Exkurze do Moravské zemské knihovny

Nad rámec základního programu U3V vám nabízíme ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou prohlídku knihovny, ve které se zájemci seznámí s moderními prostorami druhé největší knihovny u nás, nabízenými službami, aktivitami a také zajímavou minulostí:

Termíny: 14.2., 21.2., 28.2., 7.3. 2011 vždy od 14:00 (délka cca 1,5 hod.)

Program exkurze:

• představení MZK, její místo v systému knihoven v ČR
  • co to znamená být krajskou knihovnou a proč MZK nepatří mezi typicky krajské knihovny,
  • pár čísel ze statistiky
  • co znamená právo povinného výtisku a proč ho nemají všechny knihovny
  • kdo je typický uživatel MZK a jaké služby využívá
  • co obsahují fondy knihovny a jaké vzácné exempláře ukrývají
  • krátký pohled do více jak dvousetleté historie knihovny s ukázkou několika historických fotografií a promítnutím videodokumentu o stavbě knihovny
  • představení webových stránek knihovny a základních odkazů, ukázka vyhledávání v knihovním katalogu
  • prohlídka prostor knihovny včetně jednotlivých studoven a nabízených služeb

Především však seznámení se všemi novinkami, jejichž cílem bylo otevřít knihovnu více veřejnosti, získat nové čtenáře a vytvořit příjemné místo pro každého, kdo hledá poznání, poučení nebo jen klidnou oázu pro odpočinek nebo posezení s přáteli.

Exkurze je určena pouze posluchačům Univerzity třetího věku. Exkurze je zdarma, je však třeba si rezervovat místa na vybraných termínech.

Na exkurzi již není možné se hlásit, všechny termíny jsou již zcela zaplněny!!!