Cvičení pro zdravé klouby a kosti jaro 2011

Nad rámec základního programu U3V vám nabízíme ve spolupráci s Fakultou sportovních studií kurz: Cvičení pro zdravé kosti a klouby.

Termín kurzu: 2. 3. – 27. 4. 2011, vždy ve středu 9:30 – 11:00 hod.

Lektor: Mgr. taťána Straková, Ph.D.

Obsahová náplň kurzu:

Tento cvičební program je zaměřený především na udržení dobrého zdravotního stavu. Náplní programu jsou posilovací, protahovací a stabilizační cvičení vycházející většinou z tzv. Pilatesovy metody, doplněná také dalším cvičením s využitím cvičebních pomůcek jako jsou overbally, rubber bandy a další.

Cílem cvičení je získání zdravé svalové rovnováhy, uvolnění ztuhlých svalů, prevence bolestí zad a kloubů. Naší snahou bude také prostřednictvím cvičení získat lepší koordinaci pohybů a držení těla. Seznámíme se s principy zdravého pohybu. Budeme se učit lépe vnímat své tělo a díky cvičení získat sílu a novou energii.

Do kurzu se můžete přihlásit u paní Strmiskové na Studijním odboru RMU, Žerotínovo nám. 9, dveře č. 274.

Přihláška na kurz ke stažení zde.