Cvičení pro zdravé klouby a kosti

Do kurzu již není možné se hlásit, je obsazen.

Nad rámec základního programu U3V vám nabízíme ve spolupráci s Fakultou sportovních studií kurz: Kurz Cvičení pro zdravé klouby a kosti.

Termín kurzu: 26.2.- 21.05.2010

Odborný garant předmětu: Mgr. Táňa Straková, Ph.D.

Tento cvičební program je zaměřený především na udržení dobrého zdravotního stavu. Náplní programu jsou posilovací, protahovací a stabilizační cvičení vycházející většinou z tzv. Pilátesovy metody, doplněná také dalším cvičením s využitím cvičebních pomůcek jako jsou velké míče, stepy, bosu, overbally a další.

Cílem cvičení je získání zdravé svalové rovnováhy, uvolnění ztuhlých svalů, prevence bolestí zad a kloubů. Naší snahou bude také prostřednictvím cvičení získat lepší koordinaci pohybů a držení těla. Seznámíme se s principy zdravého pohybu . Budeme se učit lépe vnímat své tělo a díky cvičení získat sílu a novou energii.

S sebou: Sportovní oděv, obuv s neklouzavou podrážkou, větší ručník, pití Cvičení jsou statického charakteru, doporučuji i mikinu nebo tričko s dlouhým rukávem.

Místo konání: Malá tělocvična MU Pod Hradem - posilovna, Údolní 3.

Hlásit na kurz se můžete na Studijním odboru RMU u paní Černoškové, případně emailem: u3v@rect.muni.cz

Bližší informace o termínech konání získáte na studijním odboru RMU.