Aktuálně z dění na Univerzitě třetího věku

23.
červen

Evaluační dotazníky kurzů U3V MU

Vážené posluchačky, vážení posluchači, jelikož je naší snahou poskytovat Vám co nejkvalitnější služby, chtěli bychom Vás poprosit o vyplnění dotazníku souvisejícího s Vaším studiem na Univerzitě třetího věku v akademickém roce 2014/2015. Zajímají nás Vaše názory jak na průběh kurzu a obsah jednotlivých přednášek, tak i na celkovou péči ze strany pracovníků Univerzity třetího věku. Získané informace nám poslouží jako podnět k vylepšení nabídky kurzů tak, aby co nejvíce...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

jelikož je naší snahou poskytovat Vám co nejkvalitnější služby, chtěli bychom Vás poprosit o vyplnění dotazníku souvisejícího s Vaším studiem na Univerzitě třetího věku v akademickém roce 2014/2015.

Zajímají nás Vaše názory jak na průběh kurzu a obsah jednotlivých přednášek, tak i na celkovou péči ze strany pracovníků Univerzity třetího věku.

Získané informace nám poslouží jako podnět k vylepšení nabídky kurzů tak, aby co nejvíce splňovaly Vaše požadavky.

Dotazník pro účastníky U3V MU - Všeobecně zaměřený kurz - 1. ročník

Dotazník pro účastníky U3V MU - Všeobecně zaměřený kurz - 2. ročník

Dotazník pro účastníky U3V MU - Všeobecně zaměřený kurz - 3. ročník

Dotazník pro účastníky U3V MU - Nástavbový kurz - 2. ročník

Dotazník pro účastníky U3V MU - Spirituální dimenze člověka - 3. ročník/skupina A

Dotazník pro účastníky U3V MU - Spirituální dimenze člověka - 4. ročník/skupina B

Dotazník pro účastníky U3V MU - Dějiny umění a vizuální kultury - 2. ročník

Dotazník pro účastníky U3V MU - Dějiny umění a vizuální kultury - 3. ročník

Dotazník pro účastníky U3V MU - Kulturní dědictví a památková péče na jižní Moravě

Dotazník pro účastníky U3V MU - G.J.Mendel: člověk, opat a vědec

Dotazník pro účastníky U3V MU - Univerzita třetího věku v Moravském zemském muzeu

Dotazník pro účastníky U3V MU - Kurz pro absolventy

Prosíme o vyplnění dotazníků pouze těch kurzů, do kterých jste přihlášeni a které navštěvujete.

Dotazníky vyplňte nejpozději do 12. července 2015.

Děkujeme za spolupráci.

Číst celé

10.
červen

Prázdninový provoz U3V MU

Dovolujeme si Vás informovat, že během letních měsíců (červenec, srpen) budou v kanceláři Univerzity třetího věku zrušeny úřední hodiny!! Standardní úřední hodiny (Po+St 9:00 – 11:00 hod., Út+Čt 13:00 – 15:00 hod.) budou probíhat do 30. června 2015 a následně pak zase od 7. září 2015. Během léta nás budete moci navštívit pouze po předchozí telefonické nebo mailové domluvě. Studovna na Fakultě sociálních studií i na Pedagogické fakultě bude pro posluchače U3V přístupná do 12. června...

Dovolujeme si Vás informovat, že během letních měsíců (červenec, srpen) budou v kanceláři Univerzity třetího věku zrušeny úřední hodiny!!

Standardní úřední hodiny (Po+St 9:00 – 11:00 hod., Út+Čt 13:00 – 15:00 hod.) budou probíhat do 30. června 2015 a následně pak zase od 7. září 2015.

Během léta nás budete moci navštívit pouze po předchozí telefonické nebo mailové domluvě.

Studovna na Fakultě sociálních studií i na Pedagogické fakultě bude pro posluchače U3V přístupná do 12. června 2015. Obě studovny budou opět otevřeny od 9. října 2015.

Číst celé

19.
květen

Česko-německá letní seniorská škola v Lipsku

Vážené posluchačky, vážení posluchači, rádi bychom Vás pozvali na Česko-německou letní seniorskou školu v Lipsku, která se letos ponese v duchu oslav 1000 let města Lipska. Seniorská škola se bude konat od 29.května do 5.června 2015 a bude probíhat formou krátkých kurzů, přednášek, cvičení, workshopů či exkurzí. Bližší program a podrobnější informace o celé Česko-německé letní seniorské škole v Lipsku naleznete zde. Zájemci se mohou přihlásit osobně v kanceláři Univerzity třetího věku MU...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

rádi bychom Vás pozvali na Česko-německou letní seniorskou školu v Lipsku, která se letos ponese v duchu oslav 1000 let města Lipska. Seniorská škola se bude konat od 29.května do 5.června 2015 a bude probíhat formou krátkých kurzů, přednášek, cvičení, workshopů či exkurzí.

Bližší program a podrobnější informace o celé Česko-německé letní seniorské škole v Lipsku naleznete zde.

