1848-1948, tedy od zrodu české politické obce do nástupu...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

dovolujeme si Vás upozornit na nový krátkodobý kurz Prvních sto let české politiky, který pro Vás Univerzita třetího věku MU připravila ve spolupráci s Fakultou sociálních studií MU.

Cílem série šesti přednášek je poskytnout základní informaci o charakteristických rysech politických systémů a režimů českých zemí (Slovenska pouze sekundárně, v logických souvislostech) v období let 1848-1948, tedy od zrodu české politické obce do nástupu komunistického režimu. Látka je zkoumána v chronologické posloupnosti, kombinuje důraz na dimenze polity a politics.

Podrobnější informace o kurzu naleznete zde.

Kurzu je určen i pro seniory, kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku MU.

Přihlašovat se můžete prostřednictvím elektronického formuláře, který se Vám zobrazí po kliknutí na následující odkaz:

PŘIHLÁŠKA na kurz Prvních sto let české politiky


Číst celé

26.
srpen

Kurz Vrcholy severské němé kinematografie

Univerzita třetího věku MU pro Vás nad rámec základního programu připravila krátkodobý kurz  s názvem Vrcholy severské němé kinematografie. Kurz se uskuteční v prostorách rekonstruovaného univerzitního kina Scala. Cílem kurzu je seznámit posluchače s ranou kinematografií Dánska, Švédska a Norska prostřednictvím historicky zaměřených přednášek a projekcí vybraných filmů doplněných diskuzí. Kurz bude zaměřen na němý film z produkce společností Nordisk a Svenska Bio a bude se věnovat...

Univerzita třetího věku MU pro Vás nad rámec základního programu připravila krátkodobý kurz  s názvem Vrcholy severské němé kinematografie. Kurz se uskuteční v prostorách rekonstruovaného univerzitního kina Scala.

Cílem kurzu je seznámit posluchače s ranou kinematografií Dánska, Švédska a Norska prostřednictvím historicky zaměřených přednášek a projekcí vybraných filmů doplněných diskuzí. Kurz bude zaměřen na němý film z produkce společností Nordisk a Svenska Bio a bude se věnovat dílu jak světově proslulých režisérů (Viktor Sjöström, Mauritz Stiller, Rasmus Breistein, Carl Theodor Dreyer), tak režisérů lokálnějšího významu (Holger Madsen, Tancred Ibsen, Gustaf Molander).

Podrobnější informace o nabízeném kurzu naleznete zde.

Kurzu je určen i pro seniory, kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku MU.

Přihlašovat se můžete prostřednictvím elektronického formuláře, který se Vám zobrazí po kliknutí na následující odkaz:

PŘIHLÁŠKA na kurz Vrcholy severské němé kinematografie

Kurz je možné věnovat i jako dárek prostřednictvím voucheru.

Číst celé

02.
červen

Úřední hodiny 5. 6. a 11. 6. 2014

Dovolujeme si Vás informovat, že ve čtvrtek 5. 6. 2014 a ve středu 11. 6. 2014 budou z důvodu konání promocí posluchačů U3V zrušeny úřední hodiny. Děkujeme za pochopení.

Dovolujeme si Vás informovat, že ve čtvrtek 5. 6. 2014 a ve středu 11. 6. 2014 budou z důvodu konání promocí posluchačů U3V zrušeny úřední hodiny. Děkujeme za pochopení.

Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku