Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

06.
říjen

Mimořádná přednáška: Cukrovka - tichý nepřítel aneb jak si ho nepřipustit k tělu

Vážené posluchačky, vážení posluchači, Univerzita třetího věku MU Vás srdečně zve na mimořádnou přednášku na téma Cukrovka – tichý nepřítel aneb jak si ho nepřipustit k tělu. Mimořádná přednáška proběhne v pondělí 31. 10. 2016 od 14:00 do 15:30 hodin na Komenského náměstí 2 v Klubu Antonína Trýba. Podrobnější informace o této přednášce naleznete zde. Tato mimořádná přednáška je určena pouze pro posluchače Univerzity třetího věku dlouhodobých (alespoň ročních) kurzů v akademickém roce...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

Univerzita třetího věku MU Vás srdečně zve na mimořádnou přednášku na téma Cukrovka – tichý nepřítel aneb jak si ho nepřipustit k tělu.

Mimořádná přednáška proběhne v pondělí 31. 10. 2016 od 14:00 do 15:30 hodin na Komenského náměstí 2 v Klubu Antonína Trýba. Podrobnější informace o této přednášce naleznete zde.

Tato mimořádná přednáška je určena pouze pro posluchače Univerzity třetího věku dlouhodobých (alespoň ročních) kurzů v akademickém roce 2016/2017.

Přednáška je zdarma, je pouze nutné zarezervovat si místo. V případě zájmu je proto nutné přihlásit se pomocí elektronické přihlášky, na kterou naleznete odkaz níže

Přihláška na mimořádnou přednášku o cukrovce

Číst celé

14.
září

Lichtenštejnové jako fenomén středoevropských dějin

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jménem Univerzity třetího věku MU si Vás dovoluji pozvat k účasti na krátkodobém kurzu Lichtenštejnové jako fenomén středoevropských dějin, který bude probíhat od 14. 10. do 16. 12. 2016 vždy v pátek od 11:00 do 12:30 hod. ve Velké posluchárně č. 200 na Komenského náměstí 2. Cyklus devíti přednášek se zaměří na problematiku dějin působení knížecího domu Lichtenštejnů na území střední Evropy v dlouhém trvání a vzájemnými vztahy...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

jménem Univerzity třetího věku MU si Vás dovoluji pozvat k účasti na krátkodobém kurzu Lichtenštejnové jako fenomén středoevropských dějin, který bude probíhat od 14. 10. do 16. 12. 2016 vždy v pátek od 11:00 do 12:30 hod. ve Velké posluchárně č. 200 na Komenského náměstí 2.

Cyklus devíti přednášek se zaměří na problematiku dějin působení knížecího domu Lichtenštejnů na území střední Evropy v dlouhém trvání a vzájemnými vztahy Československa a Knížecího domu Lichtenštejnů, resp. státu Knížectví Lichtenštejnsko v posledních dvou staletích. Podrobnější informace o tomto kurzu a rozpis témat jednotlivých přednášek naleznete zde.

V případě, že Vás nabídka zaujala a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz modrý odkaz níže – prosím, klikněte na něj a vyplňte požadované údaje).

Přihláška na kurz Lichtenštejnové jako fenomén středoevropských dějin

Kurzovné je nutno uhradit v hotovosti minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352) v úředních hodinách (Po a St 9.00 – 11.00 hod., Út a Čt 13.00 – 15.00 hod.).

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

13.
září

Hudba ve starších českých dějinách

Vážené posluchačky, vážení posluchači, dovoluji si Vám nabídnout další krátkodobý kurz Hudba ve starších českých dějinách, který jsme připravili ve spolupráci s Filozofickou fakultou Masarykovy univerzity. Cyklus devíti přednášek bude věnován hudební kultuře českých zemí od středověku do 18. století. Kurz se bude konat v Moravské zemské knihovně, Kounicova 65a, vždy ve středu od 12. 10. do 14. 12. 2016, v časech od 9.00 do 10.30 hodin. Kurz je určen taktéž pro širokou veřejnost a...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

dovoluji si Vám nabídnout další krátkodobý kurz Hudba ve starších českých dějinách, který jsme připravili ve spolupráci s Filozofickou fakultou Masarykovy univerzity.

Cyklus devíti přednášek bude věnován hudební kultuře českých zemí od středověku do 18. století. Kurz se bude konat v Moravské zemské knihovně, Kounicova 65a, vždy ve středu od 12. 10. do 14. 12. 2016, v časech od 9.00 do 10.30 hodin.

Kurz je určen taktéž pro širokou veřejnost a můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity. Posluchači Univerzity třetího věku MU jsou však cenově zvýhodněni.

Podrobnější informace o kurzu, tématech a termínech jednotlivých přednášek naleznete zde

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky (viz modrý odkaz níže – prosím, klikněte na něj a vyplňte požadované údaje).

Přihláška na kurz Hudba ve starších českých dějinách

Kurzovné je nutno uhradit v hotovosti minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352) v úředních hodinách (Po a St 9.00 – 11.00 h, Út a Čt 13.00 – 15.00 h) a zaplatit kurzovné.

Kapacita kurzu je omezená, přihlášení budou nejrychlejší z Vás.