Zájemci se mohou přihlásit osobně v kanceláři Univerzity třetího věku MU (na Komenského nám. 2, 3. NP, dveře č. 353 a 352), případně telefonicky (549 49 8141) nebo e-mailem (u3v@rect.muni.cz).

Číst celé

18.
březen

Základy fotografie

Vážené posluchačky, vážení posluchači, v jarním semestru 2015 si pro Vás Univerzita třetího věku MU připravila krátkodobý kurz Základy fotografie. Pod vedením Mgr. Jiřího Víška budete mít možnost se mimo jiné seznámit s fotografováním portrétů, technického skla na bílém pozadí, ale zároveň se naučíte upravovat snímky v počítači. Podrobnější informace včetně témat jednotlivých lekcí naleznete zde Kurz je určen pouze posluchačům U3V MU. Zájemci se mohou přihlásit osobně v kanceláři...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

v jarním semestru 2015 si pro Vás Univerzita třetího věku MU připravila krátkodobý kurz Základy fotografie.

Pod vedením Mgr. Jiřího Víška budete mít možnost se mimo jiné seznámit s fotografováním portrétů, technického skla na bílém pozadí, ale zároveň se naučíte upravovat snímky v počítači.

Podrobnější informace včetně témat jednotlivých lekcí naleznete zde

Kurz je určen pouze posluchačům U3V MU.

Zájemci se mohou přihlásit osobně v kanceláři Univerzity třetího věku MU (na Komenského nám. 2, 3. NP, dveře č. 353 a 352), případně telefonicky (549 49 8141) nebo e-mailem (u3v@rect.muni.cz). 

Číst celé

11.
březen

Informace o přihlašování na akademický rok 2015/2016

Rádi bychom Vás informovali, že od pondělí 4. května 2015 od 8:00 do úterý 30. června 2015 bude možné podávat přihlášky do prvních ročníků a jednoletých kurzů Univerzity třetího věku MU. Přihlásit se můžete buď osobně v kanceláři U3V MU nebo elektronicky prostřednictvím Obchodního centra MU. Podrobnější informace o přihlašování naleznete v sekci "Chci se přihlásit na Univerzitu třetího věku". Kompletní nabídku programů kurzů, které jsou pro akademický rok 2015/2016 vypisovány,...

Rádi bychom Vás informovali, že od pondělí 4. května 2015 od 8:00 do úterý
30. června 2015 bude možné podávat přihlášky do prvních ročníků a jednoletých kurzů Univerzity třetího věku MU. Přihlásit se můžete buď osobně v kanceláři U3V MU nebo elektronicky prostřednictvím Obchodního centra MU. Podrobnější informace o přihlašování naleznete v sekci "Chci se přihlásit na Univerzitu třetího věku".
Kompletní nabídku programů kurzů, které jsou pro akademický rok 2015/2016 vypisovány, najdete v sekci Programy a přihlášky 2015/2016.

Přihlášky, které obdržíme před 4. květnem 2015, nebudou akceptovány!

Číst celé

11.
březen

Život a kultura v krajích Francie

Vážené posluchačky, vážení posluchači, pokud patříte mezi ty, kteří rádi cestují a s oblibou poznávají nové zákoutí světa, je kurz Život a kultura v krajích Francie určen přímo Vám. Během sedmi přednášek se seznámíte s minulostí i současností různých krajů Francie. Zavítáte do Provence, Burgundska, Bretaně či do samotné Paříže. Poznáte nejen jejich kulturu (literaturu, hudbu a film), ale i tamní folklór, lidové zvyky a tradice. Kurzem Vás provede paní doktorka Miroslava...

Vážené posluchačky, vážení posluchači,

pokud patříte mezi ty, kteří rádi cestují a s oblibou poznávají nové zákoutí světa, je kurz Život a kultura v krajích Francie určen přímo Vám.
Během sedmi přednášek se seznámíte s minulostí i současností různých krajů Francie. Zavítáte do Provence, Burgundska, Bretaně či do samotné Paříže. Poznáte nejen jejich kulturu (literaturu, hudbu a film), ale i tamní folklór, lidové zvyky a tradice. Kurzem Vás provede paní doktorka Miroslava Novotná, z Katedry francouzského jazyka a literatury, Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, která je odbornicí na tuto problematiku.

Podrobnější informace o náplni přednášek naleznete zde.

Kurz je určen taktéž pro širokou veřejnost, můžete na něj tedy pozvat i své přátele a známé, kteří již dosáhli seniorského věku a kteří nejsou posluchači Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity. Posluchači Univerzity třetího věku MU jsou však cenově zvýhodněni.

Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky, kterou zobrazíte kliknutím na následující odkaz:

Přihláška do krátkodobého kurzu Život a kultura v krajích Francie

Kurzovné je třeba uhradit co nejdříve před zahájením kurzu!

Těšíme se na Vaši účast.

Číst celé

Propagační video Univerzity třetího věku

U3V na Facebooku