Dějiny umění - zajimavosti a nové přístupy

Do kurzu již není možné se hlásit, je obsazen.

Nad rámec základního programu U3V Vám nabízíme krátkodobý tematicky zaměřený cyklus přednášek, připravený ve spolupráci s Filozofickou fakultou MU pod názvem Dějiny umění – zajímavosti a nové přístupy.

Termín kurzu: 23. 3. – 4. 5. 2010

Odborný garant předmětu: Prof. PhDr. Jiří Kroupa, CSc.

Místo konání: učebna 38 (zvýšené přízemí vpravo), Právnická fakulta MU, Veveří 70, Brno

Seminář dějin umění FF MU pro Vás připravil soubor osmi přednášek zaměřených na témata z oblasti dějin umění. V rámci jarního semestru bude představeno osm tématických přednášek poukazujících na zajímavosti, s nimiž se v současnosti setkáváme při objasňování tradičních uměleckohistorických témat.

Témata přednášek:

1. Paestum: záhady starověkého města - prof. PhDr. Jiří Kroupa, CSc.
  2. Románská architektura na Moravě – Mgr. Aleš Flídr
  3. Leonardo: umělec, badatel a „bílá magie“ - prof. PhDr. Jiří Kroupa, CSc.
  4. Joachim von Sandrart, učený umělec - prof. PhDr. Lubomír Slavíček, CSc.
  5. Nizozemské tapiserie tapiserie na renesančních dvorech – Mgr. Pavel Suchánek, Ph.D.
  6. Literatura a umění: Recepce Ovidiových Metamorfóz v raně novověkém umění – Mgr. Radka Miltová, Ph.D.
  7. Barokní knihovny na Moravě – Mgr. Michaela Šeferisová Loudová, Ph.D.
  8. Fontana di Trevi v Římě: aneb jak projektoval brněnský architekt proslulou kašnu - prof. PhDr. Jiří Kroupa, CSc.

Maximální počet účastníků kurzu je 80 osob.

Bližší informace o termínech konání získáte na studijním odboru RMU.

Do kurzu se můžete přihlásit u paní Černoškové na Studijním odboru RMU, Žerotínovo nám. 9, dveře č. 274, nejpozději do 20. 3. 2010.