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

12.
září

Sebeobrana seniorů pro začátečníky

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jelikož senioři patří v současné době k nejohroženějším skupinám obyvatelstva a často se stávají obětmi trestných činů, připravili jsme pro Vás kurz Sebeobrana seniorů pro začátečníky, který je pořádán ve spolupráci s Fakultou sportovních studií, Katedrou gymnastiky a úpolů, Oddělením úpolů. V průběhu kurzu se naučíte ostražitosti vůči rizikovým situacím, vybudování bezpečnostních návyků a také osvojení si praktických dovedností pro obranu a...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

jelikož senioři patří v současné době k nejohroženějším skupinám obyvatelstva a často se stávají obětmi trestných činů, připravili jsme pro Vás kurz Sebeobrana seniorů pro začátečníky, který je pořádán ve spolupráci s Fakultou sportovních studií, Katedrou gymnastiky a úpolů, Oddělením úpolů.

V průběhu kurzu se naučíte ostražitosti vůči rizikovým situacím, vybudování bezpečnostních návyků a také osvojení si praktických dovedností pro obranu a vytvoření individuálního cvičebního plánu pro samostatné cvičení. Kurz se bude konat v Univerzitním kampusu Bohunice na adrese Kamenice 5 vždy v úterý od 18.10. do 16.12. 2016 v čase od 8:30 do 9:30 hodin.

Bližší informace o nabízeném kurzu a programu jednotlivých setkání naleznete zde

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky (viz modrý odkaz níže). Kurzovné je nutno uhradit v hotovosti minimálně týden před zahájením kurzu v kanceláři U3V MU (Komenského nám. 2, 3. patro, dveře č. 353 a 352).

Přihláška do krátkodobého kurzu Sebeobrana seniorů pro začátečníky

Číst celé

08.
září

Mimořádná přednáška Záludné výběrové efekty a zářivé vyhlídky

Vážené posluchačky, vážení posluchači, Univerzita třetího věku MU Vás srdečně zve na mimořádnou přednášku RNDr. Jiřího Grygara, CSc. na téma Záludné výběrové efekty a zářivé vyhlídky astronomie. Mimořádná přednáška proběhne ve středu 26. 10. 2016 od 15:00 hodin v Univerzitním kině Scala na Moravském náměstí. Podrobnější informace o této přednášce naleznete zde. Přednáška je zdarma, je pouze nutné zarezervovat si místo. V případě zájmu je proto nutné přihlásit se pomocí...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

Univerzita třetího věku MU Vás srdečně zve na mimořádnou přednášku RNDr. Jiřího Grygara, CSc. na téma Záludné výběrové efekty a zářivé vyhlídky astronomie.

Mimořádná přednáška proběhne ve středu 26. 10. 2016 od 15:00 hodin v Univerzitním kině Scala na Moravském náměstí. Podrobnější informace o této přednášce naleznete zde.

Přednáška je zdarma, je pouze nutné zarezervovat si místo. V případě zájmu je proto nutné přihlásit se pomocí elektronické přihlášky, na kterou naleznete odkaz níže

Elektronická přihláška na mimořádnou přednášku

Číst celé

08.
září

ASTRONOMIE aneb blíže ke hvězdám II.

Vážené posluchačky, vážení posluchači, s blížícím se začátkem nového akademického roku 2016/2017 pro Vás otvíráme pokračování úspěšného krátkodobého kurzu Astronomie aneb blíže ke hvězdám II., který je tvořen ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou MU, Ústavem teoretické fyziky a astrofyziky. Kurz bude probíhat v termínu 6.10. - 1. 12. 2016 vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:30 hod. v aule Přírodovědecké fakulty na Kotlářské 2. V celkem 8 setkáních se seznámíte s objekty noční oblohy, které...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

s blížícím se začátkem nového akademického roku 2016/2017 pro Vás otvíráme pokračování úspěšného krátkodobého kurzu Astronomie aneb blíže ke hvězdám II., který je tvořen ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou MU, Ústavem teoretické fyziky a astrofyziky. Kurz bude probíhat v termínu 6.10. - 1. 12. 2016 vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:30 hod. v aule Přírodovědecké fakulty na Kotlářské 2. V celkem 8 setkáních se seznámíte s objekty noční oblohy, které můžete pozorovat, dozvíte se více o astronomických přístrojích, astronomii v laboratoři i o novinkách ze světa astronomie.

Podrobnější informace o kurzu, tématech a termínech jednotlivých přednášek naleznete zde.

V případě, že Vás nabídka zaujme a kurzu se budete chtít zúčastnit, je nutné přihlásit se prostřednictvím elektronické přihlášky (viz modrý odkaz níže – prosím, klikněte na něj a vyplňte požadované údaje) a následně poté přijít do kanceláře U3V na Komenského nám. 2 v úředních hodinách (Po, St 9.00 – 11.00 h, Út, Čt 13.00 – 15.00 h) a zaplatit kurzovné.

Přihláška do krátkodobého kurzu ASTRONOMIE aneb blíže ke hvězdám II

Kurz je určen taktéž pro veřejnost. Můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity.

Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku