Práce s počítačem pro začátečníky 2011

Nad rámec základního programu U3V vám nabízíme ve spolupráci s Pedagogickou fakultou kurz: Práce s počítačem pro začátečníky.

Termín kurzu: 8. 3. – 31. 3. 2011, vždy v úterý a ve čtvrtek 16:00 – 19:00 hod.

Lektor: Ing. Martin Dosedla

Obsahová náplň kurzu:

Praktická cvičení tohoto kurzu budou zaměřena na rozšiřování a prohlubování znalostí při práci s PC. Předpokladem je absolvování kurzu pro začátečníky (tj. znalost Windows, Word, Excel, Internet). Náplň jednotlivých cvičení bude co nejvíce přizpůsobena požadavkům účastníků. Předpokládaná základní témata a oblasti jsou: Internet – pokročilé vyhledávání, ICQ, Skype a IM, online služby (TV, rádio, …), e-shopy – nákupy po internetu, tvorba vlastních stránek, tvorba vlastních foto-alb. E-mail, stahování programů a dat z internetu … Kancelářské programy – procvičení Word, Excel, Power Point, (Outlook), … Práce se soubory – vypalování CD (DVD), flash disky, komprimace, zpracování a úprava obrázků a fotografií, tisk a skenování (stažení s digitálního fotoaparátu), (zvuk a video). Absolvent kurzu získá přehled a praktické schopnosti v širším spektru uživatelského používání osobního počítače.

Do kurzu se můžete přihlásit u paní Strmiskové na Studijním odboru RMU, Žerotínovo nám. 9, dveře č. 274.

Přihláška na kurz ke stažení zde.