Cvičení pro zdravé kosti a klouby

Do kurzu již není možné se hlásit, je plně obsazen.

Nad rámec základního programu U3V vám ve spolupráci s Fakultou sportovních studií MU nabízíme kurz Cvičení pro zdravé kosti a klouby:

Termíny: 16. 3. – 11. 5. 2012 vždy v pátek 13:00 – 14:00 hod.

Lektor: Mgr. Taťána Straková, Ph.D.

Anotace:

Tento cvičební program je zaměřený především na udržení dobrého zdravotního stavu. Náplní programu jsou posilovací, protahovací a stabilizační cvičení vycházející většinou z tzv. Pilatesovy metody, doplněná také dalším cvičením s využitím cvičebních pomůcek jako jsou overbally, rubber bandy a další.

Cílem cvičení je získání zdravé svalové rovnováhy, uvolnění ztuhlých svalů, prevence bolestí zad a kloubů. Naší snahou bude také prostřednictvím cvičení získat lepší koordinaci pohybů a držení těla. Seznámíme se s principy zdravého pohybu. Budeme se učit lépe vnímat své tělo a díky cvičení získat sílu a novou energii.

Do kurzu se můžete přihlásit u paní Strmiskové na Studijním odboru RMU, Žerotínovo nám. 9, dveře č.274